Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wygaszacz ekranu zatrzymuje pracę aplikacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 31 sierpnia 2018 - 10:32

Temat dotyczy El Capitan, Sierry i High Sierry. Sprawdziłem w tych 3 systemach i zawsze jest tak samo.

 

Otóż odzyskuję dane i czasem muszę zostawić MacBooka na wiele godzin załączonego, żeby skończył pracę.

Ale zauważyłem, że nawet przy wyłączonych wszelkich oszczędnościach energii program przestaje pracować.

W końcu obserwując diodę migającą na dysku doszedłem do wniosku, że dzieje się to po 15 minutach. Okazało się, że tak mam ustawiony wygaszacz. Po zapodaniu opcji nigdy wreszcie problem z przerwami w pracy zniknął. 

 

W tym tygodniu kolega mający pakiet Adobe zauważył, że pogram po załadowaniu większej ilości renderów zwisa po jakim czasie. Po wyłączeniu wygaszacza na High Sierra problem zniknął. Piszę ten temat, bo może wielu z was może mieć podobnie.

 

Dajcie znać w komentarzach, czy macie tak samo.


Proszę moderację, o zmianę tytułu na:
Wygaszacz ekranu zatrzymuje pracę aplikacji.


Użytkownik Iro edytował ten post 31 sierpnia 2018 - 09:46

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#2 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2018 - 12:44

Też to kiedyś zauważyłem. Przed włączeniem wygaszacza włączam Amphetamine i wtedy jest OK.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 31 sierpnia 2018 - 12:49

Według mnie to nienormalne, żeby ktoś za mnie decydował, kiedy przerwać pracę, albo uśpić kompa. Już i tak to nocne grzebanie Apple po uśpionym kompie to przegięcie, a teraz to.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#4 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2018 - 13:07

Też tego nie lubię, ale taka jest prawda, że zwłaszcza Apple lubi decydować za użytkowników. 


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych