Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kontakty - aplikacja zawiesza się po próbie usunięcia wszystkich kontaktów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 03 lipca 2018 - 10:13

Chciałem usunąć wszystkie wizytówki z aplikacji Kontakty (zrobił mi się straszny bałagan, postanowiłem usunąć, a następnie zaimportować wizytówki wyeksportowane z kontaktów na koncie Google, żeby mieć jednolitą wersję tu i tam).

 

Zaznaczyłem wszystkie wizytówki (cmd+A), kliknąłem "delete", program zapytał "czy na pewno", potwierdziłem. I tu niestety nastąpił zawis. Wizytówki niby zniknęły, ale program się zawiesił i nie chciał wstać. Zabiłem go przez "Wymuś koniec", ale przy ponownym uruchamianiu robi się problem:

 

Po pierwsze - program się wiesza i dość długo nie reaguje.

 

Po drugie - stare wizytówki z niego zamiast się usunąć, powieliły się: każda z nich jest powielona …naście razy, łączna ilość kontaktów to prawie 140 tysięcy!

 

Doradźcie, co zrobić. Gdzie w systemie jest przechowywana lista wizytówek z kontaktów - może jak znajdę ją przez Findera i ręcznie usunę, to pomoże?

 

Z góry dziękuję.


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lipca 2018 - 04:46

Kontakty to jedna z gorszych aplikacji, Apple chyba kazał ją napisać jakiemuś praktykantowi. Ogólnie cuda tam się dzieją ale pomaga wywalenie wszystkiego właśnie z Findera tak jak piszesz. Nie pamiętam gdzie to jest, poszukaj w google.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych