Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Win10, a anarchia w systemie plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 darthbercik

darthbercik
  • 4 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 23 października 2018 - 17:54

Hejo, jako że po namowie kilku osób pierwszy raz w życiu przeszedłem na MBP, nie obeszło się oczywiście bez próby instalacji bootcamp-a.

 

Trzy razy próbowałem go zainstalować na samym początku, wszystkie kończyły się tym samym błędem "Windows could not update ... boot configuration ..." Czyli w skrócie coś jest z tablicą partycji.. oczywiście pierw posiłkowałem się informacjami, i tip-ami z sieci pokroju resetowania smc, pram(opt+cmd+pr),używanie first aid-a w disk utility, etc.

 

Już po prostu psychicznie człowiek nie wytrzymuje, że do takiej skromnej rzeczy jaką powinna być instalacja windowsą, trzeba tyle siły i spokoju.. I nie jest to takie błache jak w przypadku nawet tworzenia partycji przy Windowsie...

Koniec końców jest taki, że namieszałem na tyle iż :

a) W zarządzaniu dyskami mam dwie partycje (osxreserved, untitled - ta akurat byla jako container disk1 ale udalo mi sie niby ja usunac przez kilka komend w terminalu, natomiast jakoś dalej tam jest...) dyski z którymi nic mogę zrobić, ba! Nawet nie wiem co jest z nimi nie tak, skoro żadnych danych tam nie ma, i po prostu z nimi nie idzie nic zrobić..

b)Wykrzaczył się totalnie bootcamp który teraz dobija mnie informacją iż dysk startowy musi być sformatowany jako pojedynczy macos rozszerzony (Journaled) lub być juz opdowiednio partycjonowany przez asystanta bootcamp...

 

Ktokolwiek raczyłby pomóc, odwdzięczę się... potrzebuje na wczoraj mieć bootcampa, żeby nadrobić zaległe projekty, a tak to lipa ...

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych