Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 10 aktualizacje psują system


Najlepsza odpowiedź wojteky , 31 sierpnia 2018 - 20:13

EDIT znalazłem rozwiązanie

Problemem okazał się HUB USB Satechi podłączany do złącza USB-C i montowany od dołu przy wlocie/wylocie powietrza. Po jego odłączeniu wszystko bezproblemowo działa. Co ciekawe HUB nie powoduje żadnych problemów w działaniu MacOS oraz Windows jednakże jak widać w przypadku Windows'a trzeba go po prostu podłączyć już po uruchomieniu systemu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojteky

wojteky
  • 8 postów

Napisano 22 sierpnia 2018 - 20:11

Witam

czy u was też występuje taki problem z Win 10 na Macach polagający na tym, że po jakiejkolwiek aktualizacji systemu windows nie idzie go uruchomić, a podczas próby wyrzuca do MacOS, który wyświetla komunikat o błędzie procesora? Dodam, że diagnostyka nic nie pokazuje także to na pewno nie wina sprzętu.



#2 C3D2

C3D2
  • 23 postów

Napisano 25 sierpnia 2018 - 00:12

Nie. U mnie działa normalnie.



#3 wojteky

wojteky
  • 8 postów

Napisano 25 sierpnia 2018 - 23:44

Już chyba 4 raz podchodzę do tego. Teraz nie idzie go uruchomić po aktualizacji sterowników od Apple'a... A po uruchomieniu w MacOS chce wysyłać raport do Apple'a zaczynający się "CPU Machine check architecture error dump" i pokazuje na których rdzeniach wystąpił problem. Chyba trzeba znaleźć alternatywę dla BootCamp'a bo to jakaś masakra jest, a niestety muszę używać Visual Studio dla windows'a bo w wersji dla MacOS nie ma tak rozbudowanego programowania w C# (chodzi konkretnie o aplikacje okienkowe)


Oczywiście w MacOS nic się nie dzieje, montaż wideo przy 100% obciążeniu procesora przebiega bez zarzutu także tu ewidentnie Windows'owi coś nie pasuje... A specjalnie przeszedłem na Mac'a żeby się z tym szajsem przestać męczyć



#4 wojteky

wojteky
  • 8 postów

Napisano 31 sierpnia 2018 - 20:13   Najlepsza odpowiedź

EDIT znalazłem rozwiązanie

Problemem okazał się HUB USB Satechi podłączany do złącza USB-C i montowany od dołu przy wlocie/wylocie powietrza. Po jego odłączeniu wszystko bezproblemowo działa. Co ciekawe HUB nie powoduje żadnych problemów w działaniu MacOS oraz Windows jednakże jak widać w przypadku Windows'a trzeba go po prostu podłączyć już po uruchomieniu systemu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych