Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro do developmentu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 app2perfect

app2perfect
  • 32 postów

Napisano 02 listopada 2018 - 08:26

Hej,

 

jestem programistą iOS, korzystam z dość starego sprzętu. Muszę wymienić na nowy. Sprzęt z najwyższej półki z parametrami jakie wydają się minimalnie potrzebne (na pewno 32GB RAM, szybki procesor) kosztuje ok 20tys zł w Polsce. Z wykupieniem gwarancji jeszcze więcej. Widziałem na allegro sprzęt sporo tańczy, sprowadzany z USA. pytanie co w tej sytuacji z gwarancją? nowe maci są dość zawodne, słyszałem o problemach z klawiaturą. Co jeśli taki sprzęt mi się zepsuje a był zakupiony w USA? czy mogę udać się do dowolnego resellera Apple w celu oddania na gwaranacji?



#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopada 2018 - 09:53

W czasie trwania gwarancji tak.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 listopada 2018 - 11:15

Kupujesz na nauczyciela i masz to samo i pewny zakup w Polsce
Fallout ...war, war never changes...

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 02 listopada 2018 - 12:19

W pierwszej kolejności spróbowałbym ponownie przyjrzeć się wymaganiom:

 

1. Czy napewno do programowania na iOS potrzeba aż 32GB RAM? Dla mnie wprawdzie programowanie to jedynie hobby, nie zajmuję się tym zawodowo, a programy które sobie piszę zdecydowanie nie należą do wybitnie skomplikowanych, ale wydaje mi się, że nawet dla złożonych projektów 16 GB powinno w zupełności i z zapasem wystarczyć. Jeszcze kilka miesięcy temu Apple nie miał w swojej ofercie żadnego laptopa z taką ilością pamięci. Jeżeli nie będziesz dokładał do mocniejszego GPU czy odrobinę wydajniejszego i9 (ani jedno ani drugie nie przenosi programowania na wyższy level), to zamykasz się w kwocie ok 13k brutto.

 

2. Czy napewno to musi być komputer przenośny? Wiadomo, że w deweloperce przydaje się spora przestrzeń robocza. Xcode na jednym ekranie, dokumentacja na drugim, symulator na trzecim. Szczególnie, jeśli zajmujesz się tym zawodowo, zapewne pracy na 15" nie uznajesz za zbyt komfortową. Zatem, tak czy owak, będziesz pracować stacjonarnie. To może lepiej jednak pomyśleć o którymś z iMaków (ew. Mini Pro)? Wówczas kwoty robią się już zdecydowanie niższe.

 

W następnej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, czy nie będziesz tego komputera kupował na działalność gospodarczą. W takiej sytuacji import raczej nie okaże się prostym i szczególnie korzystnym wyborem.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 02 listopada 2018 - 13:35


#5 app2perfect

app2perfect
  • 32 postów

Napisano 02 listopada 2018 - 21:29

dziękuje za odpowiedź. aktualnie korzystam z maca mini ale czasem może się przydać mac book pro. dość często będę podróżował i nie chcę tachac ze sobą monitora, klawiatury, myszki itp. 32 gb moze faktycznie nie jest potrzebne, czasem mam problemy z 16gb jak mam odpalone dwa srodowiska XCode, Netbeans i pare zakładek w chrome. powiedzcie czy w owych macach moge pozniej bez problemu wymienic RAM czy kosci sa niewymienalne?



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 02 listopada 2018 - 22:38

w macbookach wszystko jest wlutowane. Nic nie dołożysz.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 02 listopada 2018 - 22:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych