Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po wymianie RAM na 16GB Macbook Pro zwolnił - w czym problem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ladam1978

ladam1978
  • 3 postów

Napisano 28 czerwca 2018 - 10:59

Witam wszystkich, 

w ramach działań przyspieszających pracę mojego Macbooka Pro late 2011, znalazłem informację, iż oprócz wymiany dysku hdd na ssd można łątwo i szybko zwiększyć pamięć RAM nawet do 16 GB (mam 8), choć apple zaleca tylko 8. 

Więc jako że czynność ta nie jest nazbyt skomplikowana, zakupiłem i zainstalowałem 2 ośmiogigowe moduły RAM, dedykowane do mojego Maca.

Niestety moje zaskoczenie było takie, że komp zamiast przyspieszyć, zwolnił i to diametralnie. Jakbym zamiast 16 GB dał mu kości po 500 MB albo i gorzej. 

Nie dało nic czyszczenie rejestru RAM (czy reset RAM, tak chyba to się nazywa). Nic nie dała również zamiana modułów miejscami. Oczywiście po kliknięciu na górnym pasku w jabłko i informacje o Mac, ten pokazywał, iż zainstalowane jest 16 GB RAM (2x po 8). Ale jego praca była wręcz koszmarna. Samo uruchomienie, które teraz z 8 gb RAM zajmuje ok minuty, może nieco dłużej, to przy 16 GB zajmowało chyba z 5 minut. 

Aplikacje nie chciały się w ogóle otwierać, jakby komp dostał jakiegoś paraliżu. Ale z kolei działał trochę lepiej i sprawniej gdy zostawiałem mu po jednej 8 GB kości RAM, ale też nie tak dobrze jak z modułami 2x4GB.

 

Dlatego chciałbym zapytać na forum w czym może być problem, że mac tak zwolnił? Czy może ktoś miał podobny przypadek i byłby mi w stanie pomóc?

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki. 

 

Pozdrawiam 

Adam



#2 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 30 czerwca 2018 - 11:50

Zacznijmy od pamięci jakie kupiłeś. Wygląda że to tam jest problem



#3 ladam1978

ladam1978
  • 3 postów

Napisano 01 lipca 2018 - 13:50

Pamięć dobrałem raczej właściwie...

Załączone pliki



#4 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 01 lipca 2018 - 18:25

Jeżeli na starych modułach jest lepiej to logicznym jest że problem jest z pamięcią. Może to być kwestia kompatybilności albo uszkodzenia



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 lipca 2018 - 19:33

...

Więc jako że czynność ta nie jest nazbyt skomplikowana, zakupiłem i zainstalowałem 2 ośmiogigowe moduły RAM, dedykowane do mojego Maca.

...

 

Zacznijmy od tego, że kupione przez Ciebie pamięci nie są "dedykowane" do Twojego komputera, można je najwyżej traktować jako zgodne.

Dedykowane do MacBook-ów GOOD RAM -y masz pokazane np. tu: http://www.goodram.c...amieci-apple/ 

 

Również użycie pamięci Dual Rank (zamiast Single) - może mieć wpływ na szybkość obsługi.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 ladam1978

ladam1978
  • 3 postów

Napisano 02 lipca 2018 - 21:39

Dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Kuźwa, a celowo szukałem pamięci dedykowanych do mąka. Komputronik na swojej stronie podawał, że ta pamięć jest zgodna z wymaganiami mojego MacBook Pro.
Dzięki serdeczne jeszcze raz za podpowiedzi.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych