Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 3 głosy

iOS 12.* – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2638 odpowiedzi w tym temacie

#1 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 22 maja 2018 - 12:17

Hej

 

Myślę, że już powoli możemy zacząć rozmawiać na temat nowej wersji softu, jak by nie patrzeć konferencja jest za rogiem.

 

Jakie są wasze oczekiwania co do nowego softu? Co chcieli byście zobaczyć w nowym oprogramowaniu?

 

 

 

Z mojej strony

- wreszcie Siri w jezyku ojczystym ( nie trzeba rozwijać czemu i po co) 

- poprawy szybkości działania iosa ( nawet na ip7 potrafi zamulić) 

- możliwośc ustawiania ikon w dowolnym miejscu na ekranie

- możliwośc używania telefonu jako pendrive

- możliwośc blokowania aplikacji kodem (lub innym zabezpieczeniem)

- facetime konferencje

 

A jakie są wasze pomysły?


Użytkownik alladyn21 edytował ten post 22 maja 2018 - 12:45


#2 makemymind

makemymind
  • 705 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2018 - 13:14

Brak lagów i lepsza wydajność baterii, nic mi więcej nie potrzeba.



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 22 maja 2018 - 13:20

Chciałbym zobaczyć nowe animoji i odświeżone emotikony.


  • meg i Sebosz lubią to

#4 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 22 maja 2018 - 13:35

Mi chyba w iOSie niczego już nie brakuje, najgorsza jest stabilność, bo lagi na iphonie X, ciężko takie coś wytłumaczyć. Powinien chodzić te dwa lata jak petarda. 

 

Z dodatków, fajnie jeśli by ten OLED jakoś wykorzystali, tym bardziej, że w tym roku dojdą kolejne modele. Może jakieś powiadomienia i godzina wyświetlana cały czas w notchu, albo coś w ten deseń. Czarny motyw np. przy włączeniu oszczędzania Energi. 

Doczekaliśmy się już takich czasów, że uważam system za kompletny.


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#5 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 22 maja 2018 - 13:47

Szybkość, stabilność i bateria. Reszta to wodotryski dla większości prawdopodobnie zbyteczne.



#6 Krzyssp2

Krzyssp2
  • 128 postów

Napisano 22 maja 2018 - 15:23

-możliwośc ustawiania ikon w dowolnym miejscu na ekranie

- możliwośc używania telefonu jako pendrive

- możliwośc blokowania aplikacji kodem (lub innym zabezpieczeniem)

 

Z ikonami to nie wiem o co Ci chodzi, przecież by to paskudnie wyglądało. Co do telefonu jako pendrive to też trochę nie rozumiem po co, kiedy pendrive można kupić za trzy złote albo przesyłać pliki na milion innych sposobów. A co do trzeciego to przecież twórcy aplikacji mogą tak zrobić (banki, Signal), a poza tym telefon to na tyle prywatne urządzenie że raczej odblokowanie całego telefonu wystarcza do reszty. 



#7 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 22 maja 2018 - 15:54

Ja bym chciał, żeby wprowadzili w końcu Dark mode, żeby można było korzystać w pełni z udogodnień oleda.

Z takich mniej możliwych, to przydałby się w końcu format zdjęć 16:9- ekran jest wyciągnięty do granic możliwości, a zdjęcia 4:3, to kpina moim zdaniem.

Prócz tego, to wiadomo, jeszcze lepsza optymalizacja i poprawienie czasu pracy na baterii, chociaż na 11.3 nie jest źle :D 


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#8 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2018 - 17:30

Naprawdę nikt nie potrzebuje lepszego systemu powiadomień od tego archaizmu co do tej pory otrzymuje użytkownik? ;)
  • vBB i lousylucky lubią to

#9 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 22 maja 2018 - 18:27

Naprawdę nikt nie potrzebuje lepszego systemu powiadomień od tego archaizmu co do tej pory otrzymuje użytkownik? ;)

Fakt, grupowanie powiadomień też bym dodał :D 


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#10 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 maja 2018 - 19:56

Ja to bym chciał żeby ikony głównych aplikacji zmienili.
Mogliby wywalić „slide up to unlock” z IPhone X.
Dodać opcje pro do aplikacji aparatu.
Grupowanie powiadomień bo to żenada.
Nie obraziłbym się za allways on display.
Nowe gesty do airpodsów.
Dark modę by się mega przydał skoro wprowadzili oledy.

#11 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 22 maja 2018 - 20:25

To tak:

- mógłby być lepszy system powiadomień,

- inny format robionych zdjęć albo możliwość wyboru,

- odświeżony wygląd,

- mogliby usunąć pogrubione nagłówki z menu,

- dać w opcję ciemniejszy wygląd + dark mode dla oledowców :D


Użytkownik Ganjuana edytował ten post 22 maja 2018 - 20:46


#12 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 22 maja 2018 - 20:42

Jak dla mnie mogliby dodać opcje do poeksperymentowania z aparatem :). Na fabrycznej aplikacji niby daje radę zrobić ładne zdjęcie, ale czasami chciałoby się coś tam pozmieniać :P. No i może jeszcze ciemny motyw. Tak poza tym to chyba nic innego mi nie przychodzi do głowy.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#13 duudeek

duudeek
  • 35 postów
  • SkądPłock

Napisano 22 maja 2018 - 20:48

Grupowanie powiadomień

Poprawione zarządzanie pamięcią RAM

Wydajność baterii 

Polski język w siri 



#14 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 22 maja 2018 - 20:49

Aaaaaa i dodałbym jeszcze możliwość wyboru jak ma być drukowane zdjęcie bezpośrednio z telefonu a nie, że tylko na całą kartkę ;)



#15 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 22 maja 2018 - 20:58

 

Z ikonami to nie wiem o co Ci chodzi, przecież by to paskudnie wyglądało. Co do telefonu jako pendrive to też trochę nie rozumiem po co, kiedy pendrive można kupić za trzy złote albo przesyłać pliki na milion innych sposobów. A co do trzeciego to przecież twórcy aplikacji mogą tak zrobić (banki, Signal), a poza tym telefon to na tyle prywatne urządzenie że raczej odblokowanie całego telefonu wystarcza do reszty. 

 

 

Pierwsze kwestia gustu o tym sie nie dyskutuje :)

Drugie wiesz jak masz max pamięci i pracujesz w it gdzie trzeba latac non stop z hdd to lepiej juz miec kabel do telefonu i potrzebny soft na nim niz pamietac o pendrive itp  :)

a co do trzeciego: Racja mogą, ale natywnie z systemowych ustawien bylo by miło. No widzisz nie jest to juz takie fajne kiedy dajesz telefon dziecku do zabawy, nawet starszemu.


Użytkownik alladyn21 edytował ten post 22 maja 2018 - 21:01


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 22 maja 2018 - 21:03

Pierwsze kwestia gustu o tym sie nie dyskutuje :)

Drugie wiesz jak masz max pamięci i pracujesz w it gdzie trzeba latac non stop z hdd to lepiej juz miec kabel do telefonu i potrzebny soft na nim niz pamietac o pendrive itp  :)

a co do trzeciego: Racja mogą, ale natywnie z systemowych ustawien bylo by miło. No widzisz nie jest to juz takie fajne kiedy dajesz telefon dziecku do zabawy, nawet starszemu.

Alladyn, Ty po prostu potrzebujesz telefonu z Androidem.



#17 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 22 maja 2018 - 21:34

Alladyn, Ty po prostu potrzebujesz telefonu z Androidem.

Wiesz jestem z ios od wersji 1.** wiec wiem czego potrzebuje i napewno nie jest to telefon z androidem :) ale uwazam iz w ios zdecydowanie powinna pojawic sie personalizacja, wszak nie kazdemu moze odpowiadac jedyny sluszny uklad ikon czy rzeczy o ktorych mowie.

Tak, brakuje mo JB dzieki ktoremu mialem praktycznie wszystko z ww :(

Użytkownik alladyn21 edytował ten post 22 maja 2018 - 21:35


#18 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maja 2018 - 13:11

Pendrive już nie wprowadzą. Dawno temu było to ważniejsze niż teraz, kiedy mamy znacznie lepiej rozwinięte systemy bezprzewodowe i tego nie zrobili, to tym bardziej teraz tego nie zrobią. Pamiętam, że na iP 4 bodajże jeszcze po JB wgrywałem sobie aplikacje, która sprawiała, że iPhone był widziany jako pendrive;)

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#19 casti

casti
  • 437 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2018 - 17:56

Pierwsze kwestia gustu o tym sie nie dyskutuje :)
Drugie wiesz jak masz max pamięci i pracujesz w it gdzie trzeba latac non stop z hdd to lepiej juz miec kabel do telefonu i potrzebny soft na nim niz pamietac o pendrive itp :)
a co do trzeciego: Racja mogą, ale natywnie z systemowych ustawien bylo by miło. No widzisz nie jest to juz takie fajne kiedy dajesz telefon dziecku do zabawy, nawet starszemu.


To słabo rozwinięty masz ten dział IT.
  • 6c1fb0760d lubi to

#20 Baku789

Baku789
  • 39 postów

Napisano 24 maja 2018 - 15:36

Ja chciałbym żeby bateria się poprawiła i interfejs się chociaż trochę zmienił

#21 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 24 maja 2018 - 16:49

Przede wszystkim niech wyeliminują problemy, które są i stają się już mniej lub bardziej denerwujące z tematu https://myapple.pl/f...os-11-dyskusja/

Reszta to chyba co większość już wspomniała, możliwość grupowan powiadomień, czy zdjęcia w formacie 16:9 na pewno.

Chociaż z niecierpliwością czekam na usprawnienie funkcjonalności icloud z synchronizacja zdjęć chociażby tak jak w Google photos. Jeśli filmik/zdjęcie są już w chmurze, powinna być możliwość usunięcia ich z urządzeń bez utraty po ponownej synchronizacji.

Użytkownik Trancex edytował ten post 24 maja 2018 - 18:34

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#22 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 26 maja 2018 - 19:17

Przede wszystkim niech przywrócą dobre imię iOS. Chciałbym żeby dalej był nazywany stabilny, niezawodny.
Chciałbym żeby popracować nad autorskimi aplikacjami, a między nad aplikacją e-mail. Chciałbym żeby zniknęły te duże tłuste napisy, żeby przechodzenie do kolejnej wiadomości nie było tak idiotyczne jak obecnie że trzeba klikać małą ikonkę u samej góry ekranu.
  • Ganjuana lubi to

iPhone 11


#23 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 29 maja 2018 - 18:25

Już jest iOS 11.4

 

EDIT: Pomyliłem wątki z iOS 11


Użytkownik Damixs74 edytował ten post 29 maja 2018 - 18:35

  • effe lubi to

MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#24 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 czerwca 2018 - 19:17

Jest grupowanie wiadomości i masa bezsensownego badziewia :D
Niby ma działać dwukrotnie szybciej.

#25 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 04 czerwca 2018 - 19:32

No jedyny plus, to grupowanie wiadomości :D to wszystkie nowości, czy konferencja dalej trwa? Po cichu liczyłem na dark mode.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych