Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1351 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 grudnia 2018 - 15:08

U mnie China (Zhengzhou - Foxconn).

#1352 Wade3

Wade3
  • 12 postów

Napisano 30 grudnia 2018 - 11:04

Jak do cholery ustawić budzik, żeby dzwonił ciszej? Ogólnie telefon ma ustawiony poziom dźwięku prawie najniżej, w ustawieniach - dźwięk i haptyka poziom suwaka jest na minimum, a i tak budzik wyje jak oszalały. 



#1353 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2018 - 12:11

Może w iOS 13... ;) 

Chyba, że od kilku lat też nie umiem tego zmienić. :D 



#1354 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 30 grudnia 2018 - 14:43

Wchodzicie w ustawienia-> dźwięki i haptyka-> zmieniaj przyciskami (zaznaczacie) i teraz np wchodzicie w jakąś aplikację z głosem (przykładowo yt i jak gra muzyka dajecie ciszej)  :D u mnie ten sposób kiedyś działał :D


Użytkownik rafal886 edytował ten post 30 grudnia 2018 - 14:44

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#1355 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 30 grudnia 2018 - 20:54

Jak do cholery ustawić budzik, żeby dzwonił ciszej? 

 

Ustaw budzić poprzez funkcję "Pora spać". Tam będziesz miał możliwości ustawienia indywidualnej głośności niezależnie od dźwięków systemowych.



#1356 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 30 grudnia 2018 - 22:20

I łagodniejsze melodie do wyboru



#1357 tomek181118

tomek181118
  • 3 postów

Napisano 03 stycznia 2019 - 22:26

hej jak u was z wydajnością ? Mój wykręca ok 322k w antutu to troszkę mało biorąc pod uwagę, że u innych jest 360 ma ktoś taki wynik?



#1358 RitraX

RitraX
  • 56 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 00:08

Specjalnie aż zainstalowałem Antutu i wynik : 363k 



#1359 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 05 stycznia 2019 - 02:19

No ja też z ciekawości zainstalowałem - 368971 punktów ;)


Użytkownik winmaciek edytował ten post 05 stycznia 2019 - 02:19

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1360 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 08:15

Moj 336k

#1361 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 10:31

Ja jeszcze nic nie zarzucam baterii, pytałem pare postów wcześniej i kilka osób napisało ze zużycie wzrośnie diametralnie.
Akurat komunikatory muszę mieć dlatego o tym wspomniałem ale może uda się je zredukować.

 

Ciekawy bardzo jestem czy te osoby, które pisały o diametralnym wzroście zużycia baterii faktycznie używają telefonu w trybie dual SIM. Ja z kolei mieszkam w Singapurze i mam fizyczną kartę z numerem lokalnym. Orange PL jako eSIM w roamingu. Karta domyślna lokalna. Karta roamingowa (Orange) przeskakuje ciągle na różnych operatorów - raz Singtel, raz StarHub. Zużycie ze względu na eSIM niezauważalne. Jestem mega heavy userem telefonu i najmniej ile udało mi się wyciągnąć to 20% około godziny 23:00. Przy czym warto zaznaczyć, że standardem jest 50% na koniec dnia. W weekendy kiedy telefonu używam głównie rano przy okazji treningu, a później w trakcie gotowania (YT, podcasty) zamykam dzień na poziomie 70-80%

 

Telefon XS Max 256 GB



#1362 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 05 stycznia 2019 - 11:04

U mnie na XS poniżej 300k ;) w sumie to niewiele zmienia w normalnym użytkowaniu. Zreszta wynik zależy od temperatury a na te wypływa zapewne etui plus aplikacje w tle też mogą nie ułatwiać. Nie ma co wnikać.

Użytkownik kristof461 edytował ten post 05 stycznia 2019 - 11:17

  • wopo lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1363 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 stycznia 2019 - 14:26

Jestem mega heavy userem telefonu i najmniej ile udało mi się wyciągnąć to 20% około godziny 23:00. Przy czym warto zaznaczyć, że standardem jest 50% na koniec dnia. W weekendy kiedy telefonu używam głównie rano przy okazji treningu, a później w trakcie gotowania (YT, podcasty) zamykam dzień na poziomie 70-80%

 

Telefon XS Max 256 GB

Mój drogi, daleko Ci do mega heavy usera wobec tego ;P


  • Ganjuana i randall86 lubią to

#1364 Zabol226

Zabol226
  • 50 postów
  • SkądAndrychów, Poland

Napisano 06 stycznia 2019 - 21:12

Strasznie słaby heavy user ja potrafię baterie w nim wykończyć w czasie pracy

#1365 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 06 stycznia 2019 - 21:24

Ja tez potrafię w ciągu 4-5h zajechać baterie na lte.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#1366 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 00:25

A może po prostu jesteście uzależnieni od telefonu?


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1367 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 02:06

Mój drogi, daleko Ci do mega heavy usera wobec tego ;P

 

no to nie wiem co robicie :) u mnie jest tak... w biurze z 10h z czego około 20 telefonów, krótkich, podcasty ciągle lecą w tle z przerwą na spotkania i lunch. Czyli pewnie bite 5h słuchania. Jak nie podcasty to AM. W drodze do / z pracy często Safari, ale to już po 4G.

 

Faktycznie telefon nie jest ciągle podświetlony bo nie wysyłam z niego wielu maili (podczas spotkań jedynie, więc wtedy z godzina ekranu wskoczy). Na weekly reportach mam średnio 3h ekranu dziennie, ale weekendy zaniżają.


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 07 stycznia 2019 - 02:07


#1368 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 07 stycznia 2019 - 10:02

Sam sobie odpowiedziales, podcast, muza itp dzialaja w tle bez wlaczonego ekranu, wiec nabija licznik zuzycia. Zostaw sam ekran wlaczony bez niczego i bateria ci poleci w oczach. A jak sie przy okazji cos robi i to nie koniecznie cos wymagajacego to leci jeszcze szybciej. Logiczne, codow nie ma.

Użytkownik dredg edytował ten post 07 stycznia 2019 - 10:02


#1369 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 10:46

LTE najbardziej zabija baterie

#1370 Kts

Kts
  • 109 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 11:43

LTE najbardziej zabija baterie

...nie wiem nie znam się ale ktoś kiedyś wspominał na forum że jak jak dobry zasięg LTE to nie drenuje bat.


  • MasterM lubi to

#1371 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 07 stycznia 2019 - 14:00

Ja przez większość dnia jestem w zasięgu LTE, nie zawsze dobrym ale drenowania baterii nie zauważyłem.

iPhone 11


#1372 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 14:06

Najmniej drenuje wi-fi.

U mnie Max chodzi na najwyzszych obrotach non-stop: safari, instagram, czasem FB, jakas gra, spotify, yt. Ostatnio duzo seriali ogladam, na nocnych dyzurach zwlaszcza ;) Ale podladowuje kilkakrotnie w ciagu dnia. Nie schodze nizej niz 60 % - co jest podyktowane ‚wygoda uzytkowania’, w sensie nie lubie dlugo czekac na doladowanie telefonu. Wiem, szybka ladowarka by sie przydala. Ale na razie jakos obywam sie bez ;)

#1373 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 07 stycznia 2019 - 21:11

Ja widze różnicę między tym jak jestem w domu w zasięgu wifi i korzystam z telefonu, a tak samo korzystając będąc gdzieś tam u rodziny mając 3/4 zasięgu LTE - bateria leci zauważalnie szybciej w drugim przypadku


  • MasterM lubi to

#1374 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 18 stycznia 2019 - 22:30

Od dwóch dni jestem posiadaczem Iphone Xs więc podzielę się pierwszymi wrażeniami :) Z racji tego że poprzedni mój Iphone to model 8 to do niego będę mógł w pewnych kwestiach się odnieść.

I na początek zacznę od wyglądu, tak jak Iphone 8 bardzo z wyglądu mi się podoba(pomijam w tym momencie front i ramki) tak uważam że Xs z racji zastosowanej w nim stali nierdzewnej nadaję jeszcze bardziej eleganckiego wyglądu. Co do wymiarów, to nie będę wdawał się w szczegóły bo te każdy może sobie sprawdzić ale czuć że telefon jest troszkę cięższy, pozostałe wymiary jak dł, szer, wys też są minimalnie większe natomiast ja z tego powodu nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Jedna rzecz która mi się nie podoba w tym telefonie to wystający aparat... W momencie kiedy "wrzucimy" tel w jakieś etui jest to już nie zauważalne i nie przeszkadza to jednak będąc szczerym muszę napisać że to jest jedyna rzecz która mi się nie podoba. Ekran... i tu szczerze muszę napisać że ekran jest bardzo dobry, kolory są wyraziste, czerń jest czarna ale po przesiadce z 8 nie miałem aż takiego efektu wow. I zaznaczę raz jeszcze, ekran oczywiście jest lepszy. Aha, co do ekranu to muszę napisać o jego rozmiarze bo przesiadka z 4,7 na 5,8 cala to moim zdaniem spora różnica i oglądając filmy, grając w gry czy po prostu przeglądając internet jest to zauważalnie większa wygoda. Aparat, no cóż póki co zrobiłem tak bardziej na próbę z 30 fotek i na pewno jest lepiej niż w 8. Pierwszy raz mam w telefonie podwójny aparat i np taki tryb portretowy jest dla mnie bardzo fajną rzeczą. To samo z funkcją kontroli głębi ostrości, wiem że dla wielu to tylko bajer i zgadzam się z tym ale jest to fajny bajer ;) Co do procesora, hmmm wydaję mi się że jakby troszkę szybciej teraz telefon "chodził" ale może tylko tak mi się wydaję, bo poprzedni telefon też chodził szybko i bez żadnych zacięć. Co do baterii to za szybko żeby móc się wypowiedzieć czy też porównać do poprzednika ale nie ukrywam że liczę że będzie trochę dłużej trzymał na baterii. Gesty to świetna sprawa, obejrzałem tyle różnych recenzji Iphone X i Xs że powiem szczerze jak włączyłem swojego Xs to tak naprawdę nie musiałem niczego się uczyć bo wszystko tak jakby było już mi znane  ;)  I na koniec chyba Face Id. No jest to bardzo fajne. Nie miałem Iphone X a Iphone 8 wiadomo nie ma tej technologii więc w żaden sposób nie porównam do poprzednich modeli ale tu to jest bajka. Łapie bardzo szybko, nie muszę jakoś mega się nachylać, w pełnej ciemności bez problemu odblokowuje, nawet dla testu założyłem okulary mamy i za pierwszym razem mi odblokowało  ;)  Naprawdę raz jeszcze fajna sprawa. Pisząc o Face Id wspomnę o Apple pay i porównam do Touch Id. Trzeba szczerze powiedzieć że przy płatności telefonem TiD jest odrobinkę mniej skomplikowane no bo nie ma prostszej rzeczy niż przyłożyć telefon do terminala trzymając palec na przycisku Home. Mając FiD są dwie metody, pierwsza to przykładamy tel, wybudza nam się aplikacja Wallet i wtedy skanujemy naszą twarz i jest autoryzacja ale chyba mało osób tak robi, bo druga metoda moim zdaniem lepsza czyli w momencie jak kasjer wbija kwotę na terminalu to my wciskamy 2 razy przycisk boczny następnie skanujemy twarz i wtedy przykładamy tel po czym następuje autoryzacja. Chcę zaznaczyć że nie jest to jakoś mega uciążliwe czy też zajmujące nam więcej roboty ale uczciwie uważam TiD za odrobinę mniej skomplikowaną metodę.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z przesiadki. Wciąż uważam Iphone 8 za bardzo dobry sprzęt ale nie ukrywam że nowszy procesor, lepszy aparat czy takie nowości jak gesty, FiD, ekran Oled i brak ramek powodują że czujemy że mamy do czynienia ze sprzętem nowszej generacji. Tak jak w moim przypadku przesiadałem się wcześniej na Iphone 8 z Iphone 5s i czułem wtedy duży przeskok jakości tak teraz również to poczułem. Aha, jeszcze jedno zdanie na temat notcha. Mi naprawdę wcale on nie przeszkadza ;)

 

Ps. dodam tylko, że podczas użytkowania telefonu nie zauważyłem w swoim modelu jakiś złych spasowań, trzeszczącego głośnika czy jakiś problemów z ekranem czyli rzeczy o których pisali czasem inni posiadacze tego modelu i na pewno nie będę na siłę szukał takich rzeczy :P

Ps2. chcę jeszcze w tym miejscu podziękować Koledze Regiss który pomógł mi rozwiać pewne wątpliwości i odpowiedział na sporo pytań które miałem :)


Użytkownik krystek82 edytował ten post 18 stycznia 2019 - 23:46

  • meg i Regiss lubią to

#1375 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 stycznia 2019 - 10:06

Ja jeszcze potwierdzę wcześniejsze obserwacje dotyczącą płacenia Apple Pay, otóż osobiście bardziej podobało mi się płacenie AP na 7 Plusie i Touch ID, niż XS i Face ID. Nawet nie płacąc, jak nawet przypadkiem dwa razy nacisnę przycisk boczny, to uruchamia się podgląd z kartami. Na poprzednim iPhonie nie miałem takiego problemu.

Użytkownik MasterM edytował ten post 19 stycznia 2019 - 10:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)