Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co stracę przechodząc na Windows?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#51 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 listopada 2018 - 17:25

Firma taka jak Apple mogłaby zrobić na Windows takie iTunes i iCloud że szczęka by opadła połowie świata. Ale zrobiła to na odwal byle było, wychodzą z założenia że po co wspierać nie swój system. Ba, średnio uzdolniony programista mógłby to zrobić lepiej.



#52 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 listopada 2018 - 18:31

Witam,

 

tak przyglądam sie wypowiedziom na temat iCloud / iTunes pod system Windows....

 

Jedni zganiają winę na Windows, drudzy że to wina robiących aplikację pod ten system....

 

To ja może zacznę od innej strony....

 

Osoby które posiadają system windows mobile 8 bądź 10.. sami wiecie jaka ilość aplikacji jest pod ten system w sklepie...

Pytanie dlaczego...

 

Nie opłaca się / brak możliwości / restrykcje systemowe ?

 

I tutaj wracamy ponownie do tematu iCloud / iTunes..

 

Może jest wśród nas ktoś kto tworzy aplikacje na system windows i wypowie się jak to wygląda z punktu technicznego....

 

Pytanie ogólne.... jak wiadomo teoretycznie aplkacja iCloud/iTunes powinna zostać wydana bezpośrednio przez Apple...

A jak wiemy tam pracuje sie na innym systemie...

 

Chyba że.... firma zleciła firmie trzeciej poprzez przetarg zrobienia aplikacji pod system Windows.

 

Efekt jest taki jaki jest.......

 

To tyle:)

 

Pozdrawiam

 

GAMA007

 

A ja to widzę inaczej. Najprawdopodobniej programiści mieli przykazane, żeby specjalnie nie dopracować tych programów, żeby winę zwalić na system. 


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#53 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 21 listopada 2018 - 01:47

Miałem iTunes na Windows 7 i jestem zadowolony z jego działania

 

Co do Apple, to pewnie najchętniej wcale by nie robili iTunes i iCloud pod Windows, ale muszą bo nie każdego posiadacza iPhone stać również na Maca...



#54 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 listopada 2018 - 10:53

W Polsce ;) w stanach czy krajach gdzie mamy Euro to nie jest aż tak mocno odczuwalne.



#55 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 29 grudnia 2018 - 14:32

Miałem trochę czasu i postanowiłem spróbować. Wyciągnąłem stary komputer z windows, zmieniłem dysk na SSD, zainstalowałem na czysto Win 10 Home (licencjonowane) i Office 365. Do tego iCloud i koniec. Żadnych dodatków, kombinacji. 

 

Próbowałem pracować 1 dzień. 

Spodobało mi się - skalowanie na monitorze 4k (lepiej zrobione niż w moim MBP) - sporo widać na ekranie. Prawie dało się pracować w Wordzie i Outlooku. 

 

Tragedia - konta - nie mogę się zalogować kontem przypisanym do Office, ustawienia są w różnych miejscach i formatach - totalny bałagan. Klawiatura BT raz działa, raz nie. Klawiatura i mysz USB (wireless) czasami nie znajdują się po restarcie (trzeba wyjąć i włożyć). Nie mogłem zalogować się do firmowego konta Exchange (które świetnie działa na Mac) - praca w OWA. Po 3 dniach "Nieznany błąd" - Outlook nie startuje, narzędzie naprawy nie naprawia. Koniec zabawy. Do tego długaśne aktualizacje (a jeszcze nie przyszła October update). Może jeszcze powalczę - to test dla dobra nauki. Koszt to na razie 106PLN na dysk SSD. Jakbym wydał 10K na laptopa, to bym płakał.



#56 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2018 - 16:37

Na moim HP Omen Windows zasadniczo działa dobrze. Owszem czasem trzeba zaktualizować, ale nie trwa to szczególnie długo. Problemów z myszą (jakiś cichy Logitech na BT) mam zero.
Outlook to padaka. Chciałem z niego skorzystać, ale nie udało mi się. Już lepiej ogarnąć sobie Windows Mail.
A iCloud na Windows to też zło. Ilekroć otwieram menedżera zadań, to sobie coś mieli na dysku i korzysta z łącza. A ponadto lubi bez szczególnego powodu zapychać mi dysk plikami tymczasowymi.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych