Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Early 2011-DJ, problem z dźwiękiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 koala1149

koala1149
  • 2 postów

Napisano 10 października 2018 - 00:18

Na wstępie witam wszystkich, jestem nowa na forum. Postaram się w miarę zwięźle napisać w czym problem i mam nadzieje, że tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc ponieważ borykam się z tym problemem blisko 3 miesiące. Jestem laikiem w tych sprawach jeszcze więc wybaczcie jeśli to będzie oczywiste rozwiązanie.

Zacznę od tego, że obecnie pracuje na MacBook'u Pro Early 2011:

-15 inch

-procesor 2,2GHz Intel i7

-16GB RAM 1600mhz DDR3

-grafika ADM Radeon HD 6750M 1024 MB i Intel HD Graphics 3000 512MB

-nr seryjny ••••••••DF8X

-wersja oprogramowania Mac OS High Sierra 10.13.6

 

Kilka miesięcy temu zaczęłam swoją przygodę z produkcją muzyki oraz dj-ingiem. Postawiłam na to, że najpierw nauczę się dobrze mixować. Posiadam konsolę Pioneer DDJ-RB, monitory studyjne Reloop ADM-5. Póki co gram sobie w domu. Korzystam z oprogramowania dedykowanego dla DDJ-RB czyli Rekordboxa. No i tutaj podczas grania pojawia się spory problem, mianowicie problem z dźwiękiem. Mam na myśli dziwne przerwania dźwięku, skrzeczenie, albo jakby kabel nie stykał i głośnik wybierał co za dźwięk odtworzyć. Szczerze jestem już zmęczona szukaniem rozwiązania. Przekopałam mnóstwo wątków na forum Pioneera i żadna z rad od ekspertów nie przyniosła oczekiwanego efektu. Wszystkie sterowniki zainstalowane, odpowiednia wersja oprogramowania również. Ustawienia w preferencjach dźwięku oraz ustawienia w konfiguratorze MIDI również. Ustawienia dźwięku w rekordboxie takie jak buffer size itp również wg zaleceń. Ponadto problem również występuje przy innych programach typu Virtual DJ, Traktor. Monitory studyjne, konsola oraz okablowanie sprawdzone - wszystko działa, tylko przy podłączeniu z Mac'iem już nie. 

Monitory studyjne podłączone w gniazdko oraz chinche do konsoli, konsola po kablu usb b do usb a w Macbooku. W ten sposób podłączam caly zestaw, na poprzednim kompie działało bez zarzutu. 

Poprzedni komputer to:

-HP na Windowsie 8.1

-i5

-RAM 4GB

 

Moje pytanie to jak mogę rozwiązać ten problem? 

Próbowałam przeinstalowywać oprogramowanie(rekordbox), sterowniki, oglądałam mnóstwo filmików na YT mając nadzieje, że znajdę odpowiedź na mój problem - niestety bezskutecznie, wszystkie rady w moim przypadku zawodziły. Dwa dni temu kupiłam huba z własnym zasilaniem by odciążyć gniazdo USB z laptopa, to również nie pomogło. Czytałam również artykuły na temat interfejsów audio, które są niezbędne do produkcji muzyki. Jednakże do obsługi rekordbox'a ponoć nie, ponieważ konsola jest plug&play(poza tym na Windowsie dawało radę bez). Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podsunąć mi jakiś pomysł, rozwiązanie. Z góry dziękuje za propozycje.

 

Podsumowując, to są rzeczy które już wykonałam w nadziei na jakiś rezultat lecz nie zadziałało:

-reinstalacja driverów do konsoli

-reinstalacja Rekordboxa(sprawdzałam również starsze wersje oprogramowania)

- gdy wyskakiwała blokada ze względu na bezpieczeństwo macbooka, również postępowałam zgodnie z instrukcjami(tzw troubleshoot high sierra, na stronie pioneera)

-wymiana kabli

-kupno hub'a

-wyłączenie aplikacji w tle

-zmiana buffer size w rekorboxie

-preferencje dźwięku i konfiguracja midi

 

Pozdrawiam

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych