Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jaki mac i który do pracy z audio w domu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 3echo

3echo
  • 7 postów
  • Skądz nikąd

Napisano 20 lipca 2018 - 06:45

witam

jestem tu całkiem nowy można powiedzieć prawdziwy świeżak (nie mylić z burakiem heh :) )

przekopałem sie przez kilka tematów na forum ,sporo sie dowiedziałem i dzieki Bogu w samą pore 

 

mam taki dylemat jak kazdy pewnie przed zakupem maca

wiem juz czego chce i po co mi to :) ale jako ze mam kilka opcji z tych dostepnych w internetach to wole zapytac i poprosic o rade bo serio juz sam nie wiem ktora wybrac 

 

no więc a więc 

 

najprawdopodobniej będzie to opcja pod tyt mac mini late 2012 i7 2,3 16gb i TB za dobry piniądz a dobry piniądz to niewiele ponad 2 kafle i to akurat mi pasuje zreszta komp ma byc do domu do produkcji na wlasne potrzeby bardziej demówek niz w 100 % profesjonalnych nagran ,te juz w studio 

 

ale tez jest opcja late 2012 i5 i tez jeden mam z 16 gb a jeden z 4gb ramu co mi nie przeszkadza bo dokupiłl bym odpowiednie kosci zeby zmontowac do 16 gb a do tego planuje evo 500 ssd jeszcze obowiazkowo 

 

ale mam jeszcze opcje mini late 2012 server i7 2,6 16 gb bez dysków bo to miało 2 TB ssd a na takie frykasy to mnie juz nie stac,nie potrzeba mi 2TB ssd  

 

myślałem tez na mac pro 4,1 albo 5,1 tower , tez mam opcje model  A1289 Intel Core Quad 2.8GHz  ale tu kazdy mi odradza bo cos tam procek itp itd wiec nie wiem mimo ze najbardziej by mi taka opcja pasowala i nie wiem czemu chyba podoba mi sie ta obudowa heh :) 

 

no i od tygodnia zastanawiam sie i w zasadzie przekonałem sie juz do IMACa 

i chetnie bym kupił jesli cos bedzie warte uwagi ,najchetniej 27 z i7 lub moze nawet i7 z odpowiednia iloscia ram itd

co tu duzo gadac do 3 tysi spokojnie kupie cos na i5 z odpowiednim ram i dyskiem i chyba nawet w dosyc wzglednym stanie ,w kazdym razie takim ze jeszcze ze 3 lata spokojnie popracuje tak mi sie wydaje ale tego nie przewidzisz 

tak wiec a wiec stąd moja prośba o rade bo nie wiem co robic :( 

 

dodam tylko ze wiecej niz 3 tys nie przeznacze bo nie dam rady nie w tym roku 

a sprzet do domu ,pod interfejs audio , jakis sampler typ kontakt troche bibliotek, do tego podpiete maschine studio 

troche sampli wtyk no i oczywiscie wiecej nagrywania na zywo ale poza gitara i wokalem to  w domu reszte z sampli robie 

np bebny jesli nagrywam sam na zywo to z modułu przez midi lub wlasnie sampler typ spd-sx 

wiec wlasciwie to wszystko 

 

bede wdzieczny za wszelkie uwagi i rady 

pzdr

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych