Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Temperatura MBP Mid-2015 i7 - czy normalna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 SpydeRR

SpydeRR
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2018 - 17:13

Cześć, 

kupiłem ostatnio lekko używanego macbooka pro mid 2015 z i7 2,5Ghz na pokładzie (bardzo nie lubie nowej budy MBP ;)

No i wszystko pięknie, ale w istatsach widzę, że temperatura procesora często jest bardzo wysoka - przyznam, że wczesniej nie zwracałem na to uwagi i ciekaw jestem czy z tym egzemplarzem jest coś nie tak czy to normalne. 

 

Podczas normalnej pracy temperatura oscyluje w granicach 45-85 stopni. (załącznik)

Podczas większego mielenia typu photoshop/premiere dochodzi nawet do 99 stopni. 

Wiatraki zbijają sprawnie - np teraz już z 85, które są na screenshocie mam 56 jak tylko usłyszałem lekko wiatraczek. 

 

Więc (zdania nie zaczyna się od więc) czy to normalne? :)

 

Dzięki!

spyderr

Załączone pliki



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 08 października 2018 - 09:42

Albo chcesz mieć po applowsku, cisza i emejzing albo użyj MacsFanControl i podbij obroty, będzie chłodniej.

#3 iClinica_Wrocław

iClinica_Wrocław

  • 4 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2018 - 09:03

Te temperatury są w normie mimo iż na pierwszy rzut oka tak nie wygląda. MacBooki są pomyślane aby przede wszystkim było cicho, stąd trzeba się na prawdę postarać aby na domyślnym automatycznym trybie regulacji obrotów zrobiło się głośno, Wymieniony wyżej MacsFanControl daje nam możliwość wygodnej konfiguracji, ustawienia względem którego czujnika ma regulowac obroty, zakres obrotów, poziom od którego wentylator działa wydajniej itp.

 

https://www.crystali...acs-fan-control

 

carousel1.png

carousel2.png






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych