Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad mini 1 - płyta martwa (nie włącza się, czarny ekran), brak napięcia na złączu baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ja12345

Ja12345
  • 1 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 16:31

Witam

 

Mam płytę główną do ipada mini 1, w której zostało wymienione gniazdo digitizera. Płyta ma problem, gdyż nie uruchamia się, nie ważne czy pod ładowarką, czy pod baterią nic nie startuje, ekran czarny, brak połączenia przez komputer z itunes. Odlutowałem na początek gniazdo bo pomyślałem, że to ma jakiś problem, ale nic się nie zmieniło. Prześledziłem ze schematem tor zasilania. Wychodzi na to, że napięcie na płytę wchodzi (przez Dock) i nawet rozchodzi się dalej (przy układzie power IC np. L8225 jest ok. 3,7V). Sprawdziłem Napięcie na gnieździe baterii przy podłączonej ładowarce (sprawnej) i napięcie wynosi 0,36V i spada do 0. Przejrzałem całą płytę, ale nic dziwnego nie zauważyłem. Dodam jeszcze, że na zasilaczu warsztatowym pobór prądu buja się od 0- 200mA przy podłączonej płycie. Bateria sprawna również

 

Płyta nie była moja od początku, nie wiem jaka była jej przeszłość. Osobiście obstawiam, że jest uszkodzony układ Tristar albo Power IC. Stawiam na tristar, gdyż kiedyś słyszałem o problemie z iphone gdzie nie było ładowania (zasilania) a był uszkodzony właśnie ten układ). 
 

Mam pytanie. Który układ może być przyczyną uszkodzenia płyty?

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

 

Pozdrawiam



#2 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2018 - 15:45

 

 

Mam pytanie. Który układ może być przyczyną uszkodzenia płyty?

 

 

 

Ten uszkodzony :) Diagnoza nie polega na strzelaniu czy obstawianiu uszkodzenia.


  • tumpio lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych