Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak utworzyć Windows dla drugiego użytkownika poprzez Parallels


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ignacd

ignacd
  • 29 postów

Napisano 05 września 2018 - 11:32

Witam,

Użytkuje iMaca i mam na nim swoje konto z Win7 poprzez parallels.

Ostatnio utworzyłem konto żonie i chciałbym jej udostępnić możliwość korzystania z Windowsa.

Bez problemu mozna korzystać z Parallels z tym jednak, że on nie widzi Windowsa i chce go instalować na nowo jeszcze raz.

Jak to zrobić?

Pozdrawiam



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 05 września 2018 - 11:47

Jeśli chcecie korzystać z tej samej instancji Windows, to musisz przenieść VM-kę do miejsca na dysku, do którego macie oboje dostęp. Jeśli to ma być oddzielna maszyna wirtualna Windows, to musisz na jej koncie ją utworzyć od początku. Jednak w tym przypadku będziesz potrzebować oddzielnej licencji.

#3 ignacd

ignacd
  • 29 postów

Napisano 05 września 2018 - 11:53

Dzieki za odpowiedz, gdzie jest ten plik VM i jak on sie nazywa?

czy moge go przeniesc do katalogu pt: wspolne?



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 05 września 2018 - 11:56

W tej chwili nie mam przy sobie maszyny, żeby sprawdzić, ale gdzieś w Twoim profilu (/users/twoj_login). Katalog możesz nazwac dowolnie, byle by było poza Twoim osobistym profilem i musisz nadać sobie i żonie pełne uprawnienia do niego.



#5 ignacd

ignacd
  • 29 postów

Napisano 05 września 2018 - 12:37

niestety nie idzie tak zrobic, 

Takie cos mi wyskakuje na koncu

 

Załączone pliki



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 05 września 2018 - 12:54

No bo o przeniesieniu plików w nowe miesce Parallels nic nie wie, więc się wykłada. Poszukaj opcji otwarcia maszyny z pliku i wskaż jego nową lokalizację. Sorry, do wieczora jestem z daleka od mojego komputera, więc wskazówki są, jakie są.



#7 subzer0

subzer0
  • 5 postów

Napisano 23 grudnia 2018 - 11:53

Witam, czy mogę się podłączyć do tematu i poprosić o instrukcję jak skonfigurować Parallers 14 z jednym Windowsem 10 dla dwóch różnych użytkowników na macu?

#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2018 - 19:15

Witam, czy mogę się podłączyć do tematu i poprosić o instrukcję jak skonfigurować Parallers 14 z jednym Windowsem 10 dla dwóch różnych użytkowników na macu?

 

Zainstaluj normalnie Parallels, utwórz nową maszynę z Windows, następnie przenieś plik maszyny wirtualnej *.pvm do katalogu, do którego obaj użytkownicy mają dostęp (np. "Wspólne"). Każdy z użytkowników będzie mógł ten plik otworzyć z Parallels Desktop. To wszystko.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 grudnia 2018 - 20:52


#9 subzer0

subzer0
  • 5 postów

Napisano 23 grudnia 2018 - 19:55

Dziękuję, a czy w tym Windows można utworzyć dwa osobne konta użytkowników? Jak w każdym innym windowsie.

Użytkownik subzer0 edytował ten post 23 grudnia 2018 - 19:56


#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2018 - 20:02

Dziękuję, a czy w tym Windows można utworzyć dwa osobne konta użytkowników? Jak w każdym innym windowsie.

To jest przecież normalny Windows. Oczywiście, że można.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych