Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13 2015 po backupie z MacBook Air grzeje się?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 spavnosky

spavnosky
  • 50 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 01:11

Drodzy forumowicze, zakupiłem macbooka Pro 13, nie chciało mi się wszystkiego na nowo konfigurować, postanowiłem zrobić backup poprzez time capsule na starym laptopie MacBook Air z 2013 (mid) i wrzucić to bezpośrednio na macbooka Pro. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkiego ALE - mam wrażenie, ze bateria leci w oczach nawet jak na Pro, a druga sprawa, ze się nagrzewa dosyć mocno? przy przeglądaniu internetu (Chrome, safari). Pytanie zasadnicze czy te modele tak maja? Czy lepiej zrobić wipe, wyzerować wszystko i wgrać na nowo wszystko? Wersja jaką mam to jest MacBook Pro early 2015 z i7 8gb i 256gb, dzięki za wskazówki!

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 listopada 2018 - 10:18

Na świeżym systemie masz indeksowanie dysku - sprawdź obciążenie procesora.

2 sprawa chrome zawsze zabijał baterię w macbookach.


Fallout ...war, war never changes...

#3 iNdeed

iNdeed
  • 164 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 13:22

Daj mu ze dwa dni na dokończenie indeksacji i innych zadań, które Mac wykonuje w tle po przywroceniu/aktualizacji.

 

Tak czy siak ja i tak polecam najpierw odpalić kompa w trybie command+R i wybrać zainstaluj system ponownie. Zachowasz wszystko tak jak jest, a przynajmniej odświeżysz pliki systemowe.

 

Nie zaszkodzi też reset SMC / NVRAM.


Użytkownik iNdeed edytował ten post 24 listopada 2018 - 13:23

  • spavnosky lubi to

#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 25 listopada 2018 - 13:18

Drodzy forumowicze, zakupiłem macbooka Pro 13, nie chciało mi się wszystkiego na nowo konfigurować, postanowiłem zrobić backup poprzez time capsule na starym laptopie MacBook Air z 2013 (mid) i wrzucić to bezpośrednio na macbooka Pro. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkiego ALE - mam wrażenie, ze bateria leci w oczach nawet jak na Pro, a druga sprawa, ze się nagrzewa dosyć mocno? przy przeglądaniu internetu (Chrome, safari). Pytanie zasadnicze czy te modele tak maja? Czy lepiej zrobić wipe, wyzerować wszystko i wgrać na nowo wszystko? Wersja jaką mam to jest MacBook Pro early 2015 z i7 8gb i 256gb, dzięki za wskazówki!

 

Miałem to samo. 
Niestety MBP na tych samych programach grzeje się bardziej i momo toretycznie lepszej wydajnoście wypada słabiej.
Ja akurat zrobiłem powrót z MBP do AIR przekładając SSD. I teraz w ogóle nie widzę tęczowych parasolek i AIR o wiele mniej się grzeje niż MBP.
Sprawdź też, czy nie masz załączonego FileVaut, bo on jest odpowiedzialny nie tylko za spore spowolnienie, ale i też za uszkodzenia SSD.


Użytkownik Iro edytował ten post 25 listopada 2018 - 13:23

  • spavnosky lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 spavnosky

spavnosky
  • 50 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 13:28

Zastosowałem się do porad iNdeed (a dokładniej przywróciłem tylko pliki systemowe poprzez "zainstalowanie systemu ponownie" i na pierwszy rzut oka widzę duuużą poprawę. 

 

 

Miałem to samo. 
Niestety MBP na tych samych programach grzeje się bardziej i momo toretycznie lepszej wydajnoście wypada słabiej.
Ja akurat zrobiłem powrót z MBP do AIR przekładając SSD. I teraz w ogóle nie widzę tęczowych parasolek i AIR o wiele mniej się grzeje niż MBP.
Sprawdź też, czy nie masz załączonego FileVaut, bo on jest odpowiedzialny nie tylko za spore spowolnienie, ale i też za uszkodzenia SSD.

 

 

W moim przypadku Pro zdecydowanie lepiej chodzi i komfort pracy jest milion lepszy niż na moim starym Air, FileValt nie mam w ogóle włączonego. 



#6 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 25 listopada 2018 - 16:07

Sprawdź też, czy nie masz załączonego FileVaut, bo on jest odpowiedzialny nie tylko za spore spowolnienie, ale i też za uszkodzenia SSD.

Bredzisz…



#7 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 20:48

Pedros zgłąb temat, a potem przestaniesz bredzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych