Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

e-sim – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
263 odpowiedzi w tym temacie

#76 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 28 marca 2019 - 21:05

Czy żeby działał aw z esim to obie karty (w zegarku i telefonie) musza być z Orange? Czy wystarczy ewentualnie tylko karta z Orange w zegarku?mam umowę z play i nie zamierzam jej zmieniać, ale chętnie przytuliłbym zegarek z esim. Gdyby była możliwość esim z Orange tylko w zegarku, jutro ustawiam się w kolejce po aw4 (mam aw3) i potem w salonie po kartę:)

Nie sądzę - to jest niejako rozszerzenie, dodatek do obecnego planu taryfowego.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#77 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:34

Od 12 kwietnia Apple Watch LTE będzie dostępny w Polsce. Zamówienia można składać od 5 kwietnia, tak rzecze strona Apple :)

 

Więc jak to jest z tym zegarkiem z LTE? Jak oddalam się od iPhone, telefon przełącza się na sieć LTE i będę mógł odbierać normalnie powiadomienia ze wszystkich aplikacji jakie mam i odpowiadać na nie? Dzwonić, smsować?

Rozumiem że wersja z LTE też jest z szafirowym szkłem? I to wszystkie różnice?


Użytkownik madhunt3r edytował ten post 29 marca 2019 - 09:34

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#78 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:38

A możesz linka podesłać?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#79 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:39

https://www.apple.com/pl/watch/

 

"Modele z dostępem do sieci komórkowej 

już od 12 kwietnia. Zamówienia od 5 kwietnia."


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#80 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 marca 2019 - 09:48

Od 12 kwietnia Apple Watch LTE będzie dostępny w Polsce. Zamówienia można składać od 5 kwietnia, tak rzecze strona Apple :)

 

Więc jak to jest z tym zegarkiem z LTE? Jak oddalam się od iPhone, telefon przełącza się na sieć LTE i będę mógł odbierać normalnie powiadomienia ze wszystkich aplikacji jakie mam i odpowiadać na nie? Dzwonić, smsować?

Rozumiem że wersja z LTE też jest z szafirowym szkłem? I to wszystkie różnice?

Są wersje LTE bez szkła (normlane aluminiowe) Będzie działać doóki będzie Iphone włączony. 


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 29 marca 2019 - 09:49


#81 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:50

Czyli nie ważne gdzie iPhone jest, musi być włączony. Jak wyłączę telefon to zegarek też. To po co ten LTE w zegarku  :D


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#82 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 marca 2019 - 09:55

Czyli nie ważne gdzie iPhone jest, musi być włączony. Jak wyłączę telefon to zegarek też. To po co ten LTE w zegarku  :D

Badziewie :D Cytująć @m-graficzny

 

AW LTE używa sim tylko do DANYCH i połączenia z iPhone na dokładnie takiej samej zasadzie jak przyłączenie się do sieci WiFi po straceniu połączenia z iPhone. Główny nr to Play i tylko na ten będzie można dzwonić.

Nie ma czegoś takiego jak usamodzielniony AW. Jeżeli Twój IP będzie wyłączony albo nie będzie miał dostępu do internetu z AW LTE nie zrobisz nic. Nie zadzwonisz, nie dostaniesz imessage, nic.


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 29 marca 2019 - 09:56


#83 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 marca 2019 - 10:01

Był filmik na Twitterze bodajże, że z wyłączonym iPhone AW i tak dzwonił. Była poruszana kwestia, że to związane z wifi calling?

Druga sprawa, myślicie, że w Polsce pojawią się też wersje stalowe? Czy tylko aluminium z LTE?

Link do tego tweeta:

https://twitter.com/...2142935045?s=21

Użytkownik Emej edytował ten post 29 marca 2019 - 10:04

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#84 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 29 marca 2019 - 11:20

To po co ten LTE w zegarku  :D

 

A po to, żeby wyjść z chaty bez iP, choć ja i tak wszędzie biorę telefon.

Jeszcze sprostuję, bo tu różnie w świecie działa. To co lata tylko na danych LTE powinno śmigać na AW z wyłączonym iPhone, ale to też różnie jest :/ Np. iMessage powinno dojść, ale zwykły sms i połączenie już nie. Połączenie wifi calling prawdopodobnie dojdzie, ale takie rzeczy to po premierze u nas, albo u Bysia, bo jemu to teraz śmiga.

 

Ogólna zasada jest taka, że AW zawsze chce być w parze z iP i szuka połączenia kolejno > BT > WiFi > LTE. Jeżeli iP ma połączenie z netem, obojętnie czym się AW połączy z iP działa tak, jakby telefon był w kieszeni (poza GPS, ponieważ po rozłączeniu BT, AW używa swojego GPS, a nie tego w iP). Jeżeli AW na LTE nie znajdzie iP tu zaczynają się różnice w sieciach. Jednym działa coś tam, innym nie działa nic. W stanach mają albo jeden numer, albo dwa różne w telefonie i AW - co sieć to inna przygoda, także ciężko dokładnie określić jak to będzie z Orange.

 

Nie mam teraz AW z LTE i niestety jestem w PLAY więc na 100% nie potwierdzę. 

 

Tu jest to dokładnie opisane, tylko trzeba zwracać uwagę na indeksy górne i przypisy: https://support.appl.../pl-pl/HT205547


Użytkownik m-graficzny edytował ten post 29 marca 2019 - 11:26

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#85 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 marca 2019 - 13:23

Play zmienił zdanie i zaczynają prace nad esim



#86 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 marca 2019 - 13:47

Info z Twitter? Czy skąd wiesz?
Super sprawa by była. Będzie to działało jako dual SIM jeżeli karta fizyczna jest z T-Mobile a esim z innej sieci?

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#87 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 29 marca 2019 - 14:00

Rzecznik Play podał tę informację w filmie na YT. Tzn. zrobił unboxing AW Hermès i na końcu filmu ogłosił, że „zmienili zdanie”.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#88 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 29 marca 2019 - 14:01

Info z Twitter? Czy skąd wiesz?
Super sprawa by była. Będzie to działało jako dual SIM jeżeli karta fizyczna jest z T-Mobile a esim z innej sieci?

Z twittera rzecznika Play



#89 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 marca 2019 - 14:04

Już widzę, może nasze wnuki dożyją :D


  • krzysztofsds lubi to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#90 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 maja 2019 - 08:47

Wziąłem sobie na próbę esim z orange flex, żeby sprawdzić jak to działa.

Czy jest szansa żeby wysłać komuś sms/imessage z drugiego numeru, bez wcześniejszego skasowania całej rozmowy? Nie widzę nigdzie w opcjach zmiany nr przed wysłaniem.

Druga sprawa to połączenia - można połączyć się ostatnio używanym numerem lub wejść w kontakt i tam przypisać numer jaki ma być ZAWSZE UŻYWANY. Nie da się wybrać że chcę zadzwonić z numeru A lub B. Przecież to jest qwa chore i z dupska zrobione rozwiązanie, chyba że czegoś nie potrafię poprawnie skonfigurować.

Można na klawiaturze przed połączeniem wybrać u góry numer z którego dzwonimy, i jeżeli pamiętasz numer - wstukać go :D

Jak tego nie zmienią to ten dual sim nie ma sensu, bo jego obsługa jest drastycznie słaba.

Android w tym wypadku wciąga nosem iOS, tam można to bardzo wygodnie zmieniać w locie - chcę to oddzwaniam na dany numer z rejestru połączeń czy z kontaktów z karty B, chcę to z A, tak samo z sms - wysyłam z A lub B.


Użytkownik zboras edytował ten post 16 maja 2019 - 08:48

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#91 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 16 maja 2019 - 12:39

Witam, moje doświadczenie jest trochę inne, na iphonie mam play(sim) i 2 karty esim z orange czyli trzy...bawię się ,uczę się obsługi ( na Samsugu bardzie prosto, tak mi się wydaje), przerzucam sobie esim np, na Air(3) z esim, zabawa fajna. Zamiana karty sim na esim na mój Orange (generowanie  kodu QR), ale już zamiana z esim na sim ,tylko salon i robili mi trudności. Jeśli próby spełnią moje oczekiwania to może kupię sobie abonament w Orange tzw exstra esim i kilkoma kartami esim na jednym numerze dla iphona, ipada i zegarka...kto wie, zobaczymy, narazie mi się podoba. Pozdrawiam.



#92 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 16 maja 2019 - 13:29

Wziąłem sobie na próbę esim z orange flex, żeby sprawdzić jak to działa.

Czy jest szansa żeby wysłać komuś sms/imessage z drugiego numeru, bez wcześniejszego skasowania całej rozmowy? Nie widzę nigdzie w opcjach zmiany nr przed wysłaniem.

Druga sprawa to połączenia - można połączyć się ostatnio używanym numerem lub wejść w kontakt i tam przypisać numer jaki ma być ZAWSZE UŻYWANY. Nie da się wybrać że chcę zadzwonić z numeru A lub B. Przecież to jest qwa chore i z dupska zrobione rozwiązanie, chyba że czegoś nie potrafię poprawnie skonfigurować.

Można na klawiaturze przed połączeniem wybrać u góry numer z którego dzwonimy, i jeżeli pamiętasz numer - wstukać go :D

Jak tego nie zmienią to ten dual sim nie ma sensu, bo jego obsługa jest drastycznie słaba.

Android w tym wypadku wciąga nosem iOS, tam można to bardzo wygodnie zmieniać w locie - chcę to oddzwaniam na dany numer z rejestru połączeń czy z kontaktów z karty B, chcę to z A, tak samo z sms - wysyłam z A lub B.

 

To faktycznie marnie to wygląda.. :-/ Dobrze, że nie kupiłem tego..

Za chwilę minie 3 miesiące jak sprzedałem X i się przesiadłem na GN9.

Raczej nie wrócę do iOS.



#93 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 16 maja 2019 - 14:41

X, oraz GN9 nie wspiera esim....tylko XR, XS, XS max i najnowsze ipady.



#94 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 maja 2019 - 16:08

To faktycznie marnie to wygląda.. :-/ Dobrze, że nie kupiłem tego..
Za chwilę minie 3 miesiące jak sprzedałem X i się przesiadłem na GN9.
Raczej nie wrócę do iOS.


No na Samsungu obsługa DS to jest bajka, jedynie czasem niechcący udawało mi się wysłać SMS nie z tego numeru co trzeba, bo te strzałki z poszczególnymi kartami SIM są dosyć małe i przypadkiem można ze złego numeru wysłać :D

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#95 cyrusik

cyrusik
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2019 - 23:08

A połączenia przychodzące ? Widzimy na który numer ktoś dzwoni czy nie ?



#96 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 07 czerwca 2019 - 04:43

Tak, widać, bo każdy numer ma etykietę, która możesz sobie dowolnie sam nazwać. Jak ktoś do Ciebie dzwoni to pod spodem (pod numerem ktosia) wyświetla się ta etykieta.

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#97 primolabo

primolabo
  • 20 postów

Napisano 15 czerwca 2019 - 07:47

a dlaczego działa ten esim tylko na XS, XS+ i XR? myślałam, że wystarczy iOS 12 i pociągnie tez na X? :( 



#98 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 15 czerwca 2019 - 07:55

Przykład korzyści z eSIM - 2GB danych w Azji z Gigsky - 30$, to samo w roamingu t-mobile - 72.000 PLN (słownie siedemdziesiąt dwa tysiące złotych polskich).

#99 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 15 czerwca 2019 - 14:12

Przykład korzyści z eSIM - 2GB danych w Azji z Gigsky - 30$...

 

Z eSIM polskiego operatora i zwykłą SIMką lokalnego operatora za 30$ było by z 40 GB ;-)



#100 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 czerwca 2019 - 12:38

Napiszę krotko bo nie mam siły - w salonach panie i panowie obsługujący mają wiedzę o eSIM i iPhone poniżej zera. jakby ten swój laptop tylko obróciła w moją stronę to sam bym to sobie szybciej ogarnął i jeszcze ich podszkolił co i jak.
Oby chociaż jakość internetu była lepsza niż ta obsługa niż tych ludzi którzy kompletnie nie myślą o swojej pracy tylko nie wiadomo o czym.

iPhone 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych