Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiś prosty sposób na skalowanie produktów do gazetek.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gooduser

gooduser
  • 89 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 18 czerwca 2018 - 21:19

Hej, mam do wykonania montaż produktów dla jednej z sieci sklepów wielkopowierzchniowych. 

Dostałem zdjęcia produktów typu mleko, masło, oranżada, woda, piwo, proszek do prania i wiele innych. Zdjęcia świetnej jakości. Problem polega na tym, jak najszybciej i najłatwiej ustawić te produkty obok siebie w odpowiedniej skali. 

Myślałem znaleźć jakieś wspólne miejsce typu kod kreskowy i pod niego ustawić skalę, ale niestety kody są różnej wielkości na różnych produktach więc odpada. Jakieś pomysły. 

 

Z góry dzięki. 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2018 - 21:26

Chodzi Ci, żeby odzwierciedlały rzeczywiste wzajemne proporcje? Pomijając już aspekt techniczny, ze komputer nie może mieć pojęcia, jakiej wielkości jest produkt ze zdjęcia, to przecież to jest przede wszystkim idiotyczne kompozycyjnie. Wielkość zdjęć powinna być taka, żeby dany produkt, niezależnie, czy to jest pudełko igieł czy proszek do prania były dobrze widoczne.
  • JacekM3 lubi to

#3 gooduser

gooduser
  • 89 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 18 czerwca 2018 - 22:46

Co proponujesz zatem?

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2018 - 07:11

Ale jak brzmi pytanie? Ja zdjęcia obrabiam każde z osobna w Affinity Photo tak, żeby osiągnąć zaplanowany efekt. Nie wiem, jaką Ty masz wizję i co ostatecznie chcesz osiągnąć, więc jak mogę Ci cokolwiek doradzać. Zakładam, ze skoro przyjąłeś zlecenie od hipermarketu, to jesteś grafikiem i masz pojęcie o robocie, której się podjąłeś.

#5 gooduser

gooduser
  • 89 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 19 czerwca 2018 - 08:52

Szukam rozwiązania problemu, a nie porad, że coś jest "idiotyczne kompozycyjnie". Jeśli masz szefa, spróbuj mu tak odpowiedzieć jeśli zada Ci podobne pytanie. Dziękuję za radę - rozumiem, że nie znasz rozwiązania. 


Użytkownik gooduser edytował ten post 19 czerwca 2018 - 08:59


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2018 - 09:18

Nie znam rozwiązania, bo nie przedstawiłeś pytania. Opisz problem, to będzie nad czym się zastanawiać. Jeśli Twoje pytanie wciąż dotyczy tego, jak automatycznie przeskalować zdjęcia, żeby proporcje między przedmiotami z poszczególnych zdjęć były zachowane, odpowiedz jest prosta. Nie da się. Trzeba ręcznie za pomocą dowolnego programu graficznego.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 19 czerwca 2018 - 09:19


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2018 - 10:31

To jest forum techniczne. Pytaj, jak osiągnąć funkcjonalność X w sofcie Y, a nie 'jak robić dobre DTP'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych