Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPhone SE vs X oto jest pytanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#51 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 października 2018 - 17:20

Jak ponegocjować? Dajcie mi 300zł taniej, bo u konkurencji jest taniej?

W marketach też można negocjować. Jak się trafi normalnego człowieka to 100-200 zł przy takiej kwocie można spokojnie urwać.


iPhone 15 Pro


#52 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 października 2018 - 17:52

W marketach też można negocjować. Jak się trafi normalnego człowieka to 100-200 zł przy takiej kwocie można spokojnie urwać.

Owszem, można, bo sam daję rabaty, ale jak trafię na normalnego człowieka (klienta). Taki Janusz, który od wejścia krzyczy, że on płaci gotówką i z tego należy mu się rabat, a w dodatku konkurencja ma taniej i najlepiej jakbyśmy mu jeszcze loda zrobili, bo inaczej stracimy klienta, odprowadzam do drzwi.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 09 października 2018 - 17:54

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#53 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:03

Jakiś skrajny przypadek opisujesz, wydaje mi się iż sprzedawcę w dużym markecie nie interesuje sposób płatności bo to zazwyczaj po stronie banku powinno leżeć ( nie wiem, nigdy nie brałem nic na raty ) czy 2% taniej w sklepiku na rogu. Zazwyczaj najpierw przez net sprawdzam dostępność, następnie dzwonię i grzecznie rozmawiam. Jako stały klient, który wydał sporo przez kilka lat liczę na rozsądny upust i zazwyczaj go dostaję. Klient powracający to dobry klient.



#54 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:06

W moim mieście to nie są skrajne przypadki ;) Serio. Takich Januszy, którzy robią tak jak napisałem wyżej mam codziennie. 3 na 5 klientów tak robi. Wszystko sprowadza się do wielkości miasta zapewne, więc odnoszę się tylko do swoich doświadczeń. W większych miastach klienci są pewnie mniej gburowaci i bardziej wyrozumiali dla sprzedawców. Nie u mnie ;)


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 09 października 2018 - 18:07

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#55 NeeRek

NeeRek
  • 250 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:18

Za 3300 mam pewniaka z komisu od siebie ale bez rat :/
Chyba zdecyduje się na niego bo płacić 4500 za X + % z rat to ponad 1000zl różnicy.

Możecie dać mi jakiś poradnik jak różnic po opakowaniu eu od pl dystrybucji?
Orange/play itd maja zawsze pl?
Komis kupuje od ludzi tel którzy biorą np. Na firmę stad niska cena. Ale zawsze lepiej byłoby się upewnić po imei czy na bank będzie pl :D

#56 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:19

Współczuję w takim razie. Znam ten typ, czasami na wakacjach takich się spotyka. Tacy już są, nic nie zrobisz. W kwestii zwrotu mimo deklarowanych 30 dni o ile pamiętam może być problem, chodzi o wypadek " przestał mi się podobać ", w przypadku sprzętu Apple jeżeli został aktywowany. W ogóle z tym braniem na próbę to jaja, facet który ma m.in. punkt przesyłek kurierskich przestał handlować wysyłkowo z uwagi na ciągłe zwroty bez powodu. Małych to może rzeczywiście wykończyć.



#57 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 października 2018 - 18:25

Za 3300 mam pewniaka z komisu od siebie ale bez rat :/
Chyba zdecyduje się na niego bo płacić 4500 za X + % z rat to ponad 1000zl różnicy.

Możecie dać mi jakiś poradnik jak różnic po opakowaniu eu od pl dystrybucji?
Orange/play itd maja zawsze pl?
Komis kupuje od ludzi tel którzy biorą np. Na firmę stad niska cena. Ale zawsze lepiej byłoby się upewnić po imei czy na bank będzie pl :D

Wystarczy, że będzie pierwszy akapit informacyjny o zawartości i reszcie po polsku i już masz pewność, że jest to polska dystrybucja. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#58 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:27

Kupując przez neta masz możliwość zwrotu w ciagu 14 dni. W sklepie niekoniecznie możesz zwrócić, zależy od sprzedawcy.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#59 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 października 2018 - 18:29

Za 3300 mam pewniaka z komisu od siebie ale bez rat :/
Chyba zdecyduje się na niego bo płacić 4500 za X + % z rat to ponad 1000zl różnicy.

Możecie dać mi jakiś poradnik jak różnic po opakowaniu eu od pl dystrybucji?
Orange/play itd maja zawsze pl?
Komis kupuje od ludzi tel którzy biorą np. Na firmę stad niska cena. Ale zawsze lepiej byłoby się upewnić po imei czy na bank będzie pl :D

Jak na pudełku z tyłu masz polskie napisy to jest to polska dystrybucja. Tak, operatorzy mają PL. Oczywiście nie bierz telefonu z T-Mobile lub Plusa, bo mogą blokować w razie nie spłacania rat.


iPhone 15 Pro


#60 NeeRek

NeeRek
  • 250 postów

Napisano 09 października 2018 - 18:31

To w takim razie ogarnę gotówkę i kupię za 3300 za gotówkę w komisie tylko zwrócę uwagę na te napisy pl :).
Nie chce się nadziać na Allegro na nie pl, albo i jeszcze coś gorszego.
Dzięki za szybka pomoc ! :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych