Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własna chmura + kopie time machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 marekbo

marekbo
  • 39 postów

Napisano 03 października 2018 - 06:26

Witam,

 

Obecnie jest już tyle urządzeń i rozwiązań że można się pogubić. 

 

Chciałbym:

- automatyczną kopię zdjęć z 2 Iphonów do prywatnej chmury(jeden przez wifi w tej samej sieci, a drugi przez z innej lokalizacji LTE)

- automatyczną kopię Time Machine (w tej samej sieci i z innej jak to możliwe)

 

Obecnie mam starego Apple Time Capsule, mam też parę dysków surveillance. Możecie coś polecić?, usługi multimedialne mnie średnio interesują głownie  automatyczna kopia zdjęć, bo ostatnio tak namieszałem z tym przerzucaniem na dyski zewnętrzne że straciłem parę ważnych zdjęć. Myślę o urządzeniu QNAP, ale nie wiem czy ma takie możliwości?.



#2 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 06 października 2018 - 20:43

niestety trudno znaleźć w sieci przyklad prostego dobrze dzialajacego setupu

ja mam synology ale raz nie mam ochoty wystawiać go zewnątrz bo mam zerowe zaufanie do apek pisanych w php musialbym sobie może opnvpn skonfigurować. Dwa apka na iphone jest slaba mam wrażenie że to opakowana strona webowa. W qnapie przypuszczam że będzie podobnie. Więc ostatecznie kopie zdjęć i filmów trzymam w google photos

Jako time machine jest ok chociaż teraz za cenę takiego zestawu - u mnie ok 3tys - to chyba bym wolal kupić zwykly zewnętrzy dysk + subkskrypcja office z miejscem 1TB

 



#3 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 07 października 2018 - 18:18

a nie prościej kupić apple server i tam udostepnić dysk na backup?



#4 mareknoda

mareknoda
  • 24 postów

Napisano 21 października 2018 - 20:47

a nie prościej kupić apple server i tam udostepnić dysk na backup?

 

Możesz coś więcej napisać na ten temat?. Mogę sobie postawić własny serwer?, jaki komputer potrzebuj?, wystarczy stary Mac mini?



#5 StaryGracz

StaryGracz
  • 1 postów

Napisano 22 października 2018 - 00:30

Tak, wystarczy Mac mini. Możesz na nim skonfigurować, co potrzeba i dostosować pod siebie.

Albo... kupić serwer NAS do tego przeznaczony ze skonfigurowanym już software, polecam: WD My Cloud.

 

Od startu obsłuży TM oraz te iPhone (nawet jest dedykowana app i inne funkcje, bardzo wiele).

 

Nie drogi, a świetny ;-) To chyba lepsze rozwiązanie, o ile chodzi o dłuższą metę działania. Z pewnością.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych