Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bardzo wolny rozruch Mac Mini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheMan

TheMan
  • 186 postów

Napisano 29 lipca 2018 - 20:35

Za każdym razem, gdy uruchamiam Maca to wszystko ładuje się bardzo, bardzo długo, nawet do kilku minut (przeglądarka, mail, password manager, OneDrive - włączane ręcznie po kolei, z autostartu mam tylko Antywirusa). Od nowości, gdy było minimum aplikacji działo się identycznie.
 
Widzę uruchomione ikonki w Docku i na górnej belce, ale próba ich kliknięcia, włączenia czy nawet kliknięcia prawym guzikiem myszy na biurku powoduje, że reagują z bardzo dużym opóźnieniem. 
 
Jak minie już te kilka minut to wszystko wraca do normy, każda aplikacja uruchamia się od razu, wszystko z Docka i górnej belki się szybko przywraca, nawet Photoshop sobie radzi jak powinien jak na takie podzespoły. Nawet wybudzenie go z uśpienia działa od razu.
 
**Problem jest tylko przy ponownym uruchomieniu systemu**. Pasek pod jabłkiem ładuje się ok 1-2 minuty, ale dwa, trzy razy tyle potrzebuje na, no właśnie na co? Wczytanie uruchamianych aplikacji?  Tylko, że jak ten czas minie to każda kolejna aplikacja ładuje się od strzała, nawet gdy komputer chodzi kilka dni bez ponownego uruchomienia.
 
Spotkaliście się z czymś takim?
 
comment_0lNPqGE9n3C0DJtjHS2abyWidlYd1S4d


#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 lipca 2018 - 09:15

Sprawdź co Ci "zżera" zasoby zaraz po starcie (Zakładki - Idź/Narzędzia/Monitor aktywności - w monitorze aktywności ustaw "wszystkie procesy" w zakładce Widok). Najlepiej wstaw tu zrzut ekranu z monitorem.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 tomtom_su

tomtom_su
  • 345 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 lipca 2018 - 11:31

Może po prostu dysk (zakładam że talerzowy) jest prawie zapełniony, miałem tak w Mini late 2012 po dołożeniu SSD szatan na starcie. ;)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych