Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Radio na Apple Watch


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mohabe Babebed

Mohabe Babebed
  • 38 postów

Napisano 29 października 2018 - 12:28

Witam,
od tygodnia jestem posiadaczem AW3.

Mam pytanie, czy jest jakaś aplikacja typu Spotify albo z radiami internetowymi, z której będę w stanie bezpośrednio przez podłączone do AW słuchawki, odtwarzać muzykę? Jak na razie sprawdziłem Deezer i inne apki z nazwą "radio" i wszystkie sterują muzyką na telefonie a nie odtwarzają z zegarka.

Oczywiście można zgrać playlistę na zegarek ale mi bardziej chodzi o odsłuch online.

 

Druga sprawa, czy posiadając dwa telefony na różnych Apple ID(prywatny i firmowy) będę połączyć z zegarkiem w jednym momencie, tak aby otrzymywać powiadomienia z dwóch urządzeń jednocześnie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 29 października 2018 - 12:51

Odnośnie pierwszego pytania - czemu to ma słuzyć? Przecież zegarek (bez LTE) i tak musi koszystać z połączenia internetowego w telefonie, to chyba lepiej ciągnąć stream radia bezpośrednio z telefonu, ograniczając zużycie baterii zegarka.



#3 Mohabe Babebed

Mohabe Babebed
  • 38 postów

Napisano 29 października 2018 - 13:10

Telefon zostawiam w szafce na siłowni, po straceniu zasięgu bluetooth, zegarek łączy się z iPhonem po wifi i normalnie otrzymuje się powiadomienia czy wysyła wiadomości.

Jak na razie tylko raz testowałem i nie działały połączenia GSM, natomiast po Facetime audio działały wychodzące jak i przychodzące.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 29 października 2018 - 18:38

A nie łączy się przypadkiem z siecią WiFi na siłowni?

Co do radia, to Apple Music jak najbardziej ma tę funkcję. Jest nawet osobna ikonka "Radio" na ekranie głównym.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Mohabe Babebed

Mohabe Babebed
  • 38 postów

Napisano 30 października 2018 - 08:33

Na pewno łączy się z WiFi ale jest też połączony z telefonem właśnie przez tą sieć(gdy jest poza zasięgiem bluetooth).

Dzisiaj testowałem, smsy normalnie przychodzą i wychodzą(nie mylić z iMessage). jak i budzik, który mam ustawiony tylko na telefonie, tarabanił mi na zegarku.

 

Wracając do tematu.

O Apple Music wiedziałem ale szukałem alternatywy w postaci zwykłego radia internetowego.

Ponoć Apple dało możliwość developerom na tworzenie takich aplikacji(głównie z myślą o zegarkach z LTE), także pozostaje czekać albo przekonać się do AM :)



#6 benco

benco
  • 10 postów

Napisano 04 września 2019 - 08:53

Chyba już wyszło Spotify dla Watcha.



#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 02 grudnia 2019 - 11:06

Wrócę do tematu, nie tylko radia.

 

Spotify wyszło, ale działa jedynie przy połączeniu z iP. Bez niego, nawet wersja z LTE nic nie daje.

 

Testowo ustawiłem sobie darmową subskrypcję Apple Music i o ile radia działają prawidłowo, to rozumiem, że muzykę z Apple Music mogę wybierać tylko za pośrednictwem Siri? Bo jak wchodzę na zegarku w muzykę, to mam tylko albumy zsynchronizowane z zegarkiem i brak możliwości wyboru innych.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2019 - 11:13

Możesz wybrać dowolny utwór z biblioteki Apple Music. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 02 grudnia 2019 - 11:18

Wchodzę w aplikację Muzyka, dalej Biblioteka i mam tylko to, co jest wgrane na iP oraz pobrane i zsynchronizowane wcześniej za pomocą iP. Nie ma nigdzie możliwości wpisania/podyktowania wykonawcy lub albumu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2019 - 11:29

Skoro tak, to proponuję, by założyć nowy temat. Bo jednak robi się zbyt duży offtop w stosunku do tego, co jest w tytule wątku. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych