Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z synchronizacją nazw kontaktów Wiadomości


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sławomir Peca

Sławomir Peca
  • 13 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 18 listopada 2018 - 14:26

Dzień dobry wszystkim,

 

Nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektóre kontakty z telefonu, pomimo, że wszystko jest poprawie ustawione, wyświetlają się w aplikacji Wiadomosci na macbooku jako numer, bez jego nazwy. Próbowałem również ręcznie synchronizować ale nic to nie daje. Dziwne jest to, że niektore kontakty wyświetlają się poprawnie z nazwą a inne nie (widnieje sam numer). Czy ktoś może coś doradzić?

 

Pozdrawiam

 

Sławek



#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2018 - 20:33

Podobno trzeba dopisać +48- tak mi gdzieś mignęło na tym forum


Użytkownik tomekkos edytował ten post 21 listopada 2018 - 20:33

Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 10:52

Potwierdzam, trzeba dopisać +48 na początku, też miałem ten problem ;) 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#4 kamil359

kamil359
  • 23 postów

Napisano 14 października 2021 - 18:59

Niestety u mnie ten sposób nie działa. W Wiadomościach na macbook'u widzę zamiast nazw numery telefonów, wszystkie mają dopisane +48. Próbowałem logować się ponownie do aplikacji Wiadomości, do iCloud, ustawiałem w iPhone przekazywanie wiadomości, uruchamiałem je ponownie - bez skutku. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

 

Edit.

Problem rozwiązany. Pomogło wylogowanie z iCloud oraz iMessage na macbook'u. Usunięcie plików z folderu ~ / Library / Messages w aplikacji Finder (wcześniej kopia zapasowa!) 

 

https://www.apeaksof...ing-on-mac.html

 

Trzeba użyć kombinacji klawiszy: Command + Shift + G


Użytkownik kamil359 edytował ten post 14 października 2021 - 19:57


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2021 - 22:57

To jest wątek z 2018, w dodatku z okropnym tytułem. Załóż swój w odpowiednim miejscu i z dobrym tytułem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych