Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup iPhone 8 plus na dzień dzisiejszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 28 maja 2018 - 11:20

Cześć,
Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupić ten model biorąc pod uwagę, że czytnik linii papilarnych w iPhone idzie do lamusa i jest to prawdopodobnie ostatni model o takim wyglądzie a także biorąc pod uwagę, że wkrótce premiera nowych modeli?
8 plus nieco staniał i można kupić nowy za jakieś 3,5k (to mój Maks budżet).

iPhone 11


#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 28 maja 2018 - 11:39

za 3,5k nic z modeli 2018 nie kupisz chyba że tani iPhone X będzie sporo tańszy od bazowych modeli ale tak naprawdę ciężko oszacować jego cenę. 

iPhone 8 Plus to potężny telefon ze świetną baterią. Czytnik linii odchodzi powoli do lamusa ale w wyższych modelach. SE 2018 wciąż może go dostać. 

To czy ci się to opłaca to tak naprawdę indywidualna sprawa. Według mnie jeśli wymiary ci nie przeszkadzają to bierz. Trzeba pamiętać że odpowiednik Plus w wersji X będzie jeszcze większy. Dla mnie Plus jest już za duży.

Podsumowując. Takiego telefonu jak iPhone 8/8+ juz nie będzie. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 28 maja 2018 - 11:41

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 28 maja 2018 - 12:14

Brałem też pod uwagę małą ósemke ale recenzje na yT mnie zniechęciły. Tzn. To bardzo poprawny telefon ale nic więcej. Wersja z plusem ma lepszy aparat, ekran i baterię.

iPhone 11


#4 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 maja 2018 - 13:41

Największą wadą są wymiary i te ramki u góry i dołu. W tej kwocie można by się zastanawiać, czy nie będzie nowy iPhone tzw. 6,1 cala (niby bez 3D Touch. Ale na tę chwilę to wróżenie z fusów, czy w ogóle taki wejdzie do portfolio Apple i w jakiej cenie. Mam trochę obawy, czy we wrześniu Apple nie wpadnie na ten sam pomysł z cenami co przy nowych MBP - podniesienie cen nowych sprzętów, a starych zostawienie jak były. Wtedy dołożyliby następce iPhone X w tej samej cenie, nowego X Plusa jeszcze droższego, a niższe półki ewentualnie odświeżyli o nowe procesory bez spadek cen. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

 

A jak ze zwiększeniem nieco budżetu i kupnem iPhone X na Allegro na przykład?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 28 maja 2018 - 14:30

Ja się obawiam, że właśnie w tym roku nie będzie iPhona w normalnym wymiarze (w cenie ok 3500 zł). Ten 6,1 zapowiadany to kolos, a X (XI czy jak tam zwał) będzie pewnie mega drogi. X pierwszej generacji jest klockiem (lubię jak najlżejsze telefony- 6 był ideałem ), więc pewnie 8 pozostanie jedynym sensownym wyborem.


  • wopo lubi to

iPhone 15 Pro


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 maja 2018 - 14:34

Mam, lubię mimo nadwagi. Bo jak zimą było OK, to bez kurtki czy marynarki, w cienkich spodniach, trudniej nosić. Palce mam długie :).  Ogólnie bardzo dobry telefon, bez szans na szpanowanie. Ale czy się opłaca? Nikt chyba nie udowodni, że akurat 8+ zapewnia mu wyższe dochody niż 7.



#7 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 28 maja 2018 - 22:18

Ja używam małego iP8 od trzech miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Zapłaciłem 2300 zł za nówkę z Play. Uważam, że w tej cenie trudno o lepszego smartfona. Trochę kusi mnie wymiana na OP6, ale wiem, że szybko będę żałował takiej decyzji.
iP8 to telefon idealny pod względem ergonomii, nie lubię dużych smartfonów.

#8 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 29 maja 2018 - 05:51

Nie, nie, nie. Na androida się nie skuszę. Już jednego mam i to mi wystarczy.
Też uważam, że 8 plus to kloc więc jeśli ktoś potrzebuje głównie korzystać w bardziej tradycyjny sposób to ten telefon się nie sprawdzi. Ja bardzo dużo piszę i czytam więc coś podobnego potrzebuję. Używki nie chcę raczej, a w szczególności X bo słyszałem i czytałem, że ten model ma sporo różnych niepożądanych przypadłości.
  • Kts lubi to

iPhone 11


#9 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 29 maja 2018 - 16:51

Nie, nie, nie. Na androida się nie skuszę. Już jednego mam i to mi wystarczy.
Też uważam, że 8 plus to kloc więc jeśli ktoś potrzebuje głównie korzystać w bardziej tradycyjny sposób to ten telefon się nie sprawdzi. Ja bardzo dużo piszę i czytam więc coś podobnego potrzebuję. Używki nie chcę raczej, a w szczególności X bo słyszałem i czytałem, że ten model ma sporo różnych niepożądanych przypadłości.

Kup małego iP8, będziesz zadowolony :)

#10 Konewa71

Konewa71
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2018 - 17:52

Kup małą 8, z tego co pamiętam z forum to wielkość 7+ dość mocno Cię irytowała.

#11 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 30 maja 2018 - 15:06

Teraz zbliża się już najgorszy okres na zakup iphone'a, bo "niedługo" wychodzi nowy model, który prawdopodobnie w podstawowej wersji będzie trochę tańszy niż X. Obecne modele pewnie też trochę stanieją dlatego nie warto teraz nic wg mnie kupować jeśli potrzeba nie jest pilna. Lepiej poczekać do września



#12 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 31 maja 2018 - 20:12

Teraz zbliża się już najgorszy okres na zakup iphone'a, bo "niedługo" wychodzi nowy model, który prawdopodobnie w podstawowej wersji będzie trochę tańszy niż X. Obecne modele pewnie też trochę stanieją dlatego nie warto teraz nic wg mnie kupować jeśli potrzeba nie jest pilna. Lepiej poczekać do września

 

Jeśli chodzi o zakup telefonu w cenie narzuconej przez producenta to się zgodzę ale biorąc pod uwagę że nowy z przedłużenia umowy czy też używany za ok 2000zł to raczej się opłaca. 



#13 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 31 maja 2018 - 21:39

To samo przerabiałem rok temu. Kupiłem małego iP7 i do tego później iPada i to jest duet mega. W domu iPad a poza domem gabaryty małej 7 są idealne.


iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#14 samson09

samson09
  • 55 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 08:04

A orientuje sie ktoś czy tmobile i plus blokują również Iphony w razie niespłacania rat przez abonenta?



#15 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2018 - 08:31

Mają taką możliwość.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#16 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 czerwca 2018 - 09:13

Omijajcie okazję z Plusa i tmobile. Niestety zdarzają się sytuacje blokady.

iPhone 15 Pro


#17 samson09

samson09
  • 55 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 09:29

Kurde androida to ak, ale iphone ze względu na inny bardziej zamkniety sysytem myślałem, że nie mają jak zablokować :) 



#18 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2018 - 10:16

Mają kontakt bezpośrednio z Apple. Z drugiej strony Plus nie jest autoryzowanym sprzedawcą, więc chyba nie mógłby przez Apple zablokować. Inna sprawa, że oni w ogóle mają sprzęt nie wiadomo skąd. Kiedyś otwierali iPhony przed spzedażą i wgrywali swoje tapety;D

Użytkownik Emej edytował ten post 01 czerwca 2018 - 10:17

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#19 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 czerwca 2018 - 11:38

Przecież chyba nie ukradli tylko kupili :P. A będąc ich wlascielem ( do momentu spłaty rat przez użytkownika) mogą się zgłosić do Apple o blokadę.

iPhone 15 Pro


#20 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2018 - 12:38

No dobra, ale to chcesz powiedzieć, że np. ja mając dowód zakupu od oficjalnego sprzedawcy Apple (zakładam, że oni też kupują od jakiegoś oficjalnego sprzedawcy Apple, choć nie jest to pewne), mogę zadzwonić do Apple i powiedzieć, że chcę, żeby zablokowali telefon?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#21 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 czerwca 2018 - 13:04

Ty możesz zablokować telefon zdalnie przez iCloud , więc nie wiem po co masz dzwonić, na to samo wyjdzie.???
A operator jaki by nie był, oficjalny czy nie ma trochę inne prawa niż Kowalski. Zapewne mają możliwość blokady imei, skoro były przypadki ze to robili.

iPhone 15 Pro


#22 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 czerwca 2018 - 15:49

No właśnie to mnie ciekawi, czy Apple pozwala nieautoryzowanym sprzedawcom/operatorom na blokowanie ich sprzętu. Ja osobiście na forum się z takim przypadkiem nie spotkałem.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#23 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 09:09

o czym wy piszecie? przeciez te telefony sa blokowane po imei i apple nie ma nic do tego. ukradna ci telefon, idzesz z kwitem z policji do operatora i rowniez mozesz prosic o zablokowanie swojego telefonu po nr imei


Użytkownik Wania edytował ten post 02 czerwca 2018 - 09:10


#24 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 17:00

Blokowanie po imei uniemożliwia zalogowanie do sieci od strony sieci.

#25 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 02 czerwca 2018 - 19:53

W przypadku polskich operatorów (nie ważne czy autoryzowanych przez Apple (Orange, Play, T-Mobile) czy nie (Plus)) taka blokada polega na braku możliwości obsługi takiego telefonu (niezależnie od tego który operator był inicjatorem blokady) przez każdą polską sieć komórkową.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych