Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 7 głosy

Apple Watch Series 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1902 odpowiedzi w tym temacie

#1151 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 lutego 2019 - 19:56

Jak bateria w porównaniu do watch 3? Lepiej gorzej?


Przeczytaj mój post powyżej Twojego - jak dla mnie tak samo słabo ;)

#1152 pietrex

pietrex
  • 52 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 00:22

Niedawno zakupiłem AW4 i mam do Was 2 pytania:
1. Odebranie połączenia na zegarku przy maksymalnej głośności jest lekko mówiąc słabe, Jadąc samochodem aby usłyszeć rozmówcę muszę trzymać zegarek niemal przy uchu. Nie mam odniesienia do poprzednich generacji - to sytuacja normalna czy z moim zegarkiem jest coś nie tak?
Rozmówcy słyszą mnie dobrze.
2. Jakie aplikacje warto pobrać na zegarek, z których najczęściej korzystacie?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

#1153 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 09:06

1. Odebranie połączenia na zegarku przy maksymalnej głośności jest lekko mówiąc słabe, Jadąc samochodem aby usłyszeć rozmówcę muszę trzymać zegarek niemal przy uchu. Nie mam odniesienia do poprzednich generacji - to sytuacja normalna czy z moim zegarkiem jest coś nie tak?
Rozmówcy słyszą mnie dobrze.

 

Hmm, dziwne. Mam AW4 i głośnik w tym modelu jest więcej niż dobry. Słyszę rozmówcę głośno i wyraźnie, w pierwszej chwili byłem nawet zaskoczony jak dobrze to działa.



#1154 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 28 lutego 2019 - 11:16

Hmm, dziwne. Mam AW4 i głośnik w tym modelu jest więcej niż dobry. Słyszę rozmówcę głośno i wyraźnie, w pierwszej chwili byłem nawet zaskoczony jak dobrze to działa.

 

u mnie tak samo


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#1155 voytach

voytach
  • 226 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 19:12

Rozmowy- glosno i wyraznie. Naprawde milo mnie to zaskoczylo.

#1156 pikolo75

pikolo75
  • 341 postów
  • SkądWęgorzewo, Poland

Napisano 28 lutego 2019 - 20:19

Zgadzam się z poprzednikiem . Od dziś cieszę się nowym nabytkiem a rozmowy przez zegar zaskoczyły zarówno mnie jak i osoby dzwoniącej do mnie .  Jedyne co chwilowo mnie drażni to zamykanie aplikacji w tle . Jakaś masakra . Zacina się i nie reaguje czerwony przycisk zamykania. Też tak macie?



#1157 voytach

voytach
  • 226 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 21:19

Jedyne co chwilowo mnie drażni to zamykanie aplikacji w tle . Jakaś masakra . Zacina się i nie reaguje czerwony przycisk zamykania. Też tak macie?


Tak ;)
Przesuwa sie czasem jakby nie do konca i nie wylaczy aplikacji. Drazni troche..

#1158 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 22:31

Tak się nie zamyka aplikacji w tle. Tym przesuwaniem jedyne co robicie to usuwacie je z ostatnio używanych, ale one nie są zamykane.

Żeby naprawdę zamknąć aplikacje na AW trzeba przytrzymać dłużej przycisk boczny, gdy aplikacja jest na ekranie, a następnie, po pojawieniu się suwaków, należy nacisnąć i przytrzymać koronkę.

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#1159 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2019 - 03:51

Dokładnie tak, jak m-graficzny pisze.
I zupełnie nie wiem, po co ubijać te aplikacje, oczywiście poza sytuacją, gdy jakaś się zawiesi. Apple i tak mocno ogranicza to, co mogą robić w tle.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1160 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 04 marca 2019 - 08:22

Tak w ogóle opłaca się teraz kupić AW4? Czy lepiej poczekać już na 5?



#1161 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 04 marca 2019 - 19:18

Esim wchodzi na pokład zegarków. Póki co - Galaxy Watch. Teraz czas na AW! :)



#1162 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2019 - 13:23

Niedawno zakupiłem AW4 i mam do Was 2 pytania:
1. Odebranie połączenia na zegarku przy maksymalnej głośności jest lekko mówiąc słabe, Jadąc samochodem aby usłyszeć rozmówcę muszę trzymać zegarek niemal przy uchu. Nie mam odniesienia do poprzednich generacji - to sytuacja normalna czy z moim zegarkiem jest coś nie tak?
Rozmówcy słyszą mnie dobrze.
2. Jakie aplikacje warto pobrać na zegarek, z których najczęściej korzystacie?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

Nie lepiej używać zestawu głośnomówiącego?

 

Esim wchodzi na pokład zegarków. Póki co - Galaxy Watch. Teraz czas na AW! :)

 

do AW4 można również dokupić eSIM, co za różnica?


  • kustosz12 lubi to

#1163 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marca 2019 - 14:09

Taka, że w Polsce nie działa?

Użytkownik Emej edytował ten post 06 marca 2019 - 14:09

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#1164 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 06 marca 2019 - 14:18

Czy do przekazywania powiadomień połączenie i tym podobne za iPhone'a na zegarek jest konieczność, żeby miały połączenie przez Bluetooth czy wystarczy że będą w zasięgu tej samej sieci wifi?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1165 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 06 marca 2019 - 16:19

AW (bez LTE) działa tak, że komunikuje się po sieci z iP, jeżeli nie ma połączenia BT. Możesz zostawić telefon w domu i nawet nie musisz mieć go podpiętego do WiFi, wystarczy LTE.

 

Dla przykładu:

iPhone zostaje w domu i ma łączność przez LTE. 30 km dalej, w firmie AW sam podpina się do znanej sieci WiFi. Po połączeniu działa wszystko, poza przekazywaniem połączeń głosowych. Nie widzisz, że ktoś dzwoni, ale dostajesz powiadomienie, że masz nieodebrane połączenie. Mogę wysłać SMS, iMessage, pisać, odbierać maile, dostaje wszystkie powiadomienia itp. Jeżeli masz AW połączonego do WiFi, działa on tak jak AW LTE. Warunkiem jest stałe połączenie iPhone do sieci.

 

Połączenia nie działają na zwykłym AW. To trochę bardziej skomplikowanie i para zwykłego AW i iP tego nie ogarnia. Na AW LTE połączenia przekazywane są za pomocą iP, który wysyła informację o połączeniu do AW LTE po sieci i o ile dobrze pamiętam, działa to na zasadzie WiFi calling. Nie działa to tak, że na Waszego esim w AW przychodzi połączenie. Jeżeli iP Wam zdechł, na AW LTE zwykłe połączenie nie przyjdzie.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#1166 pablo1803a

pablo1803a
  • 33 postów

Napisano 08 marca 2019 - 19:28

Takie info pojawiło się na mojej grupie na fb, podobno premiera AW4 LTE w Polsce będzie 12.04.2019.

#1167 Macallan

Macallan
  • 10 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2019 - 11:57

Taka, że w Polsce nie działa?

 

Zgadza się. W Polsce esim na Apple Watch nadal nie działa. Oto cytat ze strony internetowej Orange na jakich urządzeniach esim działa: "Zegarki: Samsung Galaxy Watch, Huawei Watch 2 Smartfony: iPhone XS, XS Max, XR Tablety iPad Pro Usługa nie wspiera Apple Watch 3/4 na obecnym etapie (połącz zegarek ze smartfonem przez Bluetooth." Ciekaw jestem co oznacza "na obecnym etapie" i od czego zależy, żeby etap ten się zmienił na etap, w którym będzie działać. Czy chodzi tu może o to, że oficjalnie AW4 z LTE nie jest jeszcze dostępny w Polsce? Przypuszczam, że oto właśnie chodzi.



#1168 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 12 marca 2019 - 12:10

Chodzi o to, że Pomarańcza musi się dogadać z Jabłkiem. Tylko tyle i aż tyle.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1169 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 17 marca 2019 - 15:11

Mam pytanie małe ;) Skąd się bierze i jak usunąć ikonę czarnej strzałki w prawo na białym tyle?

 

Screen: https://imgur.com/ObQrqF1

 

Tutaj nie ma jej opisanej: https://support.appl.../pl-pl/HT205550

 

Logika mówiłaby o jakiejś aplikacji z nawigacją, ale żadna aktualnie nie działa. Mam drugi raz ten przypadek i nie mogę się tego pozbyć ;)

 

EDIT: Reddit mówi, że to oznacza iż któraś z aplikacji korzysta z usług lokalizacji w tle. Trzeba ją zabić przez wejście w nią, przytrzymanie side button, a potem digital crown. Tak na przyszłość jakby ktoś miał podobną rozkminę ;) 


Użytkownik dawsze edytował ten post 17 marca 2019 - 15:23


#1170 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 18 marca 2019 - 09:03

Nie lokalizacji, tylko w tym przypadku, nawigacji. W tym miejscu AW wyświetla "aktywne czynności" w tle, jak odtwarzanie muzyki, trening i np, jak tu, nawigacja. Bardzo przydatne, bo tapnięcie jej przenosi nas od razu do aplikacji. O ile dobrze kojarzę, kolorowe ikonki są systemowe, białe są z aplikacji zewnętrznych.

 

Informacja o tym, że jakaś aplikacja używa lokalizacji jest po rozwinięciu dolnej szuflady w prawym górnym rogu. Pełna ikona GPS oznacza, że coś aktualnie używa GPS, sam obrys ikony oznacza, że coś niedawno używało GPS.

Podczas normalnego użytkowania, przeważnie odpowiedzialna za to jest pogoda na bazie obecnej lokalizacji.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#1171 tyrlas

tyrlas
  • 18 postów

Napisano 23 marca 2019 - 11:50

Zdarza sie wam moze taka sytuacja ze macie zdjety AW (tu mowa o AW 4),lezy sobie na stole, a czasem wydaje dzwiek powiadomien,a telefon w tym czasie milczy? Dokladnie jakby byl na rece,a nie jest-telefon rowniez gdzies w kieszeni. Sytuacja zupelnie losowa w ciagu dnia.



#1172 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 marca 2019 - 13:43

ja mam na odwrót, AW4 na ręce a zablokowany, pomimo że chwile wcześniej sprawdzałem i był odblokowany 



#1173 tyrlas

tyrlas
  • 18 postów

Napisano 23 marca 2019 - 14:17

ja mam na odwrót, AW4 na ręce a zablokowany, pomimo że chwile wcześniej sprawdzałem i był odblokowany 

 Zdarza sie czasem,w moim przypadku zauwazylem ze tylko wtedy jak mam obcisla koszulke z dlugim rekawe( bielizma termiczna),i kawalek rekawa wchodzi miedzy reke a zegarek,wtedy sie blokuje. Przy krotkim rekawku lub samej grubej bluzie ktora nie wchodzi pod zegarek nie mialem takiego przypadku.


Użytkownik tyrlas edytował ten post 23 marca 2019 - 14:18


#1174 mareknoda

mareknoda
  • 24 postów

Napisano 23 marca 2019 - 21:45

Witam,

 

Mam prośbę do posiadaczy Apple Watch 4 i Iphona, czy możecie sprawdzić czy działa Wam aplikacja mapa-turystyczna.pl na zegarku?, czy wyświetla mapę, nawigacje?. 

 

pozdrawiam



#1175 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 24 marca 2019 - 08:01

Mogę się podzielić z Wami aplikacją jaką odkryłem i robi ona z AW odpowiednik Polara V800, czyli coś, czego mocno poszukiwałem - Fitiv. Mnogość opcji i konfiguracji. Polecam


  • damianmajk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych