Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłączanie skrótów klawiszowych w systemie MacOS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 17 sierpnia 2018 - 17:07

Witam

 

Pod skrótem klawiszowym CMD+F5 w systemie MacOS kryje się funkcja Voice Over - problem w tym, że to badziewie nie jest mi do niczego potrzebny, a dziś już któryś raz przypadkiem je uruchamiam, co niesamowicie działa mi na nerwy...

 

Dezaktywowałem Voice Over w ustawieniach dostępności, ale mimo to po wciśnięciu CMD+F5 to gówno dalej się uruchamia. Przełączenie Fów na standardowe klawisze funkcyjne też nie pomogło... Czuję się tak bezradny, jak wtedy gdy próbowałem zmusić M$ Word do pisania "Internet" i "Sali" z małej litery :)

 

Czy jest inna możliwość dezaktywowania całego Voice Over, albo skrótu CMD+F5 w systemie High Sierra? a może jakaś magiczna komenda w terminalu? Z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik Szaden edytował ten post 17 sierpnia 2018 - 17:24


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2018 - 17:22

A po co wciskasz? (BTW Voice Over to ważne narzędzie dla osób niewidomych, a nie „badziewie”)

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 17 sierpnia 2018 - 17:32

Wciskam, bo potrzebuję tego skrótu do czegoś innego - kombinacji: CTRL, CMD, ALT i FN + F5 używam w pracy i weszły mi już w krew.

 

Dla mnie Voice Over to teraz najgorsze badziewie świata  :D Nie bronię niepełnosprawnym korzystać z udogodnień, ale sam czuję się jak zdrowy, którego posadzono na wózku i kazano się tak poruszać... Im to pomaga, ale mi to przeszkadza i chciałbym wiedzieć, jak to wyłączyć. Powiedzcie, czy się da, ale proszę nie namawiajcie mnie na zmianę przyzwyczajeń :)


Użytkownik Szaden edytował ten post 17 sierpnia 2018 - 17:36


#4 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 17 sierpnia 2018 - 17:35

Preferencje systemowe => Klawiatura => Skróty.

 

Tam może to znajdziesz.


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#5 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 17 sierpnia 2018 - 17:45

Dziękuję!

 

To było dokładnie tam! 

 

Nie pomyślałbym, że są dwa niezależne skróty do Voice Over i jeden zmienia się z poziomu ustawień dostępności, a drugi z poziomu ustawień klawiatury...



#6 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 19 sierpnia 2018 - 08:45

A po co wciskasz? (BTW Voice Over to ważne narzędzie dla osób niewidomych, a nie „badziewie”)

Nie przesadzaj, ile znasz niewidomych pracujących na kompie, to tak jak w Mam Talent niewidomej dziewczynce dali w prezencie xBoxa, śmieszne, ale prawdziwe.



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2018 - 10:36

Nie przesadzaj, ile znasz niewidomych pracujących na kompie, to tak jak w Mam Talent niewidomej dziewczynce dali w prezencie xBoxa, śmieszne, ale prawdziwe.


Xbox to inna kategoria urządzeń. Dać Xboxa niewidomemu, to faktycznie głupie, jakby dać skakankę osobie na wózku inwalidzkim. Co nie zmienia faktu, że sporo osób wykorzystuje macOS właśnie dzięki Voice Over.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2018 - 12:07

Dobra dobra. Technicznie wątek załatwiony, brniecie w dziwne strony, to zamknę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych