Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego zablokowano możliwość komentowania w tym newsie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 13:48

Chciałem zapytać dlaczego zablokowano możliwość komentowania poniższego newsa:

https://myapple.pl/p...w-san-francisco

Jest to pierwszy przypadek jaki pamiętam, żeby komentarze pod newsem na tej stronie były wyłączone. I domyślam się dlaczego (nie trudno się domyślić), ale czy nie wydaje wam się, że jednak taka cenzura jest nie w porządku? Każdy ma chyba prawo do swojej opinii, a skoro spodziewacie się niepochlebnych, to chyba i tak nie jest powód do cenzurowania ich? Lepiej było już nie pisać tego newsa (który swoją drogą w ogóle by mnie nie zainteresował, gdyby nie właśnie ten fakt blokowania wypowiedzi pod nim). Co o tym sądzicie? 



#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 czerwca 2018 - 14:02

To już i pierwszy raz jak jest blokada. I bardzo dobrze, że temat jest zablokowany, bo w normalnych newsach w sekcji komentarzy często robi się syf, a w takich tematów to już w ogóle jest masakra.


  • Gregory lubi to

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 14:09

Nie rozumiem, braknie ci miejsca na serwerze na komentarze? Jak ludzie chcą coś komentować to mają do tego prawo, tłumaczenie, że zrobi się syf mnie nie przekonuje, przecież nikt nie każe ci tego czytać jeśli nie chcesz? Szczerze to nic bym pod tym newsem nie napisał, ale nie podoba mi się fakt, że narzuca się o czym można dyskutować, a o czym nie. Apple to wspiera, a spodziewamy się, że wielu czytelników to skrytykuje, to nie pozwolimy im nic powiedzieć?



#4 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 14:15

Z tego co pamiętam rok/dwa lata temu, gdy pierwszy raz news o tej tematyce się pojawił, to tam nie było syfu w komentarzach, tylko obrażanie na prawo i lewo, dlatego też możliwość komentowania zostałą wyłączona.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2018 - 14:26

Nie rozumiem, braknie ci miejsca na serwerze na komentarze? Jak ludzie chcą coś komentować to mają do tego prawo, tłumaczenie, że zrobi się syf mnie nie przekonuje, przecież nikt nie każe ci tego czytać jeśli nie chcesz? Szczerze to nic bym pod tym newsem nie napisał, ale nie podoba mi się fakt, że narzuca się o czym można dyskutować, a o czym nie. Apple to wspiera, a spodziewamy się, że wielu czytelników to skrytykuje, to nie pozwolimy im nic powiedzieć?

Niestety w naszym (i pewnie nie tylko) społeczeństwie takie tematy przyciągają ludzi, którzy nie tyle, że chcą się odnieść czy nawet skrytykować, co swoimi wpisami poniżają i dyskryminują ludzi innej rasy/narodowości/seksualności/płci. Potencjalnie wartościowe komentarze ginęły w tym szambie, a nie na odwrót. Blokowanie komentarzy na wielu portalach jest wynikiem doświadczenia podobnych zdarzeń z przeszłości.



#6 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 czerwca 2018 - 17:11

Nie rozumiem, braknie ci miejsca na serwerze na komentarze? Jak ludzie chcą coś komentować to mają do tego prawo, tłumaczenie, że zrobi się syf mnie nie przekonuje, przecież nikt nie każe ci tego czytać jeśli nie chcesz? Szczerze to nic bym pod tym newsem nie napisał, ale nie podoba mi się fakt, że narzuca się o czym można dyskutować, a o czym nie. Apple to wspiera, a spodziewamy się, że wielu czytelników to skrytykuje, to nie pozwolimy im nic powiedzieć?

To jak ci się to nie podoba, to przecież nikt ci nie zabrania znaleźć sobie innego miejsca w sieci, gdzie możesz sobie podyskutować na takie tematy. Wierzę, że to będzie produktywna dyskusja;) Redakcja ma z kolei prawo zablokować możliwość komentarzy pod wpisem i z niego skorzystała. W opinii wielu osób - dobrze zrobiła.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#7 Merde

Merde
  • 59 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 17:19

Nowe logo Apple:

 

apple-logo-rainbow.jpg

 

A nie, moment... :P



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2018 - 12:07

Ten wątek jest bez sensu. Płacze na działania moderacji/redakcji kierujemy do administratorów, a nie publicznie płakusiamy w durnych wątkach.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych