Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time capsule, NAS czy może coś innego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Wojciech Stanisław Kamiński

Wojciech Stanisław Kamiński
  • 32 postów

Napisano 28 lipca 2018 - 22:04

Jestem dość nowy, przesiadam się w PC na iMac. Zawodowo jestem fotografem i kamerzystą, a na kompie obrabiam fotki i montuję filmy. W PC mam konfigurację: SSD na system i najczęściej używane pliki programów, drugi SSD wyłącznie na pulpit, dokumenty i aktualnie wykonywane prace, do tego magazyn danych 3x HDD gdzie mam osobno pliki video, zdjęcia i muzyka. Do tego do niedawna stał w sieci serwer plików na dane wrażliwe na utratę oraz co jakiś czas podłączam zastaw dysków na USB 3.0 które traktuję niczym dyskietki. Wszystko to powoli likwiduję, kompresuję miejsce w pomieszczeniu i staram się sprzedać mojego PCta, ale mogę go ograbić z dysków i sprzedać z czymkolwiek. Zastanawiam się, jaki system archiwizacji i przechowywania plików wybrać. Najbardziej interesowałby mnie niezależny, bezpieczny, szyfrowany, bezprzewodowy system, stale synchronizujący konkretne katalogi z danymi, gdzie byłyby np kopie faktur itp, a jako dostęp do zwykłych plików masowych, myślę o zwykłym podłączaniu przez USB 3.0/C lub Thunderbolt 3. Jak wy byście to rozegrali na Macu i jaki sprzęt wybrali?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych