Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AW 4 (44mm) - ochrona wyświetlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#51 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 11 lutego 2019 - 15:01

@rybinson ja akurat szukam jakieś foli do aw4, nie wytrzymałbym chyba z folią która nie była by odpowiednio docięta do ekranu, ale wybór jest strasznie znikomy


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#52 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 27 lutego 2019 - 07:20

Ja używam folii Skinomi. Ogólnie da się ją przykleić samemu bez większych problemów. Jednak od grudnia, mam już 3 (dobrze że w opakowaniu jest 6  ;) ) ponieważ dwoma już gdzieś zaczepiłem i się odkleiły na rogu. Niestety mimo że są dobrze docięte to jednak łatwo zadrzeć ją o coś na krawędzi i podnieść.

Jak na razie nie widziałem lepszego rozwiązania w kwestii zabezpieczenia ekrany, chociaż daleko temu do ideału. 


  • lousylucky lubi to

#53 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 20 marca 2019 - 14:55

Ja na AW3 też mam szkło Hoco (kiedyś wstawiałam na forum zdjęcie, od tamtego czasu nie zmieniałam - nie udało mi się go jeszcze rozbić :D), a dla taty leci szkło 3D na AW4. Zobaczymy, jak się będzie sprawowało :P.

Zapomniałam napisać, że szkiełko przyszło, tyle że... do wersji 40 mm (mimo, że na pudełku pisało 44 mm). Z tego, co widziałam, to musiała być jakaś wadliwa partia, bo jeszcze kilka innych osób tak trafiło. Pisałam do Baseusa wiadomości i nie odpisywali, więc założyłam im spór i oddali niemal całą kasę (przy czym tamto za małe mogłam sobie zostawić :P). Zamówiłam więc szkiełko z Hoco i to już jest ok :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#54 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2019 - 17:22

założyłem Dome Glass do AW4 - jest super :)



#55 bohen25

bohen25
  • 127 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 marca 2019 - 17:32

założyłem Dome Glass do AW4 - jest super :)

Możesz napisać, jak bardzo skomplikowany jest montaż tego produktu, oglądałem to ale trochę przestraszyłem się tego montażu, no i cena całkiem wysoka.



#56 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 30 marca 2019 - 20:50

Hej! czy są dostępne na rynku szkła hartowane 3D, które ładnie przylegają tworząc jednolitą warstwę na bokach?


Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#57 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 30 marca 2019 - 21:01

Szkiełko z Baseusa ponoć bardzo dobrze przylega, ale po ostatniej przygodzie jakoś nie jestem w stanie go polecić :P. Hoco z kolei nie przylega idealnie (widać z boku minimalne odstawanie), ale jakościowo jest bardzo dobrze i od przodu go w ogóle nie widać. Oba na Aliexpress kosztują około 30 zł.


Użytkownik Zireael edytował ten post 30 marca 2019 - 21:01

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#58 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 30 marca 2019 - 21:48

Jaka przygoda?:)


Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#59 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 30 marca 2019 - 21:53

@up

Zapomniałam napisać, że szkiełko przyszło, tyle że... do wersji 40 mm (mimo, że na pudełku pisało 44 mm). Z tego, co widziałam, to musiała być jakaś wadliwa partia, bo jeszcze kilka innych osób tak trafiło. Pisałam do Baseusa wiadomości i nie odpisywali, więc założyłam im spór i oddali niemal całą kasę (przy czym tamto za małe mogłam sobie zostawić :P). Zamówiłam więc szkiełko z Hoco i to już jest ok :).

Nie powiem, lekki niesmak mi po tym pozostał... Z tego, co widziałam na Ali, nie byłam jedyną osobą, która tak trafiła :(. Może to kwestia wadliwej partii, nie wiem.

Użytkownik Zireael edytował ten post 30 marca 2019 - 21:54

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#60 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 31 marca 2019 - 08:46

Co do szkieł ochronnym,tyle że do iPhona miałem dwa przypadki, że po zdjęciu osłony okazało się że coś było wcześniej przyklejone do tej szyby od środka.

W pierwszym przypadku kupiłem do samodzielnego montażu i nie bardzo miałem możliwość odesłania.

W drugim zakładano mi punkcie sprzedaży akcesoriów GSM i tutaj założono po prostu drugi bez wady.



#61 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 31 marca 2019 - 09:49

@up
Nie powiem, lekki niesmak mi po tym pozostał... Z tego, co widziałam na Ali, nie byłam jedyną osobą, która tak trafiła :(. Może to kwestia wadliwej partii, nie wiem.

szklo z Hoco ladnie przylega?


Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#62 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 31 marca 2019 - 21:57

Szkiełko wygląda tak:

 

MpboORE.jpg

 

enWdzDw.jpg

 

Link do szkiełka: https://pl.aliexpres....3da25c0fQH7rDY

 

Moim zdaniem nie wygląda źle. Jedyne co to dość ciężko się je montuje i bąbelki mogą schodzić naprawdę długo - tacie schodziły prawie dwa tygodnie ;). Generalnie do tej firmy mam już jakieś przekonanie, bo mam od nich szkło na AW3 (tyle że płaskie) i parę razy uratowało mi ekran :).


  • Clevland lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#63 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 01 kwietnia 2019 - 07:14

Dzieki ;) wyglada na to, ze jeszcze nikt nie wpadl na to aby wyprodukowac takie szklo, ktore ladnie przylega :/


Komputer: Macbook Pro 2.4, 4GB, 250HD

#64 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 01 kwietnia 2019 - 10:17

Szkiełko wygląda tak:

. Generalnie do tej firmy mam już jakieś przekonanie, bo mam od nich szkło na AW3 (tyle że płaskie) i parę razy uratowało mi ekran :).

 

A jak dobrze się ono trzyma?
Na forum ktoś poruszał problem że takie szkło:

-jeżeli naciska się na krawędzi to odchodzi po stronie przeciwnej,
-można zachaczyć o krawędź i wtedy też odchodzi.

Prośba:

-możesz podać linka do tej strony jeszcze raz bo mi otwiera stronę główną?

-zmierzyć suwmiarką jakie są dokładne wymiary? Ze zdjęcia wygląda że wymiary pokrywają się z wielkością wyświetlacza.

prosiłbym jednak o ten wymiar. 

Z góry dzięki :-)



#65 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 01 kwietnia 2019 - 20:48

Szkiełko trzyma się bardzo dobrze, wygląda na to, że klej trzyma dość solidnie (ale na krawędziach raczej nie był umieszczony) :). Jak próbowałam usunąć bąbelki właśnie poprzez podważenie krawędzi paznokciem, to czułam, że szkiełko trzyma się dość pewnie. Jedyne co to prawdopodobnie pod tymi krawędziami będzie się zbierał kurz, ale tego raczej nie będzie widać, więc można przeżyć :D.

 

Generalnie szkiełko jest na zegarku już jakieś 3 tygodnie i ani się nic nie zahaczyło, ani nie odeszło (wręcz przeciwnie, zeszły wszystkie bąbelki z montażu, a niektóre były dość spore - na tyle, że się wystraszyłam, że coś zepsułam przy montażu mimo że położyłam je niemal idealnie równo :D), więc nie sądzę, żeby coś miało się z nim stać. Być może to zależy od firmy, egzemplarza, równości montażu albo czegoś jeszcze innego.

 

Sam link jest dobry :). Skopiuj sobie adres odnośnika, wklej do nowej karty i wywal wszystko, co masz przed "DEEPLINK" - wtedy zadziała :).

 

A co do pomiarów suwmiarką - zobaczę, co da się zrobić, bo nawet nie jestem pewna, czy mam w domu suwmiarkę :D. Ale "na oko" jest tak, jak mówisz - szkiełko ma wymiary porównywalne do wielkości wyświetlacza.


  • Clevland lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#66 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 02 kwietnia 2019 - 11:01

Dzięki za info.
No tak, zapomniałem że nie wszyscy mają suwmiarki w domu...

Kupiłem sobie alumioniowe etui magnetyczne na AW (bo chciałem sobie je fantazyjnie wygrawerować) i nie wiem czy się zmieści.

Powinno....

 



#67 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 16:18

Długo się broniłem przed brakiem ochrony ekranu, poniekąd zachęcany komentarzami na tym forum, że ludzie nie mają zabezpieczeń i żadne rysy przy normalnym użytkowaniu nie powstają. No niestety trochę bujda. Zegarek użytkuję normalnie - tzn. noszę go codziennie do pracy, uczelni. Ze sportu głównie rower. I po 2 miesiącach zauważyłem ciężko dostrzegalną, ale jednak rysę. 

 

Zamówiłem Rock Hydrogel i... nic nie widać. Żałuję, że nie kupiłem tego od razu po zakupie. Żeby dostrzec, że cokolwiek jest na ekranie trzeba się mocno przypatrzeć, nawet się nie palcuje, wszystko spisuje się dobrze. No i nawet ukryło tą rysę na ekranie :) Także polecam. A tymczasem lecę na Ali kupić z trzy komplety tych folii na zapas :) 



#68 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 04 kwietnia 2019 - 16:53

Widziałem to na Aliexpress. 2 sztuki kosztują chyba z 15 zł :). Pewnie bym to wtedy kupiła, ale do mnie chyba jednak szkło hartowane bardziej przemawiało :P.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#69 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 17:47

Szkło jest bardziej widoczne, ale nakleja się raz i ma spokój. Taką folię zapewne będzie trzeba zmieniać co dwa miesiące. To już kwestia gustu :) 



#70 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 07 kwietnia 2019 - 09:36

Jest sklep sprzedający folie Rock za 19,99 wiec nie ma aż takiego przebicia.

Użytkownik kristof461 edytował ten post 07 kwietnia 2019 - 09:37

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#71 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 08 kwietnia 2019 - 10:01

A próbował ktoś tego szkła?

 

https://pancernik.eu...AiABEgKkpfD_BwE

 

Ma ktoś o nim jakieś opinie? 



#72 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 kwietnia 2019 - 10:20

A próbował ktoś tego szkła?

 

https://pancernik.eu...AiABEgKkpfD_BwE

 

Ma ktoś o nim jakieś opinie? 

W temacie o AW4 ktoś wspominał że jest zadowolony. Mnie odrzuca cena bo jak ci wpadnie pyłek czy cokolwiek ci się nie uda to 139 zł do kosza


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#73 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 08 kwietnia 2019 - 10:24

W temacie o AW4 ktoś wspominał że jest zadowolony. Mnie odrzuca cena bo jak ci wpadnie pyłek czy cokolwiek ci się nie uda to 139 zł do kosza

Dlatego szukam jakichś opinii o tym szkle, bo masz racje cena spora. Ale jeśli ma fajnie działać i się sprawdzić to raczej warto.



#74 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 08 kwietnia 2019 - 19:55

A jak dobrze się ono trzyma?
Na forum ktoś poruszał problem że takie szkło:

-jeżeli naciska się na krawędzi to odchodzi po stronie przeciwnej,
-można zachaczyć o krawędź i wtedy też odchodzi.

No i stało się - zahaczyło się i szkiełko zaczęło pękać coraz bardziej (kleju jednak na krawędziach nie było)... Tym razem zamówiliśmy Rock Hydrożel. Oby to był trafiony zakup :D.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#75 kdworaczyk

kdworaczyk
  • 262 postów
  • SkądPsary

Napisano 09 kwietnia 2019 - 08:32

Wczoraj założyłem sobie folie w MM cena 39,99zł. Mam dwa tygodnie kiedy mogę podejść jak coś będzie nie tak i folia będzie za darmo wymieniona ewentualnie dostanę folię żeby sobie samemu założyć. Po okresie dwóch tygodni mam piec lat gwarancji i wtedy każda wymiana foli kosztuje mnie 19,99zł takie są warunki. Wczoraj po aplikacji były jeszcze jakieś bąbelki natomiast dziś wygląda bardzo dobrze. Trzeba przyznać że folia nie jest na cały szklany ekran ale jest tak nałożona że nie widać praktycznie jej w ogóle. Niestety nie pokryła mojej rysy ale to nie wina foli a miejsca w którym jest rysa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych