Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Pay wymaga włożenia karty do terminala


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 23 czerwca 2018 - 23:20

Witam,

 

Odkąd zacząłem używać Apple Pay już kilka razy miałem sytuację, że po zapłaceniu przez Apple Pay terminnal poprosił o użycie karty przez wsadzenie jej do terminala. 

Wiecie z czego to może wynikać? Niby mówi się, że nie trzeba karty nosić przy sobie a tu nagle takie niespodzianki. Miał ktoś podobnie?

 



#2 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 23 czerwca 2018 - 23:29

Czym płacisz (zegarek, telefon)? Jakiego banku używasz? Jakiej karty (Visa, MC)?


ksx4system.net | napisz jeśli szukasz sysadmina GNU/Linux | 500 POSTÓW! :) [06/01/2009 22:00]


#3 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 23 czerwca 2018 - 23:31

6s, mBank, MC



#4 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 24 czerwca 2018 - 06:49

Pytanie, jakie sklepy? I jaki specyficzny terminal płatniczy?



#5 kamlis88

kamlis88
  • 16 postów
  • SkądKielce

Napisano 24 czerwca 2018 - 06:59

Ja mam Iphona X konto też w mbanku i karte MC i nie było takiego problemu



#6 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 24 czerwca 2018 - 07:02

Osobiście nie mam takiego problemu (w moim banku nie ma jeszcze Apple Pay) ale zawiązałem, że jak płace zwykła karta zbliżeniowa i za szybko ja zabiorę od terminala, za chwile terminal prosi o wożenie karty, wiec może tutaj jest problem. Spróbuj przytrzymywać dluzej iPhone przy terminalu i zobacz czy są efekty.

Ps. Problem występuje u mnie tylko przy części terminali
  • Poklos lubi to

#7 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 24 czerwca 2018 - 16:49

 

ok dzięki! kontaktowałem się z mBankiem ale nie wiedzą nic na ten temat. 

 

 

Co do sklepów to pierwszy raz miałem tak w Careffour a drugi raz w sklepie pod domem gdzie płaciłem już wiele razy Apple Pay bez probilemu i któregoś razu, jak akurat nie miałem przy sobie, poprosił o kartę.  Co do terminala to nie wiem jaki to był. Wszystkie wyglądają tak samo :)

 

Spróbuję z tym dłuższym przytrzymaniem przy terminalu bo rzeczywiście mogłem to zrobić szybko - dzięki roger.



#8 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 24 czerwca 2018 - 18:43

Miałem kilka razy błąd autoryzacji z klasyczna kartą. Po prostu za szybko zabierałem rękę od czytnika a beeeep z terminala nie zawsze słychać w zatłoczonym sklepi. Apple Pay jednak wyświetla OK więc może poczekaj na OK i dopiero wtedy odsuwaj telefon?


  • Poklos lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych