Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Laptopa dla architekta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 matbartczak3

matbartczak3
  • 3 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 10:25

Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem sprzętu od Apple. Zajmuje się projektowaniem, korzystam głównie z autocada,autodesk, vectorworks. Ponadto jeszcze uczęszczam na studia. Zastanawiam się nad zakupem : MacBook Pro z touchbarem 13 i5 8gb ram 256ssd, MacBook Pro bez touchbara 13, i5, 16GB ram oraz 256ssd lub iMac 21,5 i5 z 8gb ram. Ktoś doradzi w wyborze odpowiedniego sprzętu ? :)

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2018 - 11:07

Istnieje w ogóle AutoCad na MacOS? Bo kupować Maka po to, żeby na co dzień pracować pod Windows to nie jest optymalny wybór.

#3 matbartczak3

matbartczak3
  • 3 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 11:12

Tak, istnieje wersja na macOS. Cześć osób mówi ze nie działa ona tak dobrze jak na windowsie, cześć osób s niej korzysta i sobie chwali. Także opinie są podzielone.

#4 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 listopada 2018 - 12:36

Zamiast haraczCAD-a z Autodesku jest DraftSight (darmowy z zaciągniętym "hamulcem ręcznym" i płatny).

Oczywiście jest też ArchiCAD.


Pozdrawiam z 3City


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 16:16

Z tego, co pamiętam z pracy z AutoCAD to ekran musi być największy możliwy. 13” to tylko w połączeniu z zewnętrznym monitorem, a wydajność - to zależy od złożoności projektów. Typowe lapki do cad to stacje typu lenovo P1.

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2018 - 17:38

Z tego, co pamiętam z pracy z AutoCAD to ekran musi być największy możliwy. 13” to tylko w połączeniu z zewnętrznym monitorem, a wydajność - to zależy od złożoności projektów. Typowe lapki do cad to stacje typu lenovo P1.

Nie jestem CAD-owcem, ale obstawiam, że i 13 i 15 to tak samo za mało, i do projektów trzeba podłączać zewnętrzny duży monitor. Natomiast na studia nie rekomendowałbym stacjonarki, bo jednak da się lapka na wykłady zabrać.

#7 matbartczak3

matbartczak3
  • 3 postów

Napisano 11 listopada 2018 - 19:07

Nie mam najlepszych wspomnień w windowsem, także nie chciałbym do niego wracać. Tych projektów tez nie jest specjalnie dużo ani nie są one zbyt skomplikowane. Nadal mam dylemat jaki model wybrać, który będzie najlepiej mi pasować

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2018 - 19:21

Weź 16GB RAM.

#9 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2018 - 10:35

Tak poza tematem to w sprawie zakupu programów CAD, m.in. Autodesku, zapraszam do siebie ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych