Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac czy iMac Pro dla 3dsmax+vray?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 02 listopada 2018 - 11:41

Proszę o pomoc w doradzeniu który komputer byłby lepszy do pracy na 3ds Max2019 + Vray Next (instalowane oczywiście na Windowsie), natomiast sprzęt do wyboru to:
 
1. iMac 27cali z konfiguracją:
Czterordzeniowy procesor Intel Core i7 4,2 GHz 7. generacji, Turbo Boost do 4,5 GHz
Radeon Pro 580 z 8 GB pamięci wideo
RAM:64 GB pamięci DDR4 2400 MHz
SSD 1 TB
 
2. iMac Pro 27cali z konfiguracją:
8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 3,2 GHz, Turbo Boost do 4,2 GHz
Radeon Pro Vega 56 z 8 GB pamięci HBM2
RAM: 32 GB pamięci DDR4 ECC 2666 MHz
SSD 1 TB
 
Czy ew. jakieś inne zestawienie lub sugestie co z czym lepiej będzie działać?
Proszę o nie przekonywanie mnie na inny sprzęt tylko o doradzenie między tymi dwoma konkretnymi, lub ew. jakimiś innymi ich konfiguracjami - możne coś jest niepotrzebne lub będzie niewykorzystane i szkoda dopłacać, albo warto dopłacić za coś innego.
Będę wdzięczna za pomoc :-)

Użytkownik 100procentDIZAJN edytował ten post 02 listopada 2018 - 11:46


#2 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 10:31

Może jednak ktoś-coś pomoże? :-)

 


 


Użytkownik 100procentDIZAJN edytował ten post 03 grudnia 2018 - 11:13


#3 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 03 grudnia 2018 - 11:30

Dobrze rozumiem, że chcesz kupić iMaca i pracować na nim z Windowsem? ;) Jaki ma to sens? Oczywiście nie przekonuje Cie do innego sprzętu tylko pytam z czystej ciekawości gdzie logika tutaj? Myśle, że nie wielee osób powie Ci tutaj jak te kompy współpracują z windowsem.
Ja raz na jakiś czas korzystam na swoim MBP13 mid 2017 z w10 i z photoshopem daje rade, nie mówię, że działa zadziwiająco dobrze, ale daje rade. Jeżeli oczekujesz płynności szaleństwa i wodotrysków na Windowsie to nie kupuj iMaca, proste.

Jejku czego to ludzie nie zrobią, żeby tylko jak znajomi przyjdą to zobaczyli komputer z jabłkiem :o


  • cooper69 lubi to

#4 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 03 grudnia 2018 - 11:47

Pracowalam na windowskie na MBP z Led Cinema(4lata) a teraz pracuje od 5 lat na iMac 27-inch. Działa bardzo dobrze. Do mojego biura nie przychodza ani znajomi a z klientami spotykam sie poza biurem, wiec nie wiedzą na czym pracuje, ale dziekuje za szybką psychoanalize;p 

Potrzebuje drugi komputer do firmy, a ponieważ to zestawienie jednak mi sie sprawdza (na studiach harowałam zeby kupic Acera, wydalam 4tys, ktore wtedy byly dla mnie fortuną, padl po kilku miesiącach, potem mialam skladaka, dzialal, ale b.slabo) to czmu nie? Zalożmy ze chce doplacic za to zajefajne jabłko, ale musze pracowac na windowsie i potrzebuje dosc mocne parametry, mozemy pominąc temat lanasu i doradzic mi gdybym jednak chciała kupić coś pomiędzy tymi dwoma podanymi sprzętami, to czy lepiej dorzucuc 3tysiące i miec slabszego iMaca Pro czy wystarczy iMac z mocniejszymi parametrami niż podstawowe?

Na tym sie nie znam, wiem tylko ze komputer na siebie zarabia. Czy pod wizualizacje 3d z silnikiem v-ray'a wykorzystam wszystkie jego mozliwosci czy nie?



#5 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 grudnia 2018 - 14:05

W dalszym ciągu nie rozumiesz, to troche tak jakby kupic sobie audi ale chcieć wrzucić sobie silnik od fiata. Takie rozwiązanie jest po prostu nie ekonomiczne i bez sensu. Za kase która wydasz na iMaca kupisz dobry sprzęt pod windowsa i jeżeli chcesz to zrobić tylko dla jabłka z tyłu to sobie lepiej kup naklejke :)

Jedyne co mogę poradzic w takim temacie to, że nie widzę logicznej spójności by kupowac sprzęt z macOS i pracować na nim z windowsem.



#6 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 14:11

przyjęłam do wiadomości. dziękuję.



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 16:02

A ja sam miałem kilka lat iMaca pod windows - bo ładny i zajmuje mało miejsca. Windowsowe all in one są albo słabe, albo w najlepszym przypadku z monitorem FHD. Nie każdy chce blaszaka. W laptopach apple ma sprzętową konkurencję a w AinOne nie znam.

 

Z proponowanych dwóch komputerów pro ma znacznie mocniejszą grafikę i większą wydajność wielordzeniową a zwykły jest szybszy jednordzeniowo i w Twojej konfiguracji ma więcej RAM. Bez doświadczenia z Twoim programem nie podpowiem, ale pewnie czytałaś co ważniejsze - ram czy grafika - to samo dotyczy tych iMaców co zwykłych komputerów.



#8 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 16:26

Wysłałam do wyceny składaka. Jestem ciekawa co dostanę i w jakiej konfiguracji. 

 

Wojtek, dziękuje za opinie. Wizualnie Apple dla mnie nie mają sobie równych, jestem architektem wnętrz i mam takie zboczenie zawodowe.. kompletnie nie chodzi mi o lans, nikt poza mną tego komputera nie ogląda.. Jestem estetką - mało kabli, prosty dizajn, brak walającej się kolumny, to są dla mnie atuty i jeśli chce za to dopłacić to chyba moja sprawa :) Za auto też dopłaciłam bo było w takiej a nie innej konfiguracji kolorystycznej. Zakładam ze za dobrego projektanta wnętrz też warto dopłacić, niż "jakiegoś" po prostu mieć.

 

Nie mówię ze nie zmienię zdania. Na forum dla ludzi z branży dostałam bardziej racjonalne rady i podpowiedzi, niż: "jeżeli chcesz to zrobić tylko dla jabłka z tyłu to sobie lepiej kup naklejkę  :)" 

Zdaję sobie sprawę że najłatwiej byłoby wrzucić same najmocniejsze parametry, ale to ma swoją cenę i to wyższą niż zakładane powyżej sprzęty. Stąd pytanie o konkretne konfiguracje i oprogramowanie, ale faktycznie będę się trzymać bardziej branżowych stron, może tam mi coś doradzą. Niemniej dziękuję za pomoc :-)



#9 Merde

Merde
  • 59 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 17:23

A ja sam miałem kilka lat iMaca pod windows - bo ładny i zajmuje mało miejsca. Windowsowe all in one są albo słabe, albo w najlepszym przypadku z monitorem FHD. Nie każdy chce blaszaka. W laptopach apple ma sprzętową konkurencję a w AinOne nie znam.

Rzeczywiście, all-in-one w światku Windowsowym to głównie zastosowania biurowe, więc typowy zestaw dupy nie urywa.

Nie znaczy jednak, że nie ma AIO z wyższej półki, np. Dell XPS 27 Touch czy Microsoft Surface Studio.



#10 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 17:39

Microsoft Surface Studio ciekawy, ale mam juz teraz takie zestawienie (iMac 27): procek, karta graficzna i ram. Kosztował niecałe 12tys. 5 lat temu.



#11 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 grudnia 2018 - 18:07

@100procentDIZAJN

Zdaje się, iż zaskakująco nikt nie odniósł się bezpośrednio do Twojego pierwszego postu, a zawsze zdawało mi się, że o to w poradach forumowych chodzi…

 

Z opisu wynika, że dasz grafice popalić renderowaniami i to zapewne przez dłuższy czas, zatem dołożyłbym tę parę groszy (i tak zauważyłaś, że komputer będzie na siebie zarabiał, zatem pozarabia odrobinę dłużej na pokrycie kosztów) i wziął jednak Pro – lepszy układ chłodzenia zmniejszy Ci ryzyko throttlingu w najmniej pożądanych momentach. RAM w tym wypadku nie powinien stanowić aż tak znaczącej ujmy. A jeden wentylator(ek) w puszce 5k to lekki „underkill”.

Taki mój skromny punkt widzenia.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#12 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 04 grudnia 2018 - 20:50

@cronopioverde

 

Wielkie dzięki za zauważenie mojego pytania :-) W ciągu tego miesiąca wiele się zmieniło i dałam się przekonać na inne rozwiązanie. Przyjęłam racjonalne argumenty od osób zajmujących się 3d i renderingiem, przyjęłam na klatę hejt za windowsa na macu - ok, rozumiem RACJONALNE argumenty, dla mnie to rozwiązanie na TAMTEN moment wydawało się ok i nadal tego nie żałuję. Sparzyłam się z innymi sprzętami i "fachowymi doradcami", a kiedy próbowałam zasięgnąć porady na tym i innych forach albo były pomyje, albo żadna konkretna odpowiedź, więc wybrałam najlepiej jak sama uważałam. 

Dzisiaj dostałam bardzo dobre rady oraz trafiłam (tak myślę) na osobę która na prawdę zna się na dokładnie tym czego ja poszukuje. 

 

Za często nie udzielam się na forach, ale bardzo często szukam rozwiązań do problemów jakie napotykam i czytam o podobnych lub takich samych doświadczeniach, więc nie zakładam kolejnych wątków i korzystam z tych porad.. ale żeby się do nich dostać trzeba przebrnąć przez morze pomyj, hejtu i bezsensownych kłótni wyższości czyjegoś myślenia nad innym... Mimo wszystko dzięki za kulturalną odpowiedź :-)



#13 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 05 grudnia 2018 - 09:16

Pochwal się jakie rozwiązanie wybrałaś.



#14 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 05 grudnia 2018 - 09:47

Procesor Intel i9 7960x 4,4Ghz Tubro 16c/32t

64GB ram-u

Grafika GeForce GTX 1060

SSD 500GB + HDD 2T

WIN10pro

monitor: LG 27UD88-W






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych