Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy opłaca się teraz kupić AW ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 04 września 2018 - 11:50

Witam, byłem posiadaczem AW 0 w wersji stainless steel, sprzedałem jednak gdyż wyczytałem, że nie będzie aktualizacji do nowego systemu watchos5, poza tym zegarek był mega mega wolny. Niedługo premiera nowej wersji, czy opłaca sie teraz kupić AW 1 lub AW 2 ??

Jaka wersja zegarka jest teraz najbardziej opłacalna ?? Czy wersja z aluminium wygląda rzeczywiście tak biednie w porównaniu do tej z SS ?

Pozdrawiam 


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2018 - 12:01

Teraz nie.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 AjTee

AjTee
  • 251 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 września 2018 - 23:21

Czekaj do premiery AW4.  Ceny będą podobne.


 MacBook Pro 14,2" (2021) (M1 Pro 10 cores CPU 16 cores GPU)   AirPods Max  iPhone 14 Pro Max 512 GB Deep Purple 

 Apple Watch S7 45mm  iPad Air 4 256 GB  Apple AirPods Pro  Apple TV 4K  Magic Mouse White


#4 bzyku_flashi

bzyku_flashi
  • 88 postów

Napisano 11 września 2018 - 14:05

W jakim czasie po premierze pojawiały się AW w sklepach ? Pamięta ktoś ?



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 września 2018 - 20:04

W jakim czasie po premierze pojawiały się AW w sklepach ? Pamięta ktoś ?

Jeśli masz na myśli pierwsze AW to chyba po pół roku (w Polsce po ponad roku).

AW S3 LTE nie ma w Polsce do tej pory, a minął rok.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 11 września 2018 - 20:06

No bo i po co by mial byc?
Ale inne chyba byly praktycznie natychmiast?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 września 2018 - 21:06

No bo i po co by mial byc?

Żeby działać.

 

Przy tak postawionym pytaniu, gdyby (hipotetycznie) nowe AW2018 występowałyby wyłącznie w wersji LTE to Twoim zdaniem: lepiej żeby były wprowadzone do Polski (i były obsługiwane) czy lepiej żeby było jak dotychczas ?

 

 

Ale inne chyba byly praktycznie natychmiast?

Tak, S3 bez LTE w Polsce były od razu bo posiadacze S2 jakoś nie rzucili się na nowszy produkt (podobnie jak posiadacze iPad Air 2 nie zaczęli masowo wymieniać ich na nowszego następcę czyli iPada 2017)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#8 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 12 września 2018 - 06:49

Teoretyzujesz. Niestety, AW starzeje się dosyć szybko i wobec braku perspektyw (realnych) do wprowadzenia nowej usługi wśród naszych operatorów brak wersji LTE niespecjalnie mi przeszkadza.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#9 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 września 2018 - 08:09

Coś tam się przebąkuje o tym Orange i eSim dla AW.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#10 bzyku_flashi

bzyku_flashi
  • 88 postów

Napisano 12 września 2018 - 08:40

Niby mają wystartować z początkiem jesieni.



#11 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 12 września 2018 - 09:22

Oby, oby. Wtedy bez wahania bym kupił.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#12 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 września 2018 - 00:27

Teoretyzujesz. Niestety, AW starzeje się dosyć szybko i wobec braku perspektyw (realnych) do wprowadzenia nowej usługi wśród naszych operatorów brak wersji LTE niespecjalnie mi przeszkadza.

Na szczęście jest AW S4 również bez LTE i "odzyskał" ceramiczny spód koperty oraz szafirowe szkła czujników (które były standardem w S2 - nawet w najtańszych wersjach). Ale cena jest wyższa od S3 o ponad 35%


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#13 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 września 2018 - 07:21

Teoretyzujesz. Niestety, AW starzeje się dosyć szybko i wobec braku perspektyw (realnych) do wprowadzenia nowej usługi wśród naszych operatorów brak wersji LTE niespecjalnie mi przeszkadza.


Bo ja wiem czy AW starzeje się tak szybko. Wsparcie nowego systemu ma nawet AW1 a aktualizacja sprzętu nie jest ani zbyt częsta ani innowacyjna. Nawet AW4 jakoś nie poraża. EKG to praktycznie działa trochę jak puls i w zasadzie jak dla mnie to nie jest to coś za co warto się bić. ESIM- ok. Fajne i przyszłościowe ale w sumie da się bez niego żyć na wcześniejszych modelach... myśle ze AW 3 bez problemu , zwłaszcza w Polsce, jeszcze długo będzie pełnowartościowy ...

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#14 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 września 2018 - 07:23

3 jak najbardziej. Miałem na myśli pierwszą serię, która nie dość, że nie jest już wspierana, to jeszcze działa potwornie wolno.

Natomiast jeśli ktoś nie chce wydawać ponad 2k na większy model i nie czeka na e-sim, to kupno teraz używanego S3 jest jak najbardziej dobrym pomysłem.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#15 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 21:55

seria 1 pierwsza nie jest wspierana?? jak to? może chodziło Ci o pierwszą generację, która nie dostała systemu 5, series 1 jest wspierany moim zdaniem i wcale nie jest potwornie wolny.. tak samo jak "potwornie" wolny nie jest mój 1st gen, niektóre zewnętrzne apki odpalają się nim wolno, przyznaję, ale te podstawowe, systemowe całkiem sprawnie chodzą..



#16 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 23:14

seria 1 pierwsza nie jest wspierana?? jak to? może chodziło Ci o pierwszą generację, która nie dostała systemu 5, series 1 jest wspierany moim zdaniem i wcale nie jest potwornie wolny.. tak samo jak "potwornie" wolny nie jest mój 1st gen, niektóre zewnętrzne apki odpalają się nim wolno, przyznaję, ale te podstawowe, systemowe całkiem sprawnie chodzą..

 

seria pierwsza to ta AW0 i ona nie jest wspierana. Natomiast odnośnie opłacalności AW1 - ok. nie jest tragicznie, ale jest spora przepaść miedzy nim a AW3 i wydaje mi się że jeśli ktoś miał AW0 i chce na coś przejść to jednak sensowniej będzie wziąć co najmniej AW3. AW1 na długo nie wystarczy i może rozczarować...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#17 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 22 listopada 2018 - 08:40

no dobrze, ale nie wprowadzajcie tu niepotrzebnego zamieszania z nazewnictwem.. w tej tabelce wszystko wyraźnie widać -  https://en.wikipedia...le_Watch#Models

 

apple watch to model z 2015 (apple nazywa go 1st gen, pierwsza generacja, a niektórzy mówią na niego series 0, AW0)..  seria pierwsza (series 1, AW1) to DRUGI model wprowadzony rok później, tego samego dnia co "series 2" (AW2) który różnił się tylko dodatkową wodoszczelnością, wbudowanym GPS, nieco lepszą baterią i jaśniejszym ekranem... a co do wątku, rzeczywiście pierwsza generacja jest dość wolna w porównaniu do 3 czy 4, i nie dostała wersji systemu 5.. ale czy to go skreśla? myślę że to sprawa indywidualna. no i czy te naprawdę te różnice w systemie 4 / 5 są tak duże? kilka nowych tarcz, walkie talkie, powiadomienia grupowe? to dla mnie zmiany kosmetyczne. cały czas nie da się np. instalować zewnętrznych tarcz..

 

 ja swojego AW pierwszej generacji kupiłem z założeniem że potestuję przez jakiś czas na co dzień i zobaczę czy mi się przyda i czy nie jest za wolny. i okazuje się że spełnia MOJE wymagania, dodatkowo kosztował 300 zł, tyle co jakieś pseudo-smartwatche z androidem... za 500-600 (po tyle chodzą na allegro/olx) to bym tej pierwszej generacji nie kupił na pewno. za 700 mogę mieć w stanie idealnym AW2, AW3 używany to ok 1000 zł, chociaż tu nie wiem czy nie lepiej kupić nowy za niewiele więcej (1300?) i mieć gwarancję.. jedyna rzecz którą zauważam że jest wolniejsza to odpalanie zewn. apek, średnio zajmuje to 10-20 sekund.. "tragedia" :) system nie muli, nie klatkuje, działa dość szybko i sprawnie.. powiadomienia przychodzą po sekundzie, czasem 2 po telefonie...  i serio aż taka duża różnica w prędkości jest między AW1/AW2 i AW3?

 

zaznaczę raz jeszcze że wybór zegarka to sprawa indywidualna, ja używam mojego głównie do powiadomień, czasem odbiorę tel czy odpiszę (podyktuję sms) w czasie jazdy autem + 2,3 apki systemowe..oczywiście do płacenia apple pay..  do sportu używam garmina 630 (trenuję bieganie), żaden AW nie jest zegarkiem naprawdę sportowym, pomiar tętna optyczny to śmiech na sali, jak z tym robić interwały? :) apki "sportowe" są bardzo ograniczone.. bateria nie starcza na długie wybieganie (dłuższe niż maraton) itp... 

 

a przy okazji.. czy to prawda że w series 2 i series 3 systemowa sportowa apka pokazuje tylko średnie tętno a nie aktualne? bo to akurat ma nieco większy sens przy bieganiu w stałym tempie niż aktualne tętno które skacze.. z drugiej strony kiepsko że nie dają możliwości przełączania między aktualnym a średnim.. dodatkowo, z moich pomiarów wynika że pomiar optyczny przy mocniej zaciśniętym pasku niż zwykle pokazuje średnie o jakieś 5% wyższe niż to z garmina (pomiar z paska na klatce piersiowej), trzeba brać na to poprawkę.


Użytkownik harti edytował ten post 22 listopada 2018 - 08:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych