Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa 7'ka czy warto?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szymon_97

Szymon_97
  • 46 postów

Napisano 15 października 2018 - 23:24

Witam wszystkich,

 

Czy warto na dzień dzisiejszy kupić nowego iphone 7? Obecnie używam swojej wysłużonej 6tki i naszła mnie ochota na zmianę jej na coś nowszego. Interesowałem się modelami 7 lub 8. Jednak po przeczytaniu wielu tematów nie widzę znaczących różnic na korzyść 8ki dlatego postanowiłem, że wybiorę model 7. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć początkowo to 1500zł, jednak po przejrzeniu wielu aukcji widzę, że ciężko znaleźć coś sensownego w mojej okolicy (wolał bym go odebrać osobiście) zauważyłem, że teraz w media markt jest promocja na 7kę i można ją wyrwać już za 1999zł. Dlatego pomyślałem o dołożeniu do mojej kwoty tych 500zł i zakupie nowego telefonu. Czy warto na dzień dzisiejszy kupować nową 7kę? Czy jednak jest to już stary model i lepiej jednak kupić używany i w przyszłości zmienić go na coś innego? Chciałbym też zapytać o kolory ponieważ słyszałem, że matowy czarny ma straszną tendencję do rysowania się, czy czarny błyszczący też taki jest? Bo jeśli tak to szukał bym tylko wersji silver.


Użytkownik Szymon_97 edytował ten post 15 października 2018 - 23:25


#2 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 16 października 2018 - 04:53

Akurat o 7 i o 7 kontra 8 jest już niejeden temat. Sam miałem podobny dylemat i się w nim udzielałem. Nie wiem jak czytałeś ale tych tematach są właśnie odpowiedzi na Twoje pytania. Ale jeśli potrzebujesz indywidualnego błogosławieństwa to ode mnie masz - warto kupić 7, i moim zdaniem matową bo onyx bardzo się palcuje, chyba nawet bardziej niż szklane ósemki space gray.

iPhone 11


#3 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 16 października 2018 - 17:02

Mam 7 Black Mat na sprzedaż bo niedawno kupiłem X'a. Jeżeli byłbyś zainteresowany po więcej informacji to zapraszam na priv, może się dogadamy ;)


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 16 października 2018 - 17:51

7 to wciąż bardzo dobry telefon, który będzie otrzymywał aktualizacje przez kilka kolejnych lat i nie sądzę, żeby kolejny 2 wersje iOS-a go jakoś mocno spowolniły. Używam swojego 7+ praktycznie od premiery i absolutnie nie widzę konieczności przesiadki. Pewnie, że warto kupić nowy, z 2-letnią rękojmią. Nie wiem, jaka jest różnica cenowa z 8-ką, ale jeśli istotna, to moim zdaniem nie warto dopłacać.



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 16 października 2018 - 20:40

Ja zdecydowałem się na 8 tylko z powodu wielkości pamięci. 32 to mało a 128 kosztowało blisko ósemki, która ma dostateczne 64Gb. Poza tym 7 jest lżejszy i nie ma szyby z tylu do stłuczenia. Lądowanie doceniłem później ale da się żyć bez niego.

#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 października 2018 - 13:23

8 ma lepszy procesor baterię i ładowanie bezprzewodowe. To jak dla mnie główne argumenty choć tak naprawdę to bateria jest głównym. Procesor jest mocny nawet bardzo ale nie zauważysz raczej znaczącej różnicy. Ładowanie indukcyjne jest spoko ale to juz kwestia preferencji. 

Jeśli chcesz przesiąść się na kolejne 2 lata to pewnie 7 da radę. Jeśli stawiasz raczej na 3 a może i dłużej to bierz 8. 7-tki nie spowolnią tak od razu ale ten procesor w którymś momencie może dać o sobie znać. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2018 - 14:33

7-tki nie spowolnią tak od razu ale ten procesor w którymś momencie może dać o sobie znać. 

Obawiam się, że 7 i 8 zaczną mulić dokładnie w tym samym czasie. Obserwując z perspektywy czasu, wąskim gardłem w kolejnych wersjach systemów nie jest moc procesora (o ile nie zmienia się architektura np. z 32- do 64-bitowej), co ilość RAM. A tutaj nie ma różnicy między tymi modelami.



#8 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 października 2018 - 14:44

Zaczyna się gdybanie.... jednym słowem warto wziąć siódemkę. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#9 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 października 2018 - 22:19

I żeby niepotrzebnie nie rozwlekać, zamykam.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych