Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Messages in Cloud, a różne wiadomości na dwóch urządzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2018 - 19:25

Jakiś czas temu sprzedałem MacBooka Air, a zanim to zrobiłem, skopiowałem wszystkie wiadomości na dysk zewnętrzny. W międzyczasie pojawiła się funkcja Messages in Cloud, którą włączyłem w iPhonie. Miałem na nim część wiadomości z Maca, ale doszły też nowe, których w kopii nie mam. Włączyłem synchronizację w iPhonie i zastanawiam się, co się stanie, jeśli teraz przywrócę stare wiadomości na Macu i wtedy na nim włączę synchronizację. Czy scali wiadomości? Czy nadpisze tymi z iPhone'a? Ktoś ma z tym doświadczenie?


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2018 - 04:51

Tego nikt nie wie, nawet Apple.



#3 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2018 - 16:19

Ja już wiem. Scalił wiadomości - jest OK.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#4 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 czerwca 2018 - 18:01

Potwierdzam, miałem MBP z 2014 roku z widomościami a nowego iPhone co roku ustawiałem od nowa bez wgrania kopii. W efekcie na iPhonie zawsze miałem maksymalnie roczną historię wiadomości a MBP miał ciągle od 2014. Po włączeniu Messages in the Cloud wszystko ładnie się scaliło na iPhonie.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#5 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2018 - 23:20

U mnie teraz jest jeszcze ciekawiej. Mac miał wiadomości od 2017 r. w górę, a iPhone miał tylko z 2018 r. Teraz iPhone ma też te z 2017 r., ale co najlepsze - Mac pobrał wiadomości aż do 2015 r. Teraz chyba musiałbym wyzerować iPhone'a, żeby i na nim mieć całą historię...


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#6 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2018 - 10:54

U mnie też ciekawie, bo w iPhonie miałem 2,5 GB wiadomości. Po scaleniu i przeniesieniu danych teraz w iCloud mam 4,7 GB (skąd??) a na drugim ekranie 2,7



#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2018 - 11:29

Wygląda na to, że włączenie synchronizacji powoduje pobranie wszystkich wiadomości jakie wysłaliśmy od czasu wprowadzenia iMessage.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#8 krzysiek_k

krzysiek_k
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2018 - 12:01

Zanim zaloze nowy watek sprobuje zadac pytanie tutaj. Czy ktos wie dlaczego po usunieciu zdjec z danego watku wiadomosci na np komputerze nie znikaja one na iPhone i na odwrot? Na obu urzadzeniach mam wlaczone wiadomosci w iCloud i gdy kasuje wiadomosc zawierajaca tylko tekst na komputerze w ciagu sekundy znika ona na telefonie. Jednak gdy kasuje zdjecie nie znika ono nawet po dluzszym czasie.

Glownym powodem wlaczenia przeze mnie wiadomosci w iCloud bylo wlasnie usuwanie zdjec ktorych bardzo duzo dostaje i sam wysylam i denerwuje mnie to ze gdy chce sie ich pozbyc musze na kazdym komputerze i telefonie usuwac je osobno.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych