Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HomeKit - automatyzacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 towi

towi
  • 186 postów

Napisano 03 listopada 2018 - 11:05

Hej. Mam problem z automatyzacją zadań w aplikacji Dom. Posiadam czujnik otwarcia drzwi/okien od Koogeek i mam problem z ustawieniem powiadomień. Jako bramka służy mi Apple TV. W teorii mam ustawione, że jak nikogo nie ma w domu to otwarcie drzwi powinno generować komunikat na telefonie ... ale w domu są również dwa iPady i system nie wysyła mi komunikatów bo widzi ze niby jestem w domu pomimo, ze iPhony są poza domem. Nie wiem jak ustawić automatyzację aby pomijał sprzęt, który raczej zawsze pozostawiam w domu, a na którym są konta iCloud identyczne jak na telefonach.

#2 azak43

azak43
  • 314 postów

Napisano 03 listopada 2018 - 13:44

Podobnie mam z termostatami Netatmo. Jest ustawione, że po wyjściu z mieszkania powinna automatycznie obniżyć się zadana temperatura na grzejnikach.

Za bramkę służy iPad ( centrum akcesoriów). W telefonie ustawione, że wysyła moje położenie. 

Test ręczny automatyzacji przechodzi pomyślnie, natomiast zmiana lokalizacji telefonu nie uruchamia automatyzacji. 

 

Także jeżeli masz ustawione w telefonie, że to on wysyła położenie, to iPady raczej nie mają z tym nic wspólnego. Tak mi się wydaje. 



#3 towi

towi
  • 186 postów

Napisano 03 listopada 2018 - 21:10

Ja nie jestem w stanie stwierdzić czy Apple sprawdza moje przebywanie poza domem przy pomocy położenia GPS czy sprawdzania czy jestem zasięgu wifi lub bluetooth. Jak wyłącze opcje aby nie sprawdzał domowników ( obecny - nie obecny ) to powiadamianie działa bez problemu. Ale właśnie na funkcjonalności sprawdzania obecności najbardziej mi zależy a to po prostu nie działa.

#4 except

except
  • 3 postów

Napisano 16 sierpnia 2019 - 13:05

Hej. Mam problem z automatyzacją zadań w aplikacji Dom. Posiadam czujnik otwarcia drzwi/okien od Koogeek i mam problem z ustawieniem powiadomień. Jako bramka służy mi Apple TV. W teorii mam ustawione, że jak nikogo nie ma w domu to otwarcie drzwi powinno generować komunikat na telefonie ... ale w domu są również dwa iPady i system nie wysyła mi komunikatów bo widzi ze niby jestem w domu pomimo, ze iPhony są poza domem. Nie wiem jak ustawić automatyzację aby pomijał sprzęt, który raczej zawsze pozostawiam w domu, a na którym są konta iCloud identyczne jak na telefonach.

Witam

Trzeba ustawić w iphone z jakiego urządzenia Apple ma pobierać lokalizacje.

Privacy>Location>ShareMyLocation
  • kdworaczyk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych