Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

RDP MAC-> WIN klawisze funkcyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 edek87

edek87
  • 1 postów

Napisano 10 sierpnia 2018 - 14:25

Witam, on niedawna korzystam z MACa i mam pewien problem z klawiszami funkcyjnymi. Mianowicie chciałbym aby skróty typu ctrl+v czy tez command+v działały tak samo i na MAC i na Win po połączeniu przez RDP. niestety nie potrafię tego za nic w świecie zmienić :( klient RDP zawsze mi odwraca funkcjonalność. Korzystam z klientów RDP royal TSX albo klasyczny Microsoft Remote Desktop. Oba mają dostępne funkcje typu: use Mac shoutcuts for copy, paste and cut (w aplikacji MS RDP) lub Remap macOS keyboard to their windows equivalent ( w aplikacji Royal TSX) ale niestety zaznaczenie lub odznaczenie tej opcji nic nie zmienia. cel jaki bym chciał osiągnąć to taki abym nie musiał zmieniać klawiszów gdy chce np skopiować tekst z maca i wkleić w windowsie. Próbowałem również przemapować klawisze w ustawieniach mac-a tak aby  command odpowiadał ctrl a ctrl command ale niestety po podłączeniu do pulpitów zdalnych znów było na odwrót albo np pod ctrl znajdował się jednocześnie i klawisz command (win) co skutkuje otwarciem menu start. Aplikacja Karabiner do zmiany mapowania niestety tez nic nie pomogła :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych