Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[AUDIO] Co tu wybrać do telewizora :)...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michasss8

Michasss8
  • 1 513 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 listopada 2018 - 00:35

Witam!

Po zakupie nowego TV, Sony KD-65XF8505, przyszedł czas na audio. 

Chodzi przede wszystkim o muzykę, ale również fajnie jakby się do oglądania filmów sprawdziło. 

Wpadły mi w oko takie trzy typy: 

MCR611 + Signature S20

https://www.salonyde...__Signature_S20

HEOS BAR + SUBWOOFER

https://www.salonyde...BAR___SUBWOOFER

JBL BAR 5.1 SOUNDBAR + SUBWOOFER 510W

https://allegro.pl/j...2d-ddc4acc93392

Czy ktoś może używa któregoś z tych sprzętów i może polecić? 

Ogólnie sam salon to duża otwarta przestrzeń połączona z jadalnią i aneksem tj. około 70m^2. 

Pozdrawiam

Użytkownik Michasss8 edytował ten post 30 listopada 2018 - 01:11

#2 dobrakawa

dobrakawa
  • 323 postów

Napisano 30 listopada 2018 - 01:18

Sony HT-ZF 9, do tego dokupujesz dwa głośniczki bezprzewodowe (Sony SA-Z9R, w media expert za 1zł do tego soundbara). Jak to usłyszałem w pomieszczeniu oglądając prezentację lasu deszczowego, to myślałem, że mi na głowę deszcz napada. Niesamowite wrażenie ze słuchania i oglądania.

Użytkownik dobrakawa edytował ten post 30 listopada 2018 - 01:19

Pro 2012, 8.

#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 386 postów

Napisano 30 listopada 2018 - 07:46

Jak powyżej - coś z fizycznymi tylnymi głośnikami.
Proponowany przez Ciebie Maranz to tylko Stereo wiec raczej tylko do muzyki. Te soundbary z subwooferem do filmów powinny być lepsze, ale wiele zależy od kształtu pomieszczenia - dobrze jak jest symetryczne i ma podobne ściany po bokach.

#4 kalvin

kalvin
  • 631 postów
  • SkądDE

Napisano 01 grudnia 2018 - 17:22

Nie chcę nikogo obrażać ale jak można zachwycać się słuchając na głośnikach bezprzewodowych lecącego deszczu czy na soundbarze  ! To wszystko nadaje się tylko do .... 

A tak na serio to polecam obejrzeć film Transformers 4 w wersji 4k w Dolby Atmos. Scena kiedy lecą drony wysoko w budynku a na dole stoją główni bohaterowie i nagle spadają szczątki stłuczonego szkła.

Po prostu przechodzą ciarki kiedy nad głową są zamontowane 2 profesjonalne głośniki od systemu Dolby Atmos ! To dopiero daje frajdę z oglądanego filmu. 

Jak chcesz słuchać muzyki to tylko system STEREO ! Do filmów 5.1 DTS  minimum ale jedno i drugie to nie ma nic dobrego. 

  iMac - Retina 4K Late 2017    MacBook Pro 13    iPhone 8    Apple TV 4k  

#5 dobrakawa

dobrakawa
  • 323 postów

Napisano 01 grudnia 2018 - 22:10

Nie chcę nikogo obrażać ale jak można zachwycać się słuchając na głośnikach bezprzewodowych lecącego deszczu czy na soundbarze  !

Normalnie.

Pro 2012, 8.

#6 angelares

angelares
  • 809 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 03 grudnia 2018 - 08:35

Mam wrażenie, że żaden z tych systemów nie wypełni poprawnie 70 m. W zależności od muzyki jakiej słuchasz wybierz zestaw stereo (ci co lubią hardbass wybiorą co innego niż ci co chóry) posiadające w zestawie suba + satelity. Ten maranz wydaje się ok bo ma wszystko czego pewnie potrzebujesz (radio, dlna, airplay, spotifay connect). Nie piszą czy wspomaga high res audio, ale nie ma się co wbijać w wyższe abonamenty w spotify jeśli tego nie słyszysz. 

Pewnie masz podzielone na 15-20 m kuchnia + ~50m pokój więc wydaje się, że te kolumienki nie napędzą tego metrażu - jako satelity będą ok. No i to co wcześniej było pisane - fajnie jakby wspomagało dolby atmos bo mam wrażeniem że będzie to standard filmowy na parę lat. Jednakże nie uciekniesz od kolumn podłogowych moim zdaniem. 

https://www.dolby.co...olby-atmos.html

Użytkownik angelares edytował ten post 03 grudnia 2018 - 08:41

#7 ftpd

ftpd

Nie.

• 18 070 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2018 - 15:10

Ja polecam Sonosy. Do TV podpiąłem Sonos Beam i jest super, planuję dostawić jeszcze 2 x Sonos One i zrobić surround (mam jednego One w sypialni i go uwielbiam).

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych