Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch 3 - pytania przed zakupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 31 lipca 2018 - 07:10

Witajcie. Mam w planach zakup smartwatcha Apple Watch 3.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa baterii jeśli zegarka używamy sporadycznie, bez powiadomień, z włączoną funkcją oszczędzania energii, z wyłączonym GPS-em i tym podobnymi funkcjami, które mogą niepotrzebnie drenować baterię.

Z tych funkcji będę korzystał tylko wg. potrzeb, a nie chcę ładować zegarka codziennie.

 

Może ktoś z Was testuje takie użytkowanie i jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?

Jest szansa, aby zegarek wytrzymał np. 5 dni na takim użytkowaniu.

 

Dodatkowo, czy ten zegarek posiada wibrację i możliwość ustawienia alarmów, aby mnie obudzić (obecnie korzystam z Xiaomi Band 2)?



#2 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipca 2018 - 09:28

Mi bateria spokojnie starcza na całe dwa dni. Mam włączone większość powiadomień, wibracje. Prawie codziennie ćwiczę. 5 dni nie ma szans aby wytrzymał. Jest opcja wibracji do wybudzenia.



#3 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 31 lipca 2018 - 09:42

Myślę że w temacie poświeconym temu modelowi dowiesz się znacznie więcej. Polecam poszukać a w razie czego dopytać ale tam. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#4 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 31 lipca 2018 - 10:34

Witajcie. Mam w planach zakup smartwatcha Apple Watch 3.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa baterii jeśli zegarka używamy sporadycznie, bez powiadomień, z włączoną funkcją oszczędzania energii, z wyłączonym GPS-em i tym podobnymi funkcjami, które mogą niepotrzebnie drenować baterię.

Z tych funkcji będę korzystał tylko wg. potrzeb, a nie chcę ładować zegarka codziennie.

 

Może ktoś z Was testuje takie użytkowanie i jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?

Jest szansa, aby zegarek wytrzymał np. 5 dni na takim użytkowaniu.

 

Dodatkowo, czy ten zegarek posiada wibrację i możliwość ustawienia alarmów, aby mnie obudzić (obecnie korzystam z Xiaomi Band 2)?

 

U mnie bateria trzyma około 4 dni (mam wersję 42 mm). Mam włączone powiadomienia dla prawie wszystkich aplikacji, śledzenie sprawności i mierzenie tętna. Dodatkowo korzystam z Apple Pay. Z treningów na razie nie korzystam. GPS-a w ustawieniach nie wyłączysz - nie ma takiej możliwości, podejrzewam, że "pożycza" ustawienia od iPhone'a ;). Tak samo nie wyłączysz na nim Bluetooth ani WiFi. Oszczędzanie energii - jak je włączysz, to będziesz mógł tylko sprawdzać godzinę, wszystko inne się zablokuje (tylko po co w takiej sytuacji smartwatch?).

 

Zegarek posiada wibrację i jest ona aktywna zawsze, gdy przychodzi jakieś powiadomienie. Co do alarmów - nie testowałam tego, bo nie śpię w zegarku (chociaż widziałam, że jest możliwość nastawienia budzika) ;).


Użytkownik Zireael edytował ten post 31 lipca 2018 - 10:36

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#5 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 lipca 2018 - 22:02

Apple Watch nie ma typowej funkcji oszczedzania energi - ma funkcję pracy w trybie tylko pokazywania godziny i to nie po podniesieniu ręki, ale trzeba dodatkowo nacisnąć przycisk i poczekać sekundę, aż się ekran wzbudzi. Tryb dla mnie praktycznie nieużyteczny, wolę już, żeby się wyłączył z braku baterii niż w nim pracował. 4 dni przy baaardzo oszczędnym użytkowaniu może by wytrzymał, ale jest jedno "ale". Apple Watch po zdjęciu z ręki i pozostawieniu go na noc bez ładowania potrafi stracić 20-30% energii (prawdopodobnie cały czas sprawdza, czy nie został włożony na rękę). Nie jest to problemem, jeśli kładziemy go na ładowarkę, ale np. na wyjeździe na weekend bez ładowarki już jest bardzo istotne. W efekcie jeśli nie śpimy w zegarku, to trzeba go na noc po prostu wyłączać. W ten sposób udało mi się jeden weekend raz utrzymać (jakieś 2,5 dnia), więcej nigdy nie wytrzymał.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#6 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 01 sierpnia 2018 - 11:34

W takim razie już nie wiem, od czego to zależy, bo mi się wydaje, że trochę jednak z niego korzystam :P. Ja swojego Watcha nawet nie wyłączam na noc i od kiedy go kupiłam (od października) nie zdarzyło mi się, żeby przez noc zeszło mi więcej niż 8%. Spadek 20-30% wydaje mi się aż niemożliwy :o.

 

Aaa, jasność mam ustawioną na minimum. Chociaż z tego, co widzę, to on w słońcu i tak przestawia po swojemu :D.


Użytkownik Zireael edytował ten post 01 sierpnia 2018 - 11:35

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#7 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 sierpnia 2018 - 13:16

W sensie zostawiasz na noc nie na ładowarce, tak? Dzisiaj może przetestuję jeszcze raz, ale pamiętam, że noce bez ładowarki dla AW3 były dla niego zabójcze.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#8 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 01 sierpnia 2018 - 14:05

Przestancie opowiadac o bajkach z 4 dniami... Zegarek po okolo pol roku wystarcza, w sensie jego bateria, na max 48h zakladajac ze raz dziennie wlaczymy trening 1 godzinny.


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#9 compucar

compucar
  • 30 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 14:54

Przestancie opowiadac o bajkach z 4 dniami... Zegarek po okolo pol roku wystarcza, w sensie jego bateria, na max 48h zakladajac ze raz dziennie wlaczymy trening 1 godzinny.

no pewnie ze tak, 48 to max. lecz przecież nikt normalny nie śpi codziennie w zegarku; pracę serca nocą można sobie co pewien czas sprawdzić, jednak co noc to przesada..



#10 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 16:11

Ale to nie bajki. Ja ładuję zegarek co 3-5 dni. Z tym, że w ciagu dnia noszę go 6-10godzin, na noc wyłaczam. W tym czasie mam też jeden godzinny trening. Da sie? Da sie.
Fakt ze gdybym nosil go tyle ile funkcjonuje w ciagu doby czyli przez 12-15 godzin to nawet jakbym wylaczal na noc to co 2 dni bym ladowal. Zalezy od uzytkowania przede wszystkim.

#11 crosis

crosis
  • 50 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 16:22

No podawanie czasu "ile bateria trzyma" przy wyłączaniu na noc to jednak trochę bajki :) jeszcze dodajcie, że na weekend wyłączacie i od razu trzyma tydzień ;)

 

Mój średnio 2 dni, kilka razy zdarzyło się 3, ale tylko dlatego, że leżał włączony, ale nie był noszony (np. weekend, praca z domu - w domu nie noszę)


Macbook Pro 13.3'' (late 2013) ME865LL/A  ||  iPhone 8  64GB Space Gray  ||  Watch 42 mm Space Gray


#12 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 01 sierpnia 2018 - 16:45

Ale jakie bajki? Nie jest to zwykly zegarek to nie widze powodu dlaczego przez noc ma byc wlaczony.
Ale zeby juz zaspokoic Twoje potrzeby - u mnie wytrzymuje spokojnie 40godzin w takim razie. Wtedy i tak ma okolo 20% baterii ale to juz wtedy klade do ladowania.

Edit. Dodam jeszcze ze mowa o 40 godzin korzystania.

Użytkownik japusz edytował ten post 01 sierpnia 2018 - 16:46


#13 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 01 sierpnia 2018 - 20:54

Na chwilę obecną mam "w gotowości" 3 dni i 21 godzin - jakieś 20 minut temu podłączyłam do ładowarki. W użyciu około 7,5 godziny. Na ręku noszę go różnie - od 6 do 12 godzin, zależy o której wstanę i o której idę spać :P.

 

W sensie zostawiasz na noc nie na ładowarce, tak? Dzisiaj może przetestuję jeszcze raz, ale pamiętam, że noce bez ładowarki dla AW3 były dla niego zabójcze.

 

Nie podłączam na noc, kładę go po prostu na biurku. Staram się go podłączać do ładowarki w okolicach 10% baterii (żadnego urządzenia nie zostawiam na całą noc do ładowania, odłączam jak się naładują). Dzisiaj podłączyłam, gdy było 2% :D. Aha, Bluetooth w telefonie też jest cały czas włączone.

 

Przestancie opowiadac o bajkach z 4 dniami... Zegarek po okolo pol roku wystarcza, w sensie jego bateria, na max 48h zakladajac ze raz dziennie wlaczymy trening 1 godzinny.

 

No chyba wiem, co widzę, jak wejdę w apkę Watch ;). Treningów na razie nie robię, ale to już pisałam wcześniej. Z godzinnym treningiem 2-3 razy w tygodniu było około 3 dni, dokładnie już nie pamiętam.


Użytkownik Zireael edytował ten post 01 sierpnia 2018 - 20:56

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#14 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 02 sierpnia 2018 - 09:37

Kupować teraz AW3, czy czekać do września i zakupić AW4? Pytanie uważam za głupie, ale lepiej głupio pytać, niż głupio odpowiadać.


"It's the difference between me and you. You wanna lose small and I wanna win big..."

#15 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2018 - 09:55

Jak nie masz ciśnienia to oczywiście że poczekać. Zresztą pewnie będzie wysyp używek AW2/AW3 po premierze AW4. Sam mam w planach przesiądkę z 3 na 4.



#16 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2018 - 10:18

Zdecydownie czekać, to kwestia miesiąca, półtora.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#17 keniutek

keniutek
  • 414 postów
  • Skąd3m

Napisano 02 sierpnia 2018 - 11:00

Poczekaj, choć rewolucji się nie spodziewaj. Zawsze to jednak nowsza "technologia"... może uda się w też w PL kupić wersję ss (choć wątpię).



#18 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 sierpnia 2018 - 11:06

Po 4 edycjach liczyłbym wreszcie na to o czym mowa w plotkach czyli większy ekran. Bezramkowość to obecny trend i a w dodatku Apple Watch od premiery taki sam. Czas na zmiany. Sam czekam i będę bardzo rozczarowany jak nic się nie zmieni. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#19 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2018 - 12:24

Myślę, że czwarty raz z rzędu tego samego designu nie dadzą. Choooociaż design iPhone 6 żył przez 4 lata;D

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#20 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 02 sierpnia 2018 - 12:45

Ale jakie bajki? Nie jest to zwykly zegarek to nie widze powodu dlaczego przez noc ma byc wlaczony.
Ale zeby juz zaspokoic Twoje potrzeby - u mnie wytrzymuje spokojnie 40godzin w takim razie. Wtedy i tak ma okolo 20% baterii ale to juz wtedy klade do ladowania.

Edit. Dodam jeszcze ze mowa o 40 godzin korzystania.

Oczywiscie ze bajki.

Zalozeniem takich produktow nie jest ich wylaczanie w przerwach a do publiki sianie farmazonow o niebotycznych czasach. Jak ja swoj na pol dnia odloze do szuflady to tez mi bedzie trzymal 5 dni...


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#21 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 03 sierpnia 2018 - 10:24

W takim razie masz 2 pełne dni na jednym ładowaniu. Czy takie podanie czasu Cię juz bardziej cieszy? Bez wylaczania. Non stop 2 dni na nadgarstku.
Chociaz mysle ze producentowi o takie podawanie czasu dzialania nie chodzilo.

#22 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2018 - 11:40

Mi się marzy okrągły. Ale pewnie potwierdzą się plotki że dostaniemy odgrzany kotlet z mniejszymi ramkami. Mam nadzieję że chociaż z LTE w Polsce (Orange coś po cichu planuje podobno).



#23 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 sierpnia 2018 - 11:42

No LTE w Polsce to byłoby coś. Ale pewnie tylko z abonamentem u Orange i dodatkowe płatne oczywiście.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#24 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 05 sierpnia 2018 - 15:19

Większy ekran nawet o kilka procent, to proporcjonalnie większe zużycie energii.

Ciekawe jak to rozwiążą.

 

Obecny wygląd zgodny z iphonem 6 to jedyny właściwy biorąc pod uwagę grubość.



#25 PoKuTa

PoKuTa
  • 2 postów

Napisano 06 sierpnia 2018 - 09:30

Kto ma z LTE? Jak sie sprawdza?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych