Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skradziono MacBook Pro 15” numer: C02M738SFD57


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 października 2018 - 20:14

W poniedziałek 22.10.2018 w Warszawie przy ul. Turmonckiej 12 (Brodno) Skradziono:
MacBook Pro 15” Retina Late 2013
i7 2.3Ghz, NVidia GeForce GT 750M, 16GB RAM, dysk 512 GB, nowa matryca.

Numer seryjny: C02M738SFD57

Znaki szczególne oklejony 3M protect skin silver - gora i dół., co wyglada tak:https://imgs.inkfrog.../3M-Skin-09.jpg
Poza tym folia na ekranie stan idealny.


Założony iCloud i szyfrowanie:
tomasz.prz******k@icloud.com

Solidna nagroda dla osoby, serwisu - skupu, który go pomoże odzyskać!!!
Tel: 505585775
Tomasz

Dołączę jeszcze jakieś zdjęcia.
Kość pamieci/ dysk SSD o który rozbudowałem tego Maca 512G był od Samsunga.
<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#2 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2022 - 01:49

Ciekawostka
Ten skradziony jakiś czas temu Macbook Pro niedawno magicznie zniknął z listy moich urządzeń w iCloud oraz z aplikacji Find my! (gdzie był oznaczony jako skradzione urządzenie) Skontaktowałem się z Apple i zapytałem ich, jakim cudem moj Mac zniknął z listy moich urządzeń i otrzymałem odpowiedź, że to niemożliwe! Zasugerowali też, że ktoś mógł włamać się na moje konto iCloud. Ale nie jest to możliwe, ponieważ często zmieniam hasło i używam weryfikacji dwuetapowej. Nie dostałem też żadnych komunikatów, że coś jest nie tak, nikt nie próbował zalogować lub nic zmieniać. Po rozmowie telefonicznej z obsługą Apple z-googlowałe hasło "mój skradziony mac zniknął z icloud” i wiecie co? Okazuje się że takich osób jak ja, są całe zastępy! Ta według Apple - absolutnie niemożliwa sytuacja, często zdarza się innym użytkownikom ze skradzionymi urządzeniami Apple! Wygląda na to, że gdy skradzione urządzenie zostanie zhakowane - złodziej może założyć nowe konto icloud i używać Mwcbooka jako legalnego urządzenia Apple. Strzeż się użytkowniku Apple, jeśli masz starszego Maca (z chipem intela bez układu T2 ) Twoje skradzione urządzenie może zostać wyczyszczone i użyte przez złodzieja lub pasera tak samo jak legalny laptop)

Apple nie chce tego przyznać, nic z tym nie robi!

Przypomnę, tylko dane mojego skradzionego Macbooka Pro 15” Retina, mid 2013 r. i7 2,3 GHz, NVidia GeForce GT 750M, 16 GB pamięci RAM, 512 GB SSD, nr seryjny: C02M738SFD57
<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2022 - 06:29

Nie trzeba niczego hakować. Po prostu w takim starszym MacBooku wystarczy sformatować dysk i zainstalować ponownie system. Dopiero nowsze modele z T2 czyli od 2018 roku mają proces aktywacji i po przeinstalowaniu systemu konieczne jest zalogowanie kontem iCloud.


  • makemymind lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2022 - 08:14

Dla tego też kolejny mój mac to i9 2019 z T2 a kolejny na procesorze Apple.
----
Warto przypomnieć wszystkim, że aby zabezpieczyć Macbooka trzeba włączyć aplikację Lokalizator, i aby aktywować blokadę aktywacji:
Wybierz kolejno menu Apple  > Preferencje systemowe, a następnie kliknij pozycję Apple ID.
Na pasku bocznym wybierz pozycję iCloud, a następnie po prawej stronie wybierz opcję 'Znajdź mój Mac'.
Blokada aktywacji pozostaje włączona do czasu wyłączenia aplikacji Lokalizator.
Uwaga: Na komputerach Mac z układem T2 opcja bezpiecznego uruchamiania musi być ustawiona na wartość Bezpieczny rozruch oraz musi być ustawiona opcja „Nie pozwalaj na rozruch z nośników zewnętrznych”..
----

Nie trzeba niczego hakować. Po prostu w takim starszym MacBooku wystarczy sformatować dysk i zainstalować ponownie system. Dopiero nowsze modele z T2 czyli od 2018 roku mają proces aktywacji i po przeinstalowaniu systemu konieczne jest zalogowanie kontem iCloud.

----
Jednak fakt, że te MacBooki znikaja z iCloud i listy naszych urzadzeń w Find my mimo włączonej funkcji przeciwkradzieżowej - odznaczenia takiego komputera jako utraconego, to niedopatrzenie Apple. Jedną rzeczą jest możliwość formatu a czym innym fakt, że przy okazji modyfikuje to listę posiadanych urządzeń na koncie użytkownika. Po co ta cała funkcja - obecna od lat a nie od czasu wprowadzenia bezpiecznej enklawy w czipach T2, czy wyjścia Maców na czipach Apple, promowali ją dużo, dużo wcześniej. Do tego Apple wypiera się tej luki, raz że nie mówią ok tak jest, ten komputer nie dał się zabezpieczyć i można go zresetować ad hoc w 10 minut, dwa, jak skontaktowałem się w tej sprawie z Apple, usłyszałem o o włamaniu konto iCloud, zhakowaniu i złamaniu zabezpieczeń komputera.

Użytkownik thomasonline edytował ten post 16 września 2022 - 08:22

<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 16 września 2022 - 09:30

To nie jest funkcja antykradzieżowa. Pomaga znaleźć zgubiony sprzęt i przede wszystkim zdalnie skasować dane. Ale przed kradzieżą nie zabezpieczy, w nowszych modelach może jedynie uniemożliwić użytkowanie skradzionego komputera ale i z nimi podobno złodzieje jakoś sobie radzą.


  • thomasonline lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 stycznia 2023 - 10:09

AKTUALNY KONTAKT w sprawie Macbooka, mailto: grafika.ilustracje@icloud.com
<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#7 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2023 - 08:27

Re: Serwisie, serwisie... Macbooki z chipem zabezpieczającym Apple T2 takiego mam obecnie, T2 to 'system on chip' „SoC”, którego zadaniem jest/było zapewnienie funkcji kontrolera bezpieczeństwa komputerom Macintosh z procesorami Intel od 2018. Większość operacji kryptograficznych macOS przechodzi przez chip T2 który podpisuje cały proces rozruchu przed przekazaniem procesu dalej do procesora Intel. Tyle z technikaliów. & Faktycznie złamano T2 na pewnym etapie ale w większości sytuacji z naszej codzienności jest to na tyle mocne zabezpieczenie, sprawiające, iż laptop staje się dla przeciętnego złodzieja cegłą (szczególnie dla takich kradnących gdy trafia się okazja, np sprzęt pozostawiono na chwilę bez opieki albo trafił im się dostęp do miejsca gdzie był przechowywany), ewentualnie teaki sprzęt może zostać dawcą komponentów - w takich chwilach człowiek chwali Apple za scalanie systemów np ramu i dysków z płytą główną, Ważne aby pamiętać o założeniu hasła na rozruch lub zmianę systemu.

Wracając do mojego skradzionego staruszka z 2015 r i TU BĘDZIE CIEKAWOSTKA. Ostatnio ten Mac zniknął z listy moich urządzeń iCloud! To częsty problem ze skradzionymi Mac'ami... Wpiszcie w Google "my stolen Mac disappeared from my icloud and Find my" Gdy zadzwoniłem z tym do wsparcia stwierdzili najpierw, że ktoś mi się musiał włamać na konto, gdy udowodniłem, że to niemożliwe (2step verification itd), konsultant przyznał, że jest także możliwe, iż ktoś kompletnie zresetował laptopa lub prawdopodobnie wymienił w nim dysk SSD (model z 2015 miały wymienialne dyski SSD) - tylko czemu zmienia to coś na moim koncie icloud? Ciekawy bug! Niestety usługa icloud oraz szukanie urządzeń Apple są ich pełne.
Vide bezsens tej funkcji z Airpods, które gdy zgubimy je z wyładowaną baterią są nie do odszukania, nie rezerwują odrobiny,na ping-owanie w find my, może sens miałby jakiś kondensator? A przecież najczęściej gubi sie je gdy wyjmujemy je z uszu bo padła bateria.
Tak czy inaczej
- wygląda na to, że mój Macbook nr: C02M738SFD57 został niedawno uruchomiony, albo paserski serwis stwierdził, że wystarczająco długo odleżał i traci strasznie na wartości jako jeszcze nie zabytek ale jednak stary sprzęt i czas go puścić w obieg, albo własnie znalazł się kupiec.
<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2023 - 09:47

TU BĘDZIE CIEKAWOSTKA. Ostatnio ten Mac zniknął z listy moich urządzeń iCloud!

 

Hej, ale co to za "ciekawostka", skoro wspominałeś o niej już we wrześniu.

 

Ciekawostka
Ten skradziony jakiś czas temu Macbook Pro niedawno magicznie zniknął z listy moich urządzeń w iCloud oraz z aplikacji Find my!

 

Szczerze współczuję utraty sprzętu i ogólnie traumy związanej z kradzieżą, ale trochę na siłę spamujesz.



#9 thomasonline

thomasonline
  • 46 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2023 - 03:04

... to co trzy zdrowaśki i raz ojczenasz czy już włosiennica?
<p> MacBook Pro 15" 2019 (i9 2,3Ghz), Wacom Cintiq 16" Pro,  iPhone Xs & iPhone 8

#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2023 - 07:19

Napisz sto razy „Romani ite domum”. ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych