Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klatkowanie Airplay z Maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 28 października 2018 - 10:44

Kupiłem Apple TV 4k. Wszystko z nim jest chyba ok, ale denerwuje mnie kwestia przycinania obrazu. Mam film na komputerze którego uruchamiam w VLC. Włączam klonowanie z górnej belki. Obraz nie jest tak płynny jak na komputerze, ale to jeszcze bym zdzierżył, ale klatkowanie filmu co parę minut już nie. Włączyłem te dopasowanie klatek. AppleTV podłączony do wifi 5ghz do stojącego obok najnowszego Airporta. Podłączenie ethernet nic nie daje. Internet jest dobry, światłowodowy. Na Beamer jesy dobrze, ale komputer odlatuje. Wszystkie wiatraki chodzą. 


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 28 października 2018 - 10:53


#2 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 października 2018 - 10:54

Witam, próbowałeś odtwarzać innym odtwarzaczem niż VLC ? a jak inne treści np z XS czy też klatkują? myślę, że to wina VLC.....albo zresetuj ATV....



#3 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 28 października 2018 - 11:04

Witam, próbowałeś odtwarzać innym odtwarzaczem niż VLC ? a jak inne treści np z XS czy też klatkują? myślę, że to wina VLC.....albo zresetuj ATV....

Bemer jest płynny, ale strasznie wykorzystuje procesor. Wiatraki chodzą na full.



#4 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 października 2018 - 11:09

A jak klonujesz z xs to przycina??



#5 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 28 października 2018 - 11:22

A jak klonujesz z xs to przycina??

Z youtube jestt płynny, filmiki z galerii chyba też


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 28 października 2018 - 11:27


#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 28 października 2018 - 11:31

Moim zdaniem to kwestia systemów. Szkoda ze to tak wyglada przy takim ekosystemie. Pokazywałem znajomy zdjęcia z wakacji. Klonowalem obraz. Filmiki cięły niemiłosiernie. Dopiero puszczenie ich bezpośrednio przez airplay naprawiło sytuacje. Niemniej kiedyś nawet to nie działo i flim z maca się przycinał.
  • krzysztofsds lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#7 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 października 2018 - 11:35

XS ok, a youtube z maca????



#8 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 28 października 2018 - 15:25

XS ok, a youtube z maca????

Z youtube z maca też. git. 



#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 28 października 2018 - 20:21

A w jakiej postaci jest ten odtwarzany plik? Bowiem jeśli dobrze rozumiem, komputer musi ten materiał przekodować aby wysłać na Apple TV i w pewnym układzie (codec, rozdzielczość, częstotliwość) może mieć z tym za dużo pracy, by zdążyć. Widziałeś jak wyglada obciążenie procesora podczas odtwarzania.

#10 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 października 2018 - 15:12

A w jakiej postaci jest ten odtwarzany plik? Bowiem jeśli dobrze rozumiem, komputer musi ten materiał przekodować aby wysłać na Apple TV i w pewnym układzie (codec, rozdzielczość, częstotliwość) może mieć z tym za dużo pracy, by zdążyć. Widziałeś jak wyglada obciążenie procesora podczas odtwarzania.

Ostatnio odtwarzałem mkv. Nie sprawdzałem, ale jest cicho. Głośno robi się przy Beamer. 



#11 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 30 października 2018 - 21:25

Wyszło 12.1 do appleTV, może coś zmieni.....



#12 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 31 października 2018 - 23:31

Po co klonujesz film z komputera przez AirPlay? Rozumiem, że masz go zapisany na dysku. Instalujesz Infuse i wszystko będzie działało pięknie. Co prawda będziesz zapewne musiał kupić wersję Pro żeby lepsze formaty dźwiękowe odpaliły, ale to 5 zł miesięcznie. 


Użytkownik dawsze edytował ten post 31 października 2018 - 23:32


#13 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 06 listopada 2018 - 14:02

Po co klonujesz film z komputera przez AirPlay? Rozumiem, że masz go zapisany na dysku. Instalujesz Infuse i wszystko będzie działało pięknie. Co prawda będziesz zapewne musiał kupić wersję Pro żeby lepsze formaty dźwiękowe odpaliły, ale to 5 zł miesięcznie. 

Przetestuje infuse


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 06 listopada 2018 - 14:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych