Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 5 głosy

iPhone XR – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
738 odpowiedzi w tym temacie

#526 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:01

Heheh dlaczego uważasz, że jest lepszy od IP X? Chętnie poczytam.

 

 

choćby ze względu na problemy z wyświetlaczem IPX, których w IPXr nie będzie bo inny typ i inny producent ;D


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#527 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:09

"lepszy" to pojęcie względne....na pewno ma funkcję dual sim z esim, czego x nigdy mieć nie będzie......



#528 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:36

Heheh dlaczego uważasz, że jest lepszy od IP X? Chętnie poczytam.

Ma lepszy aparat, ekran, który nie jest oledem (indywidualne preferencje), dual SIM, nowsze FiD no i przede wszystkim bateria, która bije na głowę inne iPhony.
To jest moje zdanie, ktoś inny może uważać inaczej. Nie uważam oczywiście, że X jest złym telefonem, bo nie jest. Jednak mając do wyboru Xr za 2800 i droższego w tamtym momencie o około 500 zł X, uwzględniając wyżej wymienione argumenty, wybrałem Xr. W czarnym kolorze moim zdaniem wygląda naprawdę bardzo ładnie.
Jedno jest pewne, czy ktoś wybierze X, czy Xr, będzie zadowolony :)

Użytkownik premislausg edytował ten post 09 grudnia 2018 - 16:36


#529 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:45

Czy XR, jest w stanie zastąpić mi duet :se i ipad air???? Czy ekran w XR do podstawowych treści, nie będzie za "mały"???



#530 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:51

@landr
Xs Max jest dla mnie za duży, Xr to maksimum, jakie jestem w stanie zaakceptować.
Nie mam problemów z mniejszą rozdzielczością czy PPI. Spokojnie wystarcza do konsumowania treści, przynajmniej dla mnie.

#531 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 grudnia 2018 - 16:52

Ma lepszy aparat, ekran, który nie jest oledem (indywidualne preferencje), dual SIM, nowsze FiD no i przede wszystkim bateria, która bije na głowę inne iPhony.
To jest moje zdanie, ktoś inny może uważać inaczej. Nie uważam oczywiście, że X jest złym telefonem, bo nie jest. Jednak mając do wyboru Xr za 2800 i droższego w tamtym momencie o około 500 zł X, uwzględniając wyżej wymienione argumenty, wybrałem Xr. W czarnym kolorze moim zdaniem wygląda naprawdę bardzo ładnie.
Jedno jest pewne, czy ktoś wybierze X, czy Xr, będzie zadowolony :)

I miło się czyta taką wypowiedź :) najważniejsze aby każdy był zadowolony z posiadanego iPhone’a :)
  • Zireael lubi to

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#532 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 10 grudnia 2018 - 16:01

Dla mnie XR ma dobry aparat ale nie lepszy od Pixela 3. Zauważ, że XR korzysta z tego samego modułu aparatu co XS, a ten zaliczył już wpadki z warm and beautygate.


Pixel 3 nie zostal jeszcze przetestowany, zatem krol niebawem moze sie zmienic ;)

#533 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 grudnia 2018 - 17:21

Przy czym Pixel 3 wyszedł znacznie przed iPhonem Xr;) Jeszcze pamiętajmy, że to właśnie Google wypromowało sam DxOMark i jako pierwsze się na niego zaczęło powoływać.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#534 Motion950

Motion950
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2018 - 17:04

Szanowni Koledzy, czytając ten wątek, zastanawiam się czy wśród piszących, jest osoba, która kupiła XR i czy może się podzielić wrażeniami z używania???

 

Jakieś konkrety Cię interesują ? Telefon jak telefon, przeszedłem na Xr z 7. Wybrałem Xr bo za Xs musiałbym zapłacić ok 1700 więcej (brak 128 więc musiałbym kupić 256). Dlaczego nie X ? Zupełnie nie zależy mi na lepszym ekranie...i tu chyba kończą się zalety X. Ten jest nowszy a tańszy, ma podobno lepsze FaceID, chyba lepszy procek?,  jest trochę większy, dla mnie najważniejsze że dłużej wytrzymuje na jednym ładowaniu.Po 24h od ładowania miałem 42% baterii, iphone 7 nie wytrzymywał tyle.  Wielkość jak dla mnie akceptowalna, bardziej niż ip 8plus.Teraz 7 wydaje mi się malutka ale pewnie latem jak nie będę miał kieszeni żeby upchnąć Xr (lub np. w rowerze) to pewnie zatęsknię za rozmiarem 7. Póki co jedyny problem jaki zauważyłem to flary które powstają jeśli na zdjęciu jest jakaś mocniejsza lampa, latarnia itp. Zdjęcie w ciemności jakieś na próbę porównywałem to wyszło gorzej niż w Pixelu 1 więc co tu mówić o 2 albo 3. Ale telefon fajny, jestem zadowolony choć uważam że to jednak za dużo kasy jak za telefon. Może jakbym na siłę chciał w nim coś zmienić to przydałby się 2 obiektyw bo przy próbie zrobienia fot. portretowego często pojawia mi się komunikat "przybliż się" ale problem bardzo łatwo daje się rozwiązać robić krok w przód :) 



#535 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 grudnia 2018 - 19:56

Czy ktoś uaktywnił w XR, esim?



#536 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 12 grudnia 2018 - 21:28

Czy ktoś uaktywnił w XR, esim?

A jest z tym jakiś problem?

#537 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 21:31

Dotykałem dziś XR w sklepie. Brzydki. Kolor biały z tyłu wygląda jak tani, chiński telefon, ramki trochę przeszkadzają, jest masywny i przycisk z boku za głośno strzela. Sprawia wrażenie taniego plastiku, który zaraz w środku się połamie.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#538 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 21:36

Argumentu, że przycisk za głośno działa jeszcze nie słyszałem 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#539 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 grudnia 2018 - 23:02

Według mnie biały wygląda obłędnie gdyż po raz pierwszy biały jest faktycznie biały.
  • MasterM lubi to

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#540 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 23:41

Argumentu, że przycisk za głośno działa jeszcze nie słyszałem 

A widzisz. 21 stron tematu, mnóstwo argumentów za i przeciw a jednak to ja musiałem chwycić za telefon aby ostatecznie pogrążyć ten pożal się boże model :)


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#541 Przemo232

Przemo232
  • 2 postów

Napisano 21 grudnia 2018 - 12:46

Witam. Kupiłem XR Red 128 gb . Do tel. dokupilem https://www.gear4.com/picccadilly-iphone-2018/ . XR jest duży a z tym etui jeszcze większy ale przynajmniej dobrze chroniony . Ostatnie 4 miesiące używałem SE a wcześniej IP7 . XR wybrałem z pełną świadomością ponieważ nie chciałem przepłacać za XS który moim zdaniem wcale nie ma lepszego wyświetlacza. Po kilku godzinach zabawy z obydwoma telefonami stwierdziłem ze lcd jest lepsze . 3d touch nie używam , aparat robi świetne fotki , a ramki niby większe ale nie przeszkadzają a nawet napiszę więcej człowiek o nich nie myśli :) no chyba że zacznie czytać lub oglądać porównania ekspertów ;). Pamięć 128 gb jest idealna. Telefon śmiga (ale to wszyscy wiedzą ) A12 robi robotę .Bateria rewelacja mi trzyma 1,5 doby ponieważ jak wracam do domu to XR przejmują dwa urwisy i katują gry . Po 10 dniach używania znalazłem dwie wady. Pierwsza notch zasłania % bat. a na odblokowanym ekranie nie widać nazwy sieci (wiem że można przesunąć palcem dół ). Druga to kolor RED :) jest piękny ale nie widać kiedy tel. jest wyciszony ponieważ kolor przy przełączniku jest też czerwony i się zlewa z kolorem obudowy. To by było na tyle teraz możecie mnie hejtować  :P w razie pytań służę pomocą. Wesołych i Radosnych Świąt.



#542 Przemo232

Przemo232
  • 2 postów

Napisano 23 grudnia 2018 - 18:25

Witam. Kupiłem XR Red 128 gb . Do tel. dokupilem https://www.gear4.com/picccadilly-iphone-2018/ . XR jest duży a z tym etui jeszcze większy ale przynajmniej dobrze chroniony . Ostatnie 4 miesiące używałem SE a wcześniej IP7 . XR wybrałem z pełną świadomością ponieważ nie chciałem przepłacać za XS który moim zdaniem wcale nie ma lepszego wyświetlacza. Po kilku godzinach zabawy z obydwoma telefonami stwierdziłem ze lcd jest lepsze . 3d touch nie używam , aparat robi świetne fotki , a ramki niby większe ale nie przeszkadzają a nawet napiszę więcej człowiek o nich nie myśli :) no chyba że zacznie czytać lub oglądać porównania ekspertów ;). Pamięć 128 gb jest idealna. Telefon śmiga (ale to wszyscy wiedzą ) A12 robi robotę .Bateria rewelacja mi trzyma 1,5 doby ponieważ jak wracam do domu to XR przejmują dwa urwisy i katują gry . Po 10 dniach używania znalazłem dwie wady. Pierwsza notch zasłania % bat. a na odblokowanym ekranie nie widać nazwy sieci (wiem że można przesunąć palcem dół ). Druga to kolor RED :) jest piękny ale nie widać kiedy tel. jest wyciszony ponieważ kolor przy przełączniku jest żółty się zlewa z kolorem obudowy. To by było na tyle teraz możecie mnie hejtować   :P w razie pytań służę pomocą. Wesołych i Radosnych Świąt.

Wkradł się błąd , kolor przy przełączniku jest żółty ale i tak się zlewa z kolorem obudowy. Moim zdaniem powinien być biały ale to i tak nie ma znaczenia bo juz nikt nie czyta tego tematu :P



#543 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 24 grudnia 2018 - 11:06

Wkradł się błąd , kolor przy przełączniku jest żółty ale i tak się zlewa z kolorem obudowy. Moim zdaniem powinien być biały ale to i tak nie ma znaczenia bo juz nikt nie czyta tego tematu :P

Podpisuję się pod tym, co napisałeś.Xr to bardzo dobry smartfon, używa mi się go najlepiej ze wszystkich iPhonów. Poprzednio miałem iPhona 8, później krótko X.

#544 Konrad Kamiński

Konrad Kamiński
  • 2 postów

Napisano 24 grudnia 2018 - 17:23

Witam, tak czytam i czytam te opinię o tym modelu i DZIWIE się okropnie negatywnym komenatrzom. Kupiłem XR chwilę po premierze. Moim zdaniem jest bardzo dobrym telefonem, wcześniej korzystałem z Iphone 8. Z 3dT w ogóle nie korzystałem nie przeszkadza mi ,że nie ma tego w XR. Bateria trzyma niesamowicie długo, bajka. A co do ekranu... w którym miejscu OLED jest lepszy od LCD?? Mój kumpel ma XS i porównywałem razem z nim te ekrany. Biały kolor w XS wygląda jak różowy, jasność ekranu dużo niższa niż w XR. Jedynie w czym lepszy jest ekran OLEDowy to to ,że czarny wygląda jak czarny a nie szary jak w LCD. Zdecydowanie wole taki czarny niż biały który nie jest biały. Kompletnie nie żałuje zakupu tego telefonu ,jestem bardzo zadowolony i nie zamieniłbym go na inne jabłuszko. Pozdrawiam


  • kalvin lubi to

#545 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2018 - 16:47

Główny zarzut po bliższym obcowaniu to pasy startowe z każdej strony kiedy włożymy go do case, a bez tego ryzyko uszkodzenia jeśli mamy na plecach szkło.

#546 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 03 stycznia 2019 - 15:35

XR denerwuje ludzi, bo jest za drogi względem poczynionych oszczędności. To albo rzeczywiście wypuszczamy na rynek budżetowca (jakim był 5C, albo niejako SE) i cenę obniżamy do odczuwalnej różnicy, albo bawimy się w drażnienie klientów, którzy denerwują się czy jednak szarpnąć się na Xs. 

 

Po prostu Apple balansuje na granicy - maksymalnie zaoszczędzić i maksymalnie wyciągnąć kasę. To ludzie czują i dlatego jest taki stan.

 

Widzimy to po ostatnim komunikacie Apple.


  • Sebosz lubi to

#547 kubaht

kubaht
  • 22 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2019 - 08:16

Jestem świeżym użytkownikiem XR, jednak pierwsze przemyślenia mam. Po pierwsze, przesiadałem się z iPhone'a 8 Plus, co wydaje mi się, że powoduje, iż nie czuję "wielkości" XR'a o której niektórzy tutaj pisali. Telefon jest dla mnie dużo wygodniejszy od poprzednika. Ekran - nie odczuwam różnicy, nie widzę pikseli, proszę nie wysyłać mnie do okulisty - po prostu korzystam z telefonu normalnie, nie zastanawiam się, ale gdyby coś było nie tak, to na pewno rzuciłoby mi się w oczy. Tak nie jest, więc jestem zadowolony. 

 

Wracając jeszcze do chwili sprzed zakupu XR. Podjąłem decyzję o sprzedaży 8 Plus i zacząłem mocno rozmyślać o Androidowej konkurencji. Spędziłem mnóstwo czasu na internecie, czytając o różnych opcjach, dwie godziny w elektromarkecie, ostatecznie kupiłem Samsunga Galaxy S9. Wiem, że to też kwestia specyficznej nakładki, przyzwyczajeń, ale na drugi dzień go oddałem. Super ekran, wygląd, ale nie ma iOS'a, niestety. Więc w moim wypadku utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że jestem bardzo mocno przywiązany. Generalnie byłem tak niezadowolony, że nawet sobie pomyślałem, że Apple wręcz krzyczy za mało za swoje telefony, porównując wygodę użytkowania (ale nie hejtujcie, to tylko żarty). Poza tym wiem, że są inne alternatywy i to może być wina Samsunga samego w sobie. 

 

Wracając do wątku głównego. Zrobiłem kilka zdjęć, ale jestem totalnym amatorem w tej kwestii - dla mnie jest bardzo dobrze :) Mam pewne bezpośrednie porównanie z X, ponieważ posiada go żona. Wiadomo, że robiłem sobie jakieś drobne porównania itp. Nie odczułem, żeby mojemu XR czegoś brakowało w stosunku do X, ekran jest naprawdę dobry,o szybkości nawet nie mówię, bo tutaj nawet 8 Plus był jak błyskawica. Słynne pasy startowe przeszkadzają głównie na wystawie, gdy sobie porównujemy telefony. W codziennym użytkowaniu nawet ich nie zauważam. Generalnie po takich pierwszych wrażeniach, to mogę polecić zdecydowanie zarówno pod kątem przesiadki z 8 Plus, jak i porównując do Androida. 

 

Nie kupowałem XS świadomie, gdyż te różnice między XR a XS nie stanowiły dla mnie wartości, nie takiej, jaką bym musiał dopłacić :)


 MacBook Pro 13" 2015 ♦  iPhone XR ♦  iPad Pro 10.5" ♦  Apple Watch Series 2


#548 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 18 stycznia 2019 - 18:28

Potanialy XR u niektorych polskich sprzedawcow, np. x-kom, Media Expert czy Cortland. Cena oficjalna u Apple, np. iPhone XR 64 GB za 3 729 zł. A w Cortland za 3 529 zl (kolor niebieski), x-kom 3 599 zl.

#549 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 18 stycznia 2019 - 18:56

Czyli teraz prawie w cenie X’a sprzedawanego na aukcjach. Nieźle.

Użytkownik dobrakawa edytował ten post 18 stycznia 2019 - 18:58

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#550 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 21 stycznia 2019 - 22:11

Sam przymierzam się jednak do xr , można wyrwać 128 GB za 3250 :) obecnie mam x , nie mam lewej kasy by dołożyć do xs max wiec celuje w dużego xr . Jednak chęć posiadania dużego tel wygrała




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych