Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 7 czy 8?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 mty

mty
  • 3 postów

Napisano 08 października 2018 - 12:37

Witam,

 

obecnie zastanawiam się nad zakupem pierwszego Iphone'a. Rozważam 7 lub 8 w wersji 4,7 cala. W MediaMarkt można kupić Iphone 8 za 2699 pln, zaś odnośnie Iphone'a 7 w morele.net znalazłem go za kwotę 2112 pln. Jak myślicie, który z wymienionych wyżej modeli warto zakupić? Który wy byście wybrali? A może korzystacie lub korzystaliście z tych urządzeń i chcecie się podzielić wrażeniami z ich użytkowania (plusy/minusy)?

Kolejne moje pytanie- z tego co wiem, MediaMarkt jest Autoryzowanym Sprzedawcą Apple, zaś Morele niestety nie. Jak to się ma do gwarancji? Czy w obu przypadkach będę mógł zanieść telefon do serwisu w Polsce, na wypadek jeśli coś by się z nim działo?

 



#2 Maciej Wojciech

Maciej Wojciech
  • 11 postów

Napisano 09 października 2018 - 16:26

Miałem ten sam dylemat i ostatecznie skończyłem z iphonem 7 plus. Jestem z niego zadowolony. Ostatecznie stwierdziłem że lepiej dla mnie żeby telefon z tyłu nie był szklany i postawiłem na siódemkę. W działaniu nie ma żadnej różnicy. 



#3 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 października 2018 - 16:30

Witam,

 

obecnie zastanawiam się nad zakupem pierwszego Iphone'a. Rozważam 7 lub 8 w wersji 4,7 cala. W MediaMarkt można kupić Iphone 8 za 2699 pln, zaś odnośnie Iphone'a 7 w morele.net znalazłem go za kwotę 2112 pln. Jak myślicie, który z wymienionych wyżej modeli warto zakupić? Który wy byście wybrali? A może korzystacie lub korzystaliście z tych urządzeń i chcecie się podzielić wrażeniami z ich użytkowania (plusy/minusy)?

Kolejne moje pytanie- z tego co wiem, MediaMarkt jest Autoryzowanym Sprzedawcą Apple, zaś Morele niestety nie. Jak to się ma do gwarancji? Czy w obu przypadkach będę mógł zanieść telefon do serwisu w Polsce, na wypadek jeśli coś by się z nim działo?

Oba telefony to dobre konstrukcje, jeśli ma to być pierwszy iphone, a cena gra rolę to bierz siódemkę i będziesz zadowolony. Jeśli hajs nie robi różnicy to bierz ósemkę ze względu na lepszy aparat czy też ładowanie indukcyjne. 
Tak zawsze możesz zanieść do serwisu i spokojnie przyjmą. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#4 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 października 2018 - 16:50

Przesiadałem się z 6s i kupiłem 8. Żałuję, bo mogłem kupić 7 za mniejsze pieniądze. Masakrycznej różnicy między aparatami nie ma, ładowania bezprzewodowego nie używam, a szkło z tyłu to po prostu bajerek. Jeśli będziesz używał etui, to tym bardziej różnicy nie ma.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#5 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 października 2018 - 17:00

Bierz 8, ładowanie indukcyjne jest świetne, nie pamiętam kiedy podłączałem telefon kablem. Kładziesz i działa, bajka. Tylko na szkło z tyłu trzeba uważać bo się łatwo rysuje.


  • wopo lubi to

iPhone 15 Pro


#6 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 09 października 2018 - 17:03

Miałem IP7 i sobie chwaliłem. Jak już wyżej koledzy pisali, główne różnice to aparat(nie mniej jednak nie jest to jakiś skok jakościowy) oraz ładowanie indukcyjne w ósemce. Nowszy także powinien być szybszy ale nie liczyłbym tutaj na jakąś znaczącą różnicę ponieważ teraz przesiadłem się z 7 na X i owszem X jest szybszy ale 7 chodził na tyle dobrze że oczy mi na wierzch nie wyszły ;) Znacznie większą różnicę odczułem kiedy przesiadałem się z 4s na 5s oraz z 5s na 7.
Pozdro!


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:58

7 i 8 w podstawowej wersji różnią się pamięcią na dane - 32 w 7 i 64 w 8. To bardzo istotna różnica. Poza tym 8 daje ładowanie indukcyjne, które jest dla mnie super, szczególnie w samochodzie. Zaleta 7 to trochę niższa masa i brak szklanego tylu do stłuczenia. Procesor i aparat to nie dramatyczna różnica.

#8 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 października 2018 - 20:46

Reasumując wybór siódemki będzie tutaj równie dobrym wyborem :)

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#9 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 09 października 2018 - 20:59

Przesiadałem się z 6s i kupiłem 8. Żałuję, bo mogłem kupić 7 za mniejsze pieniądze. Masakrycznej różnicy między aparatami nie ma, ładowania bezprzewodowego nie używam, a szkło z tyłu to po prostu bajerek. Jeśli będziesz używał etui, to tym bardziej różnicy nie ma.

 

Gdybyś miał wiedzę na temat ładowania indukcyjnego, to nie pisałbyś, że szkło w IP8 to bajer. Swoją drogą polecam ładowanie indukcyjne ( dlatego wybrałem IP8 a nie 7 ).

 

7 i 8 w podstawowej wersji różnią się pamięcią na dane - 32 w 7 i 64 w 8. To bardzo istotna różnica. Poza tym 8 daje ładowanie indukcyjne, które jest dla mnie super, szczególnie w samochodzie. Zaleta 7 to trochę niższa masa i brak szklanego tylu do stłuczenia. Procesor i aparat to nie dramatyczna różnica.

 

Co do samych pamięci w iPhone-ach, to mało kto wie ale warto o tym napisać.

Prędkości zapisu i odczytu na kościach pamięci w iPhone-ach, są różne i ich prędkości rosną wraz z wielkością pojemności. Kupując przykładowo IP8 64 albo IP8 256, to w ten drugi w działaniu będzie szybszy. Oczywiście zakładam, że te prędkości gołym okiem będą raczej mało zauważalne. 


iPhone 8, MBA


#10 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 09 października 2018 - 21:39

Kupując przykładowo IP8 64 albo IP8 256, to w ten drugi w działaniu będzie szybszy. Oczywiście zakładam, że te prędkości gołym okiem będą raczej mało zauważalne. 

Temat znany od dawna, hejterzy lubią tego używać. W Twoim przypadku to oczywiście nie hejt, a opinia jednak zbędna bo jak sam napisałeś "prędkości gołym okiem będą raczej mało zauważalne" Dokładnie tak to wygląda. 


  • sn4ke lubi to

Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#11 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 09 października 2018 - 21:50

Temat znany od dawna, hejterzy lubią tego używać. W Twoim przypadku to oczywiście nie hejt, a opinia jednak zbędna bo jak sam napisałeś "prędkości gołym okiem będą raczej mało zauważalne" Dokładnie tak to wygląda. 

He he  - dokładnie nie był to żaden hejt, ale wiesz - są też użytkownicy, dla których każdy punkt w benchmarku to sprawa życia i śmierci :D I nieważne, że gołym okiem tego nie widać :D Gdyby była wersja IP8 z 32 GB to spokojnie też bym kupił i było by zapewne o wiele taniej :)


iPhone 8, MBA


#12 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 10 października 2018 - 06:44

Ale wydaje mi się, że rozmawiamy tutaj o poważnych ludziach a nie gimbach...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#13 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 października 2018 - 07:08

Ale wydaje mi się, że rozmawiamy tutaj o poważnych ludziach a nie gimbach...

Zgadzam się.

 

A co do wyboru to myślę, że autor postu powinien najpierw sam zadać sobie pytanie jakie ma priorytety i na ich podstawie dokonać wyboru. Każdy z nas ma inne preferencje i na dobrą sprawę ciężko jest dobrać obcej osobie sprzęt. 

Oba urządzenia to dobre urządzenia.


iPhone 8, MBA


#14 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 10 października 2018 - 07:23

Wyboru każdy dokona sam, ale czasami głosy innych bardzo w tym pomagają. Ja sam się borykam z dylematem czy 8 mi wystarczy, akurat 7 nie biorę pod uwagę.

iPhone 11


#15 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 października 2018 - 07:38

Poprzednio miałem Galaxy S6 i w moim wypadku wybór był prostszy.

 

Głównym założeniem była chęć poznania iOS-a, a pozostałe priorytety to:

 

- ekran mniejszy niż 5"

- zdjęcia trochę lepsze niż w Galaxy S6

- ładowanie indukcyjne

- nie mógł być to smartfon z notchem (po prostu nie podobają mi się).

 

No i padło na IP8 :)


iPhone 8, MBA


#16 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 października 2018 - 07:39

Wyboru każdy dokona sam, ale czasami głosy innych bardzo w tym pomagają. Ja sam się borykam z dylematem czy 8 mi wystarczy, akurat 7 nie biorę pod uwagę.

Opowiedz sobie zatem czego dokładnie oczekujesz od telefonu bo patrząc na Twoją historię posiadania iphone'ów top albo masz za dużo hajsów albo po prostu nudzi Ci się. Miałeś ip8 plus o ile dobrze pamiętam, potem sprzedałeś i teraz się zastanawiasz czy znowu go kupić czy nie, czy może mniejszą ósemkę, a może już xs. miałeś nawet założony własny wątek o opłacalności, ale kiedy inni zaczęli pytać, odpowiadać to sam przestałeś się udzielać, nie odpowiadając nawet na pytania czy w końcu masz tego 8 plusa czy nie i czego właściwie oczekujesz. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#17 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 10 października 2018 - 08:02

Poprzednio miałem Galaxy S6 i w moim wypadku wybór był prostszy.

 

Głównym założeniem była chęć poznania iOS-a, a pozostałe priorytety to:

 

- ekran mniejszy niż 5"

- zdjęcia trochę lepsze niż w Galaxy S6

- ładowanie indukcyjne

- nie mógł być to smartfon z notchem (po prostu nie podobają mi się).

 

No i padło na IP8 :)

 

No i bardzo dobry wybór.

Będzie Pan zadowolony :) 


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#18 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 października 2018 - 08:07

No i bardzo dobry wybór.

Będzie Pan zadowolony :)

No mam go od 2 lipca i póki co jest spoko. Ma wady jak i zalety jak każdy sprzęt czy to z iOS czy Andek.


iPhone 8, MBA


#19 mty

mty
  • 3 postów

Napisano 10 października 2018 - 16:13

Dziękuję za rady, parę rzeczy mi rozjaśniliście, chyba bardziej jestem nastawiony na zakup Iphone'a 7 w tym momencie, gdyż ładowanie indukcyjne nie jest mi potrzebne,a faktycznie różnice poza tym są niewielkie. Ale sprawa jeszcze do przemyślenia :).



#20 wopo

wopo
  • 168 postów

Napisano 10 października 2018 - 16:29

W stosunku do IP 7, IP 8 ma lepszy procesor, ładowanie indukcyjne, lepszy aparat, lepsze głośniki stereo ( lepsza barwa dźwięku i głośność ) i ekran z funkcją TrueTone ! Wiem, bo mam obydwa !

Wybór należy do Ciebie.


iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#21 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 10 października 2018 - 19:35

I ta pamięć. Dla mnie 32 to mało.

#22 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 10 października 2018 - 19:46

Ja przez 2 lata jak miałem Galaxy S6 32GB to miałem około 2k zdjęć, trochę apek i mi w zupełności wystarczało :)


iPhone 8, MBA


#23 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 10 października 2018 - 20:28

W moim wypadku padło na ósemkę małą. Plus okazał się za duży a na droższe modele niestety budżet mi nie pozwolił. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru.

iPhone 11


#24 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 października 2018 - 07:37

W moim wypadku padło na ósemkę małą. Plus okazał się za duży a na droższe modele niestety budżet mi nie pozwolił. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru.

Nie będziesz :) ósemka to świetna konstrukcja ☺️
  • wopo lubi to

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#25 Fructo

Fructo
  • 57 postów

Napisano 15 października 2018 - 11:31

Czy między 7 a 8 czuć różnicę w działaniu na iOS 12?

 

Aparat z 7 mi starcza, bezprzewodowego ładowania nie potrzebuję, głośników w telefonie nie używam, poza momentem gdy ktoś do mnie dzwoni, TrueTone nie jest dla mnie atrakcją. 

 


Macbook Pro 13 2017  iPhone X





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych