Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AW 4 (44mm) - ochrona wyświetlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#101 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 19:24

Witam,

zbiłem szybkę w apple watch 4:(( Czy wie ktoś ile kosztuje wymiana i gdzie ją najlepiej wymienić w Warszawie?

Pozdrawiam

 

Miałeś jakąś ochronę szybki/zegarka ?

Mocno uderzyłeś?



#102 Panzer

Panzer
  • 4 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 19:33

Nie miałem ochrony. Niestety mocno...


Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



#103 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 19:39

Dziękuję za informację, a czy zna Pan cenę takiej wymiany? Napewno gwarancja tego nie obejmuje i jaka jest procedura?

Pozdrawiam

Tak jak mówiłem koszt prawie całego zegarka. 1500 zł w iMAD np. Stawki wszędzie będą podobne. 



#104 makemymind

makemymind
  • 705 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2019 - 20:58

Zaczynam się zastanawiać nad tym hydrożelem bo mam 4kę od ok miesiąca i już sporo mikro rysek i jedno zadrapanie na rogu. A obchodzę się jak z jajkiem.. Przykładowo iPhone X praktycznie nic a nic (roczny)

#105 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 22 kwietnia 2019 - 18:52

Ja jeszcze na swój hydrożel czekam (prognozowane dojście paczki mam chyba na koniec maja)... Jak przyjdzie to na pewno podzielę się wrażeniami - obawiam się trochę montażu, ale mam nadzieję, że nie jest to trudniejsze niż zakładanie szkła 3D na AW :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#106 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 kwietnia 2019 - 19:29

Nie wiem czy jest sens czekać jak za 25 zł masz 2 szt z dostawą z polskich sklepów na allegro. Niewielka przebitka, a masz od razu. Samo zakładanie łatwe nie jest, pierwsza poszła do kosza w moim przypadku, przez,malutki paproch. A szkieł na telefon założyłem setki.
  • kristof461 lubi to

iPhone 15 Pro


#107 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 20:12

Bez sensu czekać na paczkę z Chin. Lepiej zamówić u nas i mieć na drugi dzień. Warto kupić od razu dwa zestawy bo rzeczywiście może się okazać że pierwsza próba pójdzie do kosza. Ja w sumie nie zakładałem nigdy folii a jakoś wyszło za pierwszym razem choć szczęśliwie bo w pewnym momencie myślałem że już a tu się okazało że jeszcze jedna warstwa ;) Zresztą instrukcja mogłaby być czytelniejsza.

Do tego rzeczywiście warto później odczekać ze 2-3 dni bo się układa. 

 

Zaczynam się zastanawiać nad tym hydrożelem bo mam 4kę od ok miesiąca i już sporo mikro rysek i jedno zadrapanie na rogu. A obchodzę się jak z jajkiem.. Przykładowo iPhone X praktycznie nic a nic (roczny)

z tym rogiem to lipa bo nawet hydrogel go nie chroni. To nie jest folia 3D. Chyba że mówisz o aluminiowym boku który chroni już wyłącznie etui.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#108 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 22 kwietnia 2019 - 21:41

Nie wiem czy jest sens czekać jak za 25 zł masz 2 szt z dostawą z polskich sklepów na allegro. Niewielka przebitka, a masz od razu. Samo zakładanie łatwe nie jest, pierwsza poszła do kosza w moim przypadku, przez,malutki paproch. A szkieł na telefon założyłem setki.


Ja to zamówiłam z Chin już chyba z przyzwyczajenia - Aliexpress pod względem wsparcia klienta jakoś bardziej do mnie przemawia niż Allegro :P.

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#109 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 21:44

Nie wiem czy jest sens czekać jak za 25 zł masz 2 szt z dostawą z polskich sklepów na allegro. Niewielka przebitka, a masz od razu. Samo zakładanie łatwe nie jest, pierwsza poszła do kosza w moim przypadku, przez,malutki paproch. A szkieł na telefon założyłem setki.

 

Mówią, że najlepiej nakładać w łazience po prysznicu ze względu na dużą wilgotność, ale nie testowałem :D 



#110 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 24 kwietnia 2019 - 17:20

Update dotyczący Hydrogelu - dzisiaj przejechałem delikatnie zegarkiem o chropowatą ścianę. Hydrogel uratował sytuacje i po minucie "wygładzania" uszkodzonej powierzchni folii nie widać w ogóle gdzie było obtarcie. Więc faktycznie ma to jakieś moce regeneracyjne ;) A już myślałem, że będzie trzeba nakładać nową sztukę. 



#111 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 26 kwietnia 2019 - 20:37

Dzisiaj przyszedł do mnie hydrożel - z zakładaniem tragedii nie było, ale zobaczymy, jak się jeszcze ułoży po 2-3 dniach (w jednym miejscu są mikroskopijne bąbelki, których na wprost nie widać). Na razie wygląda to tak:

 

PNLQRTV.jpg


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#112 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 11 maja 2019 - 11:02

Dobra to jaka ochronę polecacie bo widziałem, że różnych używacie :P A planuje dzisiaj jakąś folie zamówić :)

#113 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 maja 2019 - 12:13

Dobra to jaka ochronę polecacie bo widziałem, że różnych używacie :P A planuje dzisiaj jakąś folie zamówić :)


Bez - wcześniej czy później i tak coś się odklei, pomijając że średnio to wygląda, szczególnie po bokach folii. Przerabiałem już wiele, ale przy moim trybie funkcjonowania, siłownia + bieganie, to się w ogóle nie sprawdza. Zawsze po jakimś czasie wyglądało to słabo. Mam od dłuższego czasu bez folii, jakaś rysa się zdarzy pod światło, ale bez przesady :)

#114 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 11 maja 2019 - 12:56

Bez - wcześniej czy później i tak coś się odklei, pomijając że średnio to wygląda, szczególnie po bokach folii. Przerabiałem już wiele, ale przy moim trybie funkcjonowania, siłownia + bieganie, to się w ogóle nie sprawdza. Zawsze po jakimś czasie wyglądało to słabo. Mam od dłuższego czasu bez folii, jakaś rysa się zdarzy pod światło, ale bez przesady :)


Czyli zbyt szybko rys nie wyłapuje? :)

#115 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 maja 2019 - 14:31

Czyli zbyt szybko rys nie wyłapuje? :)

To jest za ogólne pytanie i nikt raczej na nie Tobie nie odpowie tak/nie. Z mojego doświadczenia powiem i tak, i nie :) Nie mam żadnego case na AW i kilka rysek mam na ekranie, jak się zaczniesz dobrze przyglądać. Z drugiej strony kilka razy o coś uderzyłem na siłowni, albo nawet w pracy i wydawać się mogło, że będzie widać na szkiełku, a jednak nie ma po tym uderzeniu śladu. Ale ja mam też trochę inne spojrzenie, bo zawsze miałem Garmin'y Fenix'y Sapphire, gdzie szkła niczym nie zarysujesz praktycznie. Zatem jak porównuję AW do tamtych zegarków, to tutaj szkło jednak jest dużo gorsze, no ale to nie są porównywalne sprawy - pewnie pseudo szafir w wersji stalowej mógłbym dopiero porównywać, chociaż pewnie i tak Fenix'y Sapphire lepiej na tym polu wypadają. 



#116 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 maja 2019 - 18:27

Ja na telefonie folii nie mam bo zawsze uważałem że to źle wygląda. Na AW jednak zdecydowałem się nałożyć Hydrogel i jestem naprawdę zadowolony. Na telefonie dalej folii nie mam bo jednak czuję inne podłoże pod palcami a mimo wszystko z telefonu częściej korzystam.

Natomiast na pytanie czy warto. Jasne może i ogólne ale to chyba jasne że telefon w kieszeni czy nawet trzymany w ręku nie jest tak narażony na obicia czy rysy jak zegarek który mamy na nadgarstku. Dlaczego zegarek powinno się nosić na lewej ręce? Bo ludzie częściej korzystali z prawej więc lepiej było go nie uszkodzić. Oczywiście wszystko to kwestia gustu no i tego czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny. Tu jest identycznie a w dodatku Apple Watch to zabawka a nie żaden mocarny zegarek. Może i szkło w wersji alu nie zbije się tak łatwo jak szafirowe (choć to już trzeba mieć pecha albo upuścić zegarek) ale za to rysuje się od wszystkiego. Sięgasz po produkt na półce sklepowej który jest głębiej uderzasz o krawędź i rysa. Stalowym uderzałem wielokrotnie i ani śladu. Tutaj na folii już widzę jedno pociągnięcie które na 99,9% zrobiłoby rysę w pierwszym tygodniu. Jeśli tylko biegasz i ogólnie trenujesz z AW to spoko. Natomiast jeśli używasz na co dzień proponuję mimo wszystko nałożyć folię. To jak ona wygląda zależy od tego jak ją nakleisz i jaka jest jej jakość. A to że się kiedyś odklei? Kupisz drugą a rysy nie usuniesz. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 11 maja 2019 - 19:04

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#117 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 11 maja 2019 - 18:46

Ja na telefonie folii nie mam bo zawsze uważałem że to źle wygląda. Na AW jednak zdecydowałem się nałożyć Hydrogel i jestem naprawdę zadowolony. Na telefonie dalej folii nie mam bo jednak czuję inne podłoże pod palcami a mimo wszystko z telefonu częściej korzystam.
Natomiast na pytanie czy warto. Jasne może i ogólne ale to chyba jasne że telefon w kieszeni czy nawet trzymany w ręku nie jest tak narażony na obicia czy rysy jak zegarek który mamy na nadgarstku. Dlaczego zegarek powinno się nosić na lewej ręce? Bo ludzie częściej korzystali z prawej więc lepiej było go nie uszkodzić. Oczywiście wszystko to kwestia gustu no i tego czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny. Ja jestem prawo i noszę zegarek właśnie na prawym nadgarstku. Tu jest identycznie a w dodatku Apple Watch to zabawka a nie żaden mocarny zegarek. Może i szkło w wersji alu nie zbije się tak łatwo jak szafirowe (choć to już trzeba mieć pecha albo upuścić zegarek) ale za to rysuje się od wszystkiego. Sięgasz po produkt na półce sklepowej który jest głębiej uderzasz o krawędź i rysa. Stalowym uderzałem wielokrotnie i ani śladu. Tutaj na folii już widzę jedno pociągnięcie które na 99,9% zrobiłoby rysę w pierwszym tygodniu. Jeśli tylko biegasz i ogólnie trenujesz z AW to spoko. Natomiast jeśli używasz na co dzień proponuję mimo wszystko nałożyć folię. To jak ona wygląda zależy od tego jak ją nakleisz i jaka jest jej jakość. A to że się kiedyś odklei? Kupisz drugą a rysy nie usuniesz.


Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź, na taka właśnie liczyłem :) Zastanawiałem się jeszcze nad pokrowcem, ale jak zobaczyłem jak wyglada AW w nim to chyba podziękuje :D

#118 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 maja 2019 - 19:06

Etui to już przesada. Na AW trzeba po prostu uważać. To nie jest zegarek roboczy. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#119 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 maja 2019 - 20:21

Używam AW codziennie, plus trenuję w nim i przy takim zastosowaniu folia jest bez sensu. Weź prysznic po treningu w zegarku, kilka razy, z naklejoną folią, albo basen. Musiałbym wymieniać folię chyba co 2 tygodnie :) zawsze po jakimś czasie coś zaczęło się odklejać, szczególnie na rogach, albo widać już było klej i to w każdej z kilku folii, które na początku były super. Natomiast zgadzam się, że AW to jest zabawka, a nie super zegarek, zatem tym bardziej nie pakuję go w folie, etui ;)

#120 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 maja 2019 - 21:31

Używam AW codziennie, plus trenuję w nim i przy takim zastosowaniu folia jest bez sensu. Weź prysznic po treningu w zegarku, kilka razy, z naklejoną folią, albo basen. Musiałbym wymieniać folię chyba co 2 tygodnie :) zawsze po jakimś czasie coś zaczęło się odklejać, szczególnie na rogach, albo widać już było klej i to w każdej z kilku folii, które na początku były super. Natomiast zgadzam się, że AW to jest zabawka, a nie super zegarek, zatem tym bardziej nie pakuję go w folie, etui ;)

Tyle że ta zabawka kosztuje spore pieniądze a konkretnie koło 2K. Za takie pieniądze można mieć bardzo porządny zwykły zegarek. No właśnie mówisz o treningu. Ja nie biegam nie pływam więc nic mi się nie odkleja. Za to w pracy czasami trzeba zejść i samodzielnie przejrzeć coś w magazynie. Nie raz już uderzyłem zegarkiem tym czy innym. Obudowy nie uchronię bo etui nie używam ale chociaż warto zabezpieczyć ekran. Raz jeszcze powtórzę że zegarek w przeciwieństwie do telefonu jest ciągle narażony na uszkodzenia. Dlatego też ktoś wpadł kiedyś na pomysł że jak zegarek to stal. Tylko Apple się uparło i zbija kasę :/


Użytkownik kristof461 edytował ten post 11 maja 2019 - 21:32

  • damianmajk lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#121 buhh69

buhh69
  • 63 postów

Napisano 09 października 2019 - 07:57

... Ja nie biegam nie pływam więc nic mi się nie odkleja...

 

Powiedz jak to wygląda po czasie? Czy i ile razy zmieniałeś folię? Z jakiego powodu?

 

Zakupiłem series 5 Nike+ po zmianie z series 2 Nike+. W AW2 po dwóch i pół roku używania na ekranie było sporo mikrorysek - ale nie na tyle, by w jakiś sposób przeszkadzały - widoczne w sumie tylko pod światło, ale nie trzeba było ich jakoś specjalnie szukać ;) A uwierzcie mi na słowo - zegarek był w każdych warunkach na mojej ręce. 

Po zakupie AW5 postanowiłem, że wypróbuję ten hydrożel od Rock. Nakleiłem pierwszą folię prawie idealnie równo, tylko na rogach ekranu nie chciała się przykleić do wyświetlacza- to o czym pisaliście - że musi się "ułożyć". Szkoda było mi czasu na czekanie aż się przyklei i w drodze powrotnej do domu podeszły pod folię jakieś paprochy i już wiedziałem, że nic z tego nie będzie.

W domu jednak wpadłem na inny pomysł - nakleiłem drugą folię i użyłem suszarki do włosów, by podgrzać folię na rogach. Efekt był taki jak sobie wyobrażałem - folia przykleiła się idealnie na rogach. Więc jeśli ktoś będzie zakładał hydrożel to polecam skorzystać z suszarki, by zaoszczędzić i czas i uniknąć zabrudzenia jeszcze "niewyprofilowanej" folii.

 

Zamówiłem jeszcze z Ali szkiełko z Baseusa - posiadam szkło tej firmy na telefonie i jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że hydrożel zda egzamin i wytrzyma chociaż ten jeden miesiąc. 

 

Czy ktoś poleca coś innego z szkieł lub folii? 


Macbook 12 & iPhone X & Apple Watch series 5 Nike+ & AirPods & Apple TV 4


#122 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 09 października 2019 - 12:32

Ja z kolei szkiełka od Baseusa nie jestem w stanie polecić... Nie chcę się powtarzać, w tym wątku już o tym wspominałam  ;). Najlepiej chyba faktycznie wyjdzie ten hydrożel, bo te wszystkie szkiełka 3D nie mają kleju na krawędziach i wystarczy jedno zaczepienie się albo drobne puknięcie i szkiełko pęka... Na AW3 mam szkiełko na płaską część ekranu (teraz już trzecia albo i czwarta sztuka), ale od modelu 4 w górę nie ma sensu takiego zakładać, bo to będzie wyglądać komicznie...

 

Niedługo zmieniam AW3 na AW5 (tym razem kupię mniejszy wariant) i też będę musiała zakupić jakąś ochronę i postawię właśnie na hydrożel :). Na przeczekanie wypróbuję to szkiełko 3D od Baseusa, które mi zostało (jest właśnie dla wariantu 40 mm), ale nie liczę na to, żeby zbyt długo wytrzymało :D.

 

PS U mojego taty na AW4 hydrożel jest już jakieś pół roku. Nic się nie odkleiło ani nie zahaczyło (nie pływa w zegarku) :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#123 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 09 października 2019 - 12:42

Tylko hydrożel nic więcej nie opłaca się przyklejac.

#124 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 15 października 2019 - 14:13

Zamówiłem jeszcze z Ali szkiełko z Baseusa - posiadam szkło tej firmy na telefonie i jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że hydrożel zda egzamin i wytrzyma chociaż ten jeden miesiąc. 

Pozwolę sobie jeszcze raz odnieść się do Twojej wypowiedzi :). Wczoraj kupiłam swojego AW5 Nike i postanowiłam wypróbować wspomniane wcześniej przeze mnie szkiełko od Baseusa. Ono jest wręcz okropne - nie dość, że się je źle zakłada, to jeszcze zrobił mi się wielki bąbel na niemal 1/3 ekranu (nie dawało się go w żaden sposób usunąć). Dodatkowo okazało się, że znacznie pogarsza reakcję na dotyk (w szczególności, gdy zegarek jest na ręku). Było na tyle źle, że w desperacji poszłam do Media Marktu i zakupiłam tą folię docinaną laserowo, mimo że hydrożel jest w drodze :D.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#125 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 26 października 2019 - 12:55

Czy wyświetlacz różni się materiałem/powłoką między wersją steel i alu w AW5?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych