Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki router do homekit ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 podhorm

podhorm
  • 10 postów

Napisano 04 czerwca 2018 - 20:58

Posiadam aktualnie router dual band , AC , Asus RT-AC51U oraz oświetlenie LED Koogeek smart light strip homekit . Niestety mam problem z podłączeniem LED do routera pomimo iż odłączyłem całkowicie zakres 5 GHz pozostawiając tylko 2,4 GHz (tak jak pisze w instrukcji ) i nic... zmieniłem kanały , zresetowałem router , przypisałem ręcznie adres IP i albo na 10 minut podłączy LED do routera albo w cale. Mam tez w domu stary router Belkin 2,4 i na nim działa bezproblemowo.
Czy możecie polecić jakiś dobry router dwuzakresowy , z AC, z możliwością przekierowania portów , który działa z urządzeniami homekit wykorzystujących połączenie wifi ( nie bluetooth )?

#2 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 12:17

A co to za LED-y, które mają problem?



#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 05 czerwca 2018 - 16:34

Spróbuj zmniejszyć parametry sieci 2,4 w tym routerze, który masz. Nowoczesne routery mają rozwiązania, które są nie do strawienia dla starszych urządzeń. Wyłącz AC, a nawet N dla 2,4, wybierz (przy N) tryb do 54Mbps, zaś 5GHz używaj na pełnej prędkości dla nowoczesnych urządzeń. Stawiam, że czym "lepszy" router kupisz, tym będzie gorzej...

 

Te lampki nie obsługują 5Ghz, więc istnienie takiej sieci im nie przeszkadza. Na pewno mają tani chipset, który się gubi. Miałem takie problemy z drukarką i jednym telefonem - pomogło.



#4 towi

towi
  • 186 postów

Napisano 16 czerwca 2018 - 05:37

Niestety mam ten sam problem z produktami Koogeek, których zakup odradzam. Urządzenia parują się ale po kilkunastu minutach już przestają reagować. Aby korzystać w produktów tej firmy trzeba najlepiej trzeba mieć router w standardzie 802.11b i jeszcze poprosić sąsiadów aby wyłączyli sieć WiFi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych