Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brama garażowa+wjazdowa na apple homekit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 06 lipca 2018 - 19:24

Cześć. Powoli przymierzam się do kupna silnika do bramy do garażu.
Z tego co się orientowałem to silniki takie maja gniazdo stykowe, czyli można do niego podpiąć pstryczek jak do dzwonka do drzwi i wtedy brama się otwiera/pauzuje/zamyka
Czy jest jakiś taki przycisk działający z homekit? Czy moje rozumowanie w ogóle nie ma sensu i muszę zastosować coś innego? Analogicznie można by wtedy zrobić tak samo z bramą wjazdową ;)
japkowy maniak...

#2 mkunicki

mkunicki
  • 170 postów

Napisano 07 lipca 2018 - 15:08

..podbijam temat.
Byłem w serwisie instalującym bramy, dowiedziałem się o jednej możliwości - Fibaro, lecz potrzebna jest centralka, co kształtuje koszty pomiędzy 2 a 3k zł. Fakt, centralkę można wykorzystać do mnóstwa innych rzeczy, ale mnie zależy tylko na dwóch bramach. Za drogo.



#3 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 09 lipca 2018 - 10:57

raspberry pi + homebridge + jakieś przekaźniki, ale wymaga to trochę kombinacji ;-)


  • nie_lubie_jablek lubi to

#4 Taxinspector

Taxinspector
  • 27 postów

Napisano 20 lipca 2018 - 18:40

Nice ma w ofercie sterownik do bram współpracujący z HomeKit. Nazywa się to Nice4WIFI, czy jakoś podobnie.

#5 zefir77-1f71332626

zefir77-1f71332626
  • 3 postów

Napisano 02 sierpnia 2018 - 00:17

raspberry pi + homebridge + jakieś przekaźniki, ale wymaga to trochę kombinacji ;-)

 

Właśnie odpaliłem RPi + homebridge + moduły Sonoff do sterowania bramami garażowymi, bramą wjazdową i oświetleniem zewnętrznym. Jest trochę zabawy, ale koszt niewielki w porównaniu do dedykowanych dla Homekit rozwiązań.


  • nuggie lubi to

#6 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 26 kwietnia 2019 - 15:06

Hej, podbijam temat. Czy jest jakiś sterownik do kupienia, który nie będzie wymagał homebridge'a? To ma być niezawodna rzecz. Najlepiej oczywiście działająca na WiFi z GA, Alexa i HomeKit.



#7 Misteeron

Misteeron
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2019 - 10:12

Kupiłem kilka dni temu moduł stykowy (bezpotencjałowy) Sonoff z dwoma czujnikami położenia. Zapłaciłem na Allegro 89 złotych i wszystko działa w Apple Homekit.

Nie potrzeba żadnych bramek, mostków itd...

 

Bramą mogę oczywiście sterować również głosowo za pomocą Siri. Gdy steruję dedykowanym pilotem, to również działa informacja w aplikacji Home, jak i wszystkie automatyzacje powiązane z bramą.

 

Link do filmu: https://youtu.be/hlKdg6BYFPY
 

 

Paweł.

 


Paweł


#8 kdworaczyk

kdworaczyk
  • 262 postów
  • SkądPsary

Napisano 27 sierpnia 2019 - 20:06

Kupiłem kilka dni temu moduł stykowy (bezpotencjałowy) Sonoff z dwoma czujnikami położenia. Zapłaciłem na Allegro 89 złotych i wszystko działa w Apple Homekit.

Nie potrzeba żadnych bramek, mostków itd...

 

Bramą mogę oczywiście sterować również głosowo za pomocą Siri. Gdy steruję dedykowanym pilotem, to również działa informacja w aplikacji Home, jak i wszystkie automatyzacje powiązane z bramą.

 

Link do filmu: https://youtu.be/hlKdg6BYFPY
 

 

Paweł.

Możesz coś więcej powiedzieć ? Jak to zamontować ? Widziałem takie aukcje ale nie mam pojęcia jak i gdzie to wpiąć do bramy sterownika w skrzynce czy przy siłownikun?



#9 Misteeron

Misteeron
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpnia 2019 - 04:57

Przede wszystkim najważniejszą sprawą jest to, czy masz sterowanie np. na ścianie lub obudowie silnika, którym możesz zamykać lub otwierać bramę?

W obu przypadkach musi to być przełącznik działający na zasadzie przełącznika dzwonkowego.

 

Przełącznik Sonoff najlepiej kupić z dwoma czujnikami położenia bramy, bo wówczas ikony otwierania, zamykania, pozycji otwarte i zamknięte będą wskazywały

poprawne położenie bramy.

 

W przełączniku masz 8 kabli do podpięcia. Przede wszystkim stałe zasilanie prądem stałym od 5 - 24 V. U mnie w napędzie Krispol'u nie znalazłem wystarczająco

wysokiego napięcia, więc podłączyłem zasilacz 12 V 500 mA, który znalazłem w szufladzie - nawet nie wiem, od czego był.

 

Kolejna sprawa to podłączenie się pod przełącznik stykowy np. ten z obudowy silnika - dwa kabelki podłączone równolegle.

 

Następnie czujniki położenia bramy (trzeba było wydłużyć kable) - jeden na prowadnicy z zewnątrz bliżej silnika (tam gdzie porusza się łańcuch) w taki sposób, aby po otwarciu bramy pokrywał się

z czujnikiem, który przyklejasz na część ruchomą (z rączką do rozłączania bramy z napędem). Drugi zaś adekwatnie w taki sposób na prowadnicy z zewnątrz, aby pokrywał się z tym z rączki po zamknięciu bramy.

 

Oczywiście znaczenie ma, który jest z której strony, więc po podłączeniu Sonoff pod zasilanie, instalujesz go i bawisz się czujnikami, żeby zobaczyć, który pokazuje bramę zamkniętą, a który otwartą.

 

To wszystko, sprawa jest bardzo prosta i każdy, kto trzymał kiedykolwiek lutownicę, sobie na pewno poradzi ;-)


  • kdworaczyk lubi to

Paweł


#10 tomoszka

tomoszka
  • 13 postów

Napisano 17 stycznia 2020 - 14:54

Przede wszystkim najważniejszą sprawą jest to, czy masz sterowanie np. na ścianie lub obudowie silnika, którym możesz zamykać lub otwierać bramę?

W obu przypadkach musi to być przełącznik działający na zasadzie przełącznika dzwonkowego.

 

Przełącznik Sonoff najlepiej kupić z dwoma czujnikami położenia bramy, bo wówczas ikony otwierania, zamykania, pozycji otwarte i zamknięte będą wskazywały

poprawne położenie bramy.

 

W przełączniku masz 8 kabli do podpięcia. Przede wszystkim stałe zasilanie prądem stałym od 5 - 24 V. U mnie w napędzie Krispol'u nie znalazłem wystarczająco

wysokiego napięcia, więc podłączyłem zasilacz 12 V 500 mA, który znalazłem w szufladzie - nawet nie wiem, od czego był.

 

Kolejna sprawa to podłączenie się pod przełącznik stykowy np. ten z obudowy silnika - dwa kabelki podłączone równolegle.

 

Następnie czujniki położenia bramy (trzeba było wydłużyć kable) - jeden na prowadnicy z zewnątrz bliżej silnika (tam gdzie porusza się łańcuch) w taki sposób, aby po otwarciu bramy pokrywał się

z czujnikiem, który przyklejasz na część ruchomą (z rączką do rozłączania bramy z napędem). Drugi zaś adekwatnie w taki sposób na prowadnicy z zewnątrz, aby pokrywał się z tym z rączki po zamknięciu bramy.

 

Oczywiście znaczenie ma, który jest z której strony, więc po podłączeniu Sonoff pod zasilanie, instalujesz go i bawisz się czujnikami, żeby zobaczyć, który pokazuje bramę zamkniętą, a który otwartą.

 

To wszystko, sprawa jest bardzo prosta i każdy, kto trzymał kiedykolwiek lutownicę, sobie na pewno poradzi ;-)

Cześć, czy to będzie taka opcja?

 

https://allegro.pl/oferta/sonoff-wi-fi-brama-z-czujnikiem-otwarcia-homekit-7954121170

 

Bardzo mnie zainteresowało takie rozwiązanie.

Czy działa Ci sterowanie przez Home czy przez Eve?

dzięki



#11 Misteeron

Misteeron
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 stycznia 2020 - 09:00

Cześć, czy to będzie taka opcja?

 

https://allegro.pl/o...ekit-7954121170

 

Bardzo mnie zainteresowało takie rozwiązanie.

Czy działa Ci sterowanie przez Home czy przez Eve?

dzięki

Ten ma tylko jeden czujnik polozenia bramy - znajdz taki, ktory ma dwa, abys wiedzial, kiedy jest zamknieta, a kiedy otwarta.

Wowczas rowniez bedzie ladnie w Home dzialala ikonka pokazujaca, czy brama sie zamyka, czy otwiera.


Paweł


#12 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 29 stycznia 2020 - 18:26

Ja wyszukałem coś takiego na BestBuy: Chamberlain - MyQ Smart Garage Hub - Black 

tutaj link: https://www.bestbuy....2&intl=nosplash

 

oraz https://www.nice.pl/...fi-juz-dostepny


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#13 daamiann88

daamiann88
  • 27 postów

Napisano 11 kwietnia 2020 - 13:40

Cześć, czy to będzie taka opcja?

 

https://allegro.pl/o...ekit-7954121170

 

Bardzo mnie zainteresowało takie rozwiązanie.

Czy działa Ci sterowanie przez Home czy przez Eve?

dzięki

 

 

Ten ma tylko jeden czujnik polozenia bramy - znajdz taki, ktory ma dwa, abys wiedzial, kiedy jest zamknieta, a kiedy otwarta.

Wowczas rowniez bedzie ladnie w Home dzialala ikonka pokazujaca, czy brama sie zamyka, czy otwiera.

 

Kupiłem dokładnie to co pokazuje tomoszka. Jeden czujnik który pokazuje kiedy brama jest zamknięta w zupełności wystarczy. Aplikacja DOM pokazuje otwieranie/zamykanie, wysyła powiadomienie otwarte/zamknięte.

 

Ja mam jeszcze do tego Sonoffa dołożony czujnik temperatury. 

 

Jedyna uwaga to krótki kabel do tego kontaktrona. Ale lutownica i dodatkowe 2 metry kabla załatwiły sprawę ;) 



#14 shakal_ts

shakal_ts
  • 6 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 września 2022 - 06:44

Dzień dobry.

 

Mam problem z Homekit i sterowaniem dwóch bram.

W bramie wjazdowej mam zainstalowany sterownik Sonoff z kontaktronem.

Urządzenie zaprogramowałem tak, żeby podczas otwierania (rozłączenie kontaktronów), wysłało komunikat do dokładnie takiego samego urządzenia, które zainstalowane jest w bramie garażowej.

Problem polega na tym, że działa to jak chce..., czasami otwierają się dwie bramy na raz (prawidłowe działanie), a w większości przypadków tylko brama wjazdowa.

Czasami jeśli już prawidłowo otworzy się brama wjazdowa i garażowa, to po zamknięciu bramy wjazdowej, brama garażowa zamyka się przez jakieś 5 sek. jakieś 30cm i zatrzymuje (wtedy tez z pozycji aplikacji nie mogę jej całkowicie otworzyć lub zamknąć). Zauważyłem, że kiedy brama garażowa zamyka się po zamknięciu bramy wjazdowej, to chyba przychodzi komunikat z HomeKit, który wstrzymuje  zamykanie bramy garażowej - wtedy mignie na chwilę na sterowniku światełko, po którym brama się zatrzymuje.

 

Wymieniłem sterownik bramy garażowej na nowy i dalej jest to samo!

Brama wjazdowa otwierana jest z pilota tej bramy.

Jako centrum zarządzające mam Apple TV podpięty kablem do routera z światłowodem.

 

Proszę o pomoc i ewentualne podpowiedzi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych