Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AW 4 (44mm) - ochrona wyświetlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#26 Wojtek1989PL

Wojtek1989PL
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2018 - 08:38

Media Markt w Warszawie (ul. Głębocka) wołają 59 zł, podawajcie miasta + ulica i piszczcie ceny, komuś się to na pewno przyda :)


MacBook Pro 13, iPhone 11 Pro Max, Apple Watch 5 44mm, AirPods 2, Apple TV 4


#27 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 grudnia 2018 - 16:16

Ja mam folię z Media Markt. Płaciłem 29 PLN i jest niewidoczna. Jedyny minus jest taki, że co dwa tygodnie jeżdżę na wymianę folii, ale robią to bez problemu po okazaniu paragonu.

Chyba by mnie szlag trafił jakbym co 2 tygodnie musiał folie zmieniać. Gratuluje cierpliwości.
  • a.s-6704ce448e lubi to

iPhone 15 Pro


#28 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 29 grudnia 2018 - 13:32

Ja mam folię z Media Markt. Płaciłem 29 PLN i jest niewidoczna. Jedyny minus jest taki, że co dwa tygodnie jeżdżę na wymianę folii, ale robią to bez problemu po okazaniu paragonu.


To chyba u Ciebie w MM nie potrafią naklejac. Ja mam od dnia premiery i nie mam problemu. W Tychach 39 za ultra hd folie.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#29 MagicznyOskar

MagicznyOskar
  • 9 postów

Napisano 29 grudnia 2018 - 20:32

To chyba u Ciebie w MM nie potrafią naklejac. Ja mam od dnia premiery i nie mam problemu. W Tychach 39 za ultra hd folie.

tą ultra hd folie naklejają w MM?



#30 atomex

atomex
  • 103 postów
  • SkądGłogów, Polska

Napisano 01 stycznia 2019 - 17:30

Chyba by mnie szlag trafił jakbym co 2 tygodnie musiał folie zmieniać. Gratuluje cierpliwości.

 

A jakie mam inne wyjście??? Szkło rysuje się masakrycznie, Apple na to, że to kosmetyka i nie podlega gwarancji.

To chyba u Ciebie w MM nie potrafią naklejac. Ja mam od dnia premiery i nie mam problemu. W Tychach 39 za ultra hd folie.

Może i nie potrafią, ale nie będę z Łodzi do Tych jechał ;)


iPhone XS | MacBook Air | iMac Pro | iPad Pro | iWatch


#31 Wojtek1989PL

Wojtek1989PL
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 stycznia 2019 - 21:33

Media Markt w Warszawie (Arkadia) 35 zł, po 30 minutach od aplikacji wróciłem i zażądałem zwrotu pieniędzy - folię oddałem. Folia odchodziła praktycznie na każdej krawędzi, próbowałem ją dociskać licząc, że się w końcu ,,przyjmie,, - nie pomogło, co chwilę się odklejała. Przed aplikacją pytałem co w przypadku odklejania się foli - pracownika MM poinformował mnie, że każda kolejna wymiana to 19 zł.


MacBook Pro 13, iPhone 11 Pro Max, Apple Watch 5 44mm, AirPods 2, Apple TV 4


#32 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 stycznia 2019 - 23:18

Media Markt w Warszawie (Arkadia) 35 zł, po 30 minutach od aplikacji wróciłem i zażądałem zwrotu pieniędzy - folię oddałem. Folia odchodziła praktycznie na każdej krawędzi, próbowałem ją dociskać licząc, że się w końcu ,,przyjmie,, - nie pomogło, co chwilę się odklejała. Przed aplikacją pytałem co w przypadku odklejania się foli - pracownika MM poinformował mnie, że każda kolejna wymiana to 19 zł.


To ciekawe, bo ja mam już jakiś czas tę folie i nic się strasznego nie dzieje. Po założeniu poinformowali mnie, że trzeba poczekać dłuższy czas, żeby klej dobrze trzymał i w sumie jest Ok. A zegarek mam na ręce w zasadzie cały czas. Ja miałem informację, że wymiana jest za free jak się z folią coś stanie :)

#33 Wojtek1989PL

Wojtek1989PL
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2019 - 16:38

podziel się informacją gdzie zakładałeś i za ile :)
mnie oczywiście też informowali, że bąbelki z okolic środka ekranu znikną z czasem. natomiast wiem, że z czasem folia na brzegach nie zacznie sama z siebie przylegać bo już kurz wleci między ekran a folię dlatego odpuściłem...


MacBook Pro 13, iPhone 11 Pro Max, Apple Watch 5 44mm, AirPods 2, Apple TV 4


#34 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 stycznia 2019 - 20:56

podziel się informacją gdzie zakładałeś i za ile :)
mnie oczywiście też informowali, że bąbelki z okolic środka ekranu znikną z czasem. natomiast wiem, że z czasem folia na brzegach nie zacznie sama z siebie przylegać bo już kurz wleci między ekran a folię dlatego odpuściłem...


Media Markt Bemowo - Górczewska. 39 PLN z tego co pamiętam :)

#35 MagicznyOskar

MagicznyOskar
  • 9 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 11:48

Przepraszam, że tutaj, ale nie chce zakłądać nowego tematu. To na zdjęciu na rogu, pękniecie? odklejanie sie wyświetlacza? czy zwykła rysa? oddać na gwarancję?

Załączone pliki



#36 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 stycznia 2019 - 12:39

Ja tu nic nie widzę, może zaznacz o co ci dokładnie chodzi.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#37 MagicznyOskar

MagicznyOskar
  • 9 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 13:39

Ja tu nic nie widzę, może zaznacz o co ci dokładnie chodzi.


Załączony plik  IMG_3817.jpeg   311,92 KB   5 Ilość pobrań

Ja tu nic nie widzę, może zaznacz o co ci dokładnie chodzi.

 

Załączone pliki



#38 Wojtek1989PL

Wojtek1989PL
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 stycznia 2019 - 19:26

Musisz popracowac nad robiebiem zdjec - otworz sobie te zdjecia, ktore wrzuciles i postaw sie na naszym miejscu. Co widzisz? :) 


MacBook Pro 13, iPhone 11 Pro Max, Apple Watch 5 44mm, AirPods 2, Apple TV 4


#39 MagicznyOskar

MagicznyOskar
  • 9 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 22:19

Musisz popracowac nad robiebiem zdjec - otworz sobie te zdjecia, ktore wrzuciles i postaw sie na naszym miejscu. Co widzisz? :)

No nie da sie zrobić tutaj lepszego zdjęcia :D ale w każdym razie, raczej tylko uwaliłem ramkę i zeszło troche farby :D 



#40 skowyrnie

skowyrnie
  • 15 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 14:18

Cześć,

 

Wrzuciłem w wyszukiwarkę opis zakupionej ochrony wyświetlacza, ale nic nie znalazłem w tym temacie, więc zapytam.

 

W dniu wczorajszym wymieniłem swoje AW 2 Nike+ 42mm na AW 4 Nike+ 40mm. Do zestawu, nauczony doświadczeniem, dokupiłem ochronne szkło firmy ZAGG. Zaraz po wyjęciu z opakowania AW, zainstalowałem szkło ochronne zgodnie z instrukcją.  Od wczorajszego wieczoru irytuje mnie jednakże funkcjonowanie AW4 z uwagi na fakt, iż nie reaguje za każdym razem tak jak należy. Zastanawiam się czy to wina szkła ochronnego, czy wina AW4. Nazwijmy to "błędy w funkcjonowaniu" polegają na tym, że:

1. próbując wyłączyć AW przesuwam na ekranie przycisk wyłącz, gdy dojadę do końca paska przycisk wraca na swoje miejsce i muszę ponowić przesunięcie, czasem jest to od 2 do 10 razy zanim uda się go wyłączyć;

2. inny przykład, po przyciśnięciu przycisku bocznego wyświetla się lista użytych aplikacji, nie mogę  jednak ich usunąć, albo nie mogę przesunąć aplikacji do momentu ujawnienia się czerwonego przycisku z "X", albo jak już się pojawi się przycisk to paradoksalnie nie mogę go wdusić - pomimo klikania nie następuje żadna reakcja (oczywiście raz na jakiś czas się to udaje, częściej jednak nic z tego nie wychodzi);

3. i kolejny przykład, gdy próbuje włączyć funkcję treningu to mogę sobie w nieskończoność klikać np. na trening "inne", przycisk robi się ciemny, czyli wykrywa że go wduszam ale się nic nie dzieje, po puszczeniu przycisku nadal mam ekran wyboru treningu.

 

Takie sytuacje zdarzają się często, raz działa, a raz nie - z naciskiem na to, że częściej nie działa. Dzisiaj zrobiłem również aktualizacje oprogramowania watchOS do 5.1.3 myślałem, że to coś pomoże, ale niestety nic.

 

Czy ktoś z obecnych na forum miał takie przygody? Jak sądzicie to wina AW, czy wina szkła ochronnego? Przyklejone szkło jest dokładnie do ekranu, żadnych pęcherzyków powietrza, zgodnie z instrukcją, etc.

 

Pozdrawiam,

Marcin



#41 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 17:17

Cześć,

 

Wrzuciłem w wyszukiwarkę opis zakupionej ochrony wyświetlacza, ale nic nie znalazłem w tym temacie, więc zapytam.

 

W dniu wczorajszym wymieniłem swoje AW 2 Nike+ 42mm na AW 4 Nike+ 40mm. Do zestawu, nauczony doświadczeniem, dokupiłem ochronne szkło firmy ZAGG. Zaraz po wyjęciu z opakowania AW, zainstalowałem szkło ochronne zgodnie z instrukcją.  Od wczorajszego wieczoru irytuje mnie jednakże funkcjonowanie AW4 z uwagi na fakt, iż nie reaguje za każdym razem tak jak należy. Zastanawiam się czy to wina szkła ochronnego, czy wina AW4. Nazwijmy to "błędy w funkcjonowaniu" polegają na tym, że:

1. próbując wyłączyć AW przesuwam na ekranie przycisk wyłącz, gdy dojadę do końca paska przycisk wraca na swoje miejsce i muszę ponowić przesunięcie, czasem jest to od 2 do 10 razy zanim uda się go wyłączyć;

2. inny przykład, po przyciśnięciu przycisku bocznego wyświetla się lista użytych aplikacji, nie mogę  jednak ich usunąć, albo nie mogę przesunąć aplikacji do momentu ujawnienia się czerwonego przycisku z "X", albo jak już się pojawi się przycisk to paradoksalnie nie mogę go wdusić - pomimo klikania nie następuje żadna reakcja (oczywiście raz na jakiś czas się to udaje, częściej jednak nic z tego nie wychodzi);

3. i kolejny przykład, gdy próbuje włączyć funkcję treningu to mogę sobie w nieskończoność klikać np. na trening "inne", przycisk robi się ciemny, czyli wykrywa że go wduszam ale się nic nie dzieje, po puszczeniu przycisku nadal mam ekran wyboru treningu.

 

Takie sytuacje zdarzają się często, raz działa, a raz nie - z naciskiem na to, że częściej nie działa. Dzisiaj zrobiłem również aktualizacje oprogramowania watchOS do 5.1.3 myślałem, że to coś pomoże, ale niestety nic.

 

Czy ktoś z obecnych na forum miał takie przygody? Jak sądzicie to wina AW, czy wina szkła ochronnego? Przyklejone szkło jest dokładnie do ekranu, żadnych pęcherzyków powietrza, zgodnie z instrukcją, etc.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Myślę, że podstawa to sprawdzić działanie bez szkła



#42 bohen25

bohen25
  • 127 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 lutego 2019 - 18:20

Cześć,

 

Wrzuciłem w wyszukiwarkę opis zakupionej ochrony wyświetlacza, ale nic nie znalazłem w tym temacie, więc zapytam.

 

W dniu wczorajszym wymieniłem swoje AW 2 Nike+ 42mm na AW 4 Nike+ 40mm. Do zestawu, nauczony doświadczeniem, dokupiłem ochronne szkło firmy ZAGG. Zaraz po wyjęciu z opakowania AW, zainstalowałem szkło ochronne zgodnie z instrukcją.  Od wczorajszego wieczoru irytuje mnie jednakże funkcjonowanie AW4 z uwagi na fakt, iż nie reaguje za każdym razem tak jak należy. Zastanawiam się czy to wina szkła ochronnego, czy wina AW4. Nazwijmy to "błędy w funkcjonowaniu" polegają na tym, że:

1. próbując wyłączyć AW przesuwam na ekranie przycisk wyłącz, gdy dojadę do końca paska przycisk wraca na swoje miejsce i muszę ponowić przesunięcie, czasem jest to od 2 do 10 razy zanim uda się go wyłączyć;

2. inny przykład, po przyciśnięciu przycisku bocznego wyświetla się lista użytych aplikacji, nie mogę  jednak ich usunąć, albo nie mogę przesunąć aplikacji do momentu ujawnienia się czerwonego przycisku z "X", albo jak już się pojawi się przycisk to paradoksalnie nie mogę go wdusić - pomimo klikania nie następuje żadna reakcja (oczywiście raz na jakiś czas się to udaje, częściej jednak nic z tego nie wychodzi);

3. i kolejny przykład, gdy próbuje włączyć funkcję treningu to mogę sobie w nieskończoność klikać np. na trening "inne", przycisk robi się ciemny, czyli wykrywa że go wduszam ale się nic nie dzieje, po puszczeniu przycisku nadal mam ekran wyboru treningu.

 

Takie sytuacje zdarzają się często, raz działa, a raz nie - z naciskiem na to, że częściej nie działa. Dzisiaj zrobiłem również aktualizacje oprogramowania watchOS do 5.1.3 myślałem, że to coś pomoże, ale niestety nic.

 

Czy ktoś z obecnych na forum miał takie przygody? Jak sądzicie to wina AW, czy wina szkła ochronnego? Przyklejone szkło jest dokładnie do ekranu, żadnych pęcherzyków powietrza, zgodnie z instrukcją, etc.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Cześć!

Przyczyną wszystkich opisanych przez Ciebie problemów jest na 100 % szkło.

Miałem dokładnie to samo, zdjąłem szkło, wszystko wróciło do normy. Zakupiłem folię firmy Hama razem z usługą instalacji w Euro Rtv Agd. Koszt-59 zł, rok gwarancji-w razie problemów z folią wymieniają za darmo na nową.

Wiem,że folia to nie jest to samo co szkło i uchroni Cię tylko i wyłącznie przed rysami,jednak lepsze to niż golas bez niczego. Poza tym mam ubezpieczenie na 2 lata w razie uszczerbków mechanicznych typu zbicie wyświetlacza etc.



#43 skowyrnie

skowyrnie
  • 15 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 08:04

Pojawia się tylko jedno pytanie, dlaczego przy wpisywaniu kodu odblokowania AW wszystko działa jak należy, najmniejszy dotyk wykrywany jest bez problemu. Kłopoty pojawiają się po odblokowaniu AW. Możliwe jest, aby szyba nie działała wybiórczo na konkretne interakcje interfejsowe? To mnie zastanawia. 

 

Przejdę się do sklepu gdzie zakupiłem AW i szkło - w razie stwierdzenia, że to szkło, będę reklamować - w końcu nie mała cena za to szkło została zapłacona.

 

Dzięki za odpowiedzi :)



#44 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 04 lutego 2019 - 14:39

Dwa tygodnie temu kupiłem pierwszego AW 4 Nike 44 mm i podobnie jak na iPhone nie zakładam żadnych osłon. To ma mi służyć a żywotność i wymienialność na nowy model jest stosunkowo krótka więc bez przesady. Chociaż śniło się mi już, że zbiłem szybkę :D 


MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#45 Wojtek1989PL

Wojtek1989PL
  • 107 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2019 - 09:02

Dwa tygodnie temu kupiłem pierwszego AW 4 Nike 44 mm i podobnie jak na iPhone nie zakładam żadnych osłon. To ma mi służyć a żywotność i wymienialność na nowy model jest stosunkowo krótka więc bez przesady. Chociaż śniło się mi już, że zbiłem szybkę :D

Szanuję takie podejście ale potem nie wystawiaj swojego sprzętu w cenie idealnie zachowanych egzemplarzy. Ja co generację wymieniam telefon (co do zegarka to nie wiem jak to będzie bo kupiłem swój pierwszy AW - 4 i średnio jestem zadowolony) i jeżeli niskim kosztem (naklejenie folii na tył oraz szkła na przód + case) mogę utrzymać swój telefon w praktycznie idealnym stanie przez cały czas użytkowania (rok) to chyba jest to co najmniej rozsądne posunięcie :) Doskonale wiesz, że sprzęt w idealnym stanie jest warty znacznie więcej a co za tym idzie wymieniam sobie co roku sprzęt w ,,dobrej cenie,,.


MacBook Pro 13, iPhone 11 Pro Max, Apple Watch 5 44mm, AirPods 2, Apple TV 4


#46 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 08 lutego 2019 - 12:43

Jak sprawuje wam się tak folia ze skinomi? Która jest bardziej nie widoczna ta z MM czy ze skinomi? Możecie podesłać jakieś fotki ?


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#47 rybinson

rybinson
  • 90 postów
  • SkądWlkp

Napisano 09 lutego 2019 - 18:52

Zakupiłem HOCO Glass 0.15 mm do AW3. Założone od tygodnia. Polecam. Łatwa aplikacja, dotyk chodzi jak należy. Generalnie ok.

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  IMG_2966.jpg   166,21 KB   4 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   192,16 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  IMG_6471.jpg   126,18 KB   1 Ilość pobrań


#48 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 09 lutego 2019 - 20:43

Ja na AW3 też mam szkło Hoco (kiedyś wstawiałam na forum zdjęcie, od tamtego czasu nie zmieniałam - nie udało mi się go jeszcze rozbić :D), a dla taty leci szkło 3D na AW4. Zobaczymy, jak się będzie sprawowało :P.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#49 MotyF

MotyF
  • 39 postów

Napisano 10 lutego 2019 - 12:56

Jeżeli ktoś będzie się zastanawiał nad szkłem Mr.Monkey - odradzam. Ładnie wygląda, brak rys po miesiącu. Po prostu super. Świetnie się trzyma ale nie działa prawidłowo dotyk. Ramka szeroka ja w innych 5D, pod kątem widać, że część ekranu jest pod ramką.

 

https://imgur.com/a/rjwLIlu

 

Podobno jedyna słuszna opcja szkła to UV: https://allegro.pl/oferta/whitestone-dome-glass-szklo-apple-watch-4-44mm-7726161196



#50 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 lutego 2019 - 17:58

Ja niestety swoje z MM już wywaliłem. Odchodziło od lewej strony coraz bardziej, chociaż na początku było bardzo dobrze. Obecnie raczej zostawiam bez żadnych folii/szkła - nie ma to dla mnie sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych