Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xiaomi Aqara + mostek Philips Hue Bridge 2.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalvin

kalvin
  • 631 postów
  • SkądDE

Napisano 25 listopada 2018 - 18:09

Witam, 
niebawem przyjdzie do mnie mostek od Philipsa. Na aledrogo jest dość ciekawa oferta urządzeń od  Xiaomi Aqara. Orientuje się ktoś czy będą współpracować z mostkiem Philipsa na ZigBee ? Czy potrzebna jest oddzielna bramka od  Xiaomi ?

Użytkownik kalvin edytował ten post 25 listopada 2018 - 18:10

  iMac - Retina 4K Late 2017    MacBook Pro 13    iPhone 8    Apple TV 4k  

#2 nuggie

nuggie
  • 193 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 21:16

Oddzielna od Xiaomi :-/

#3 kalvin

kalvin
  • 631 postów
  • SkądDE

Napisano 26 listopada 2018 - 07:15

Sprawdziłeś to czy tylko informacje z netu ?

#4 nuggie

nuggie
  • 193 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 12:12

Sorki.... coś mi się pomyliło i treść dotarła do mnie odwrotnie: że do bramki xiaomi chcesz podłączyć czujnik philipsa....

#5 kalvin

kalvin
  • 631 postów
  • SkądDE

Napisano 26 listopada 2018 - 14:56

Wszystkie czujniki, itp. mam od Elgato EVE, jako bramka działa ATV. Wszytko działa pod kontrolą Homekit, dokupiłem do tego jeszcze bramkę od Philipsa. Bramka współpracuje z Homekit oraz działa na protokole ZigBee. Teraz mogę również dokupić "tańsze" urządzenia typu żarówka czy czujnik który będzie łączył się poprzez bramkę Philipsa na ZigBee. Na tym protokole działają czujniki itp. od Xiaomi.

Pytanie czy będą łączyć się z bramką Philipsa poprzez protokół  ZigBee czy muszę dokupić oddzielną bramkę od Xiaomi która również współpracuje z Homekit. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych