Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany iPhone 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MobileDoctor

MobileDoctor
  • 1 postów

Napisano 30 sierpnia 2018 - 18:57

Witam Mam problem z zalanym iPhone 6. Telefon kiedy trafił w moje ręce nie żył dopiero po rozłożeniu na części pierwsze i wymyciu w myjce ultradzwiękowej w IPA oraz cleanerem do BGA pędzlem obudził się jeszcze wymieniłem baterię, oraz wyświetlacz. iPhone się włącza tzn pojawia się jabłko bo czym kilka razy znika i pojawia się w końcu uruchamia się bateria ma 1% po czym wskakuje na 21% i telefon się restartuje i tak w kółko załączam film: https://youtu.be/4qqScgGAMZ8

 

Proszę o pomoc co może być uszkodzone zaznaczam, że po wymyciu płyty obejrzałem ją pod mikroskopem i nie widziałem żadnych nadpalonych elementów tylko styki były trochę zaśniedziałe to wyczyściłem je cleanerem.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.



#2 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 04 września 2018 - 05:24

Witam Mam problem z zalanym iPhone 6. Telefon kiedy trafił w moje ręce nie żył dopiero po rozłożeniu na części pierwsze i wymyciu w myjce ultradzwiękowej w IPA oraz cleanerem do BGA pędzlem obudził się jeszcze wymieniłem baterię, oraz wyświetlacz. iPhone się włącza tzn pojawia się jabłko bo czym kilka razy znika i pojawia się w końcu uruchamia się bateria ma 1% po czym wskakuje na 21% i telefon się restartuje i tak w kółko załączam film: https://youtu.be/4qqScgGAMZ8

 

Proszę o pomoc co może być uszkodzone zaznaczam, że po wymyciu płyty obejrzałem ją pod mikroskopem i nie widziałem żadnych nadpalonych elementów tylko styki były trochę zaśniedziałe to wyczyściłem je cleanerem.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

 

Diagnoze zalanej płyty rozpoczyna się od rozlutowania ekranów i oględzin pod mikroskopem a nie od użycia myjki.Teraz tyko utrudniłeś sobie naprawę zmywając bardziej widoczne slady korozji.Myjka tak naprawia zalane urzadzenia jak i wsadzenie telefonu do ryżu... Nie rozpuści wam syfu znajdującego się pod układami.


Użytkownik vaya edytował ten post 04 września 2018 - 05:24


#3 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2018 - 06:41

Myjka tak naprawia zalane urzadzenia jak i wsadzenie telefonu do ryżu... Nie rozpuści wam syfu znajdującego się pod układami.

 

Oj nie zgodzę się, myjka działa lepiej! Potrafi oderwać skorodowane elementy :)

 

Diagnoza uszkodzenia, szczególnie po zalaniu to ciężki temat, oprócz oczywistych rzeczy jak ślady korozji w miejscach bezpośredniego zalania, przywarcia, strawienie/braki elementów lub laminatu. Często przy takich uszkodzeniach dochodzi do przywarć na wrażliwych układach np. pamięć RAM

Gdzieś po drodze jest taka prozaiczna sprawa jak pomiary napięć, spadków napięć, przejść i rezystancji.

Wychwycenie tego dla początkującej osoby jest niemożliwe.

Idąc dalej magistrala I2C oraz onewire, tutaj zaczyna się dżungla...

To wszystko za 150 zł w profesjonalnym serwisie z myjką ultradźwiękową ;)


Użytkownik RafalB82 edytował ten post 04 września 2018 - 06:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych