Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zarządzanie plikami przez USB [Windows/Mac]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
180 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 19:17

Zauważyłem, że wiele osób nurtuje ten temat, a nigdzie nie było go dobrze opisanego, więc niniejszym to czynię.

UWAGA! Nieodpowiednie korzystanie z poniższych programów (w tym modyfikowanie i usuwanie plików których przeznaczenia nie znasz) może doprowadzić do nieoczekiwanych problemów! Jeśli nie wiesz co robisz - lepiej wcale tego nie rób!

Co potrzebujesz:
- Odblokowanego (jailbroken) iPhone. Jeśli nie masz odblokowanego iPhone, programy te nie będą mogły działać
- Kabelka do iPhone i wolnego portu USB (najlepiej USB 2.0 - dużo szybsze)
- Jeden z programów poniżej

Windows

iPhoneBrowser
Program głównie do zarządzania (wysyłanie, pobieranie, podgląd, usuwanie) plikami na iPhone. Wymaga .NET Framework (do pobrania ze strony Microsoftu: tutaj)
Strona programu: iphonebrowser - Google Code
Download: iPhoneBrowser v1.52

T-PoT
Plugin do popularnego programu Total Commander pozwalający na przeglądanie systemu plików iPhone. Po zainstalowaniu tej wtyczki (w tym celu należy pod Total Commanderem otworzyć archiwum z nią a program sam zasugeruje instalację) należy z paska dysków wybrać pozycję [-/-] (dyski sieciowe), a następnie T-PoT.
Strona programu: t-pot - Google Code
Download: T-PoT v1.1

iPhone PC Suite
Kombajn do zarządzania różnymi aspektami iPhone'a, między innymi plikami, SMS'ami, notatkami i tym podobnymi. Program jest po angielsku, z polską lokalizacją.
Download: iPhone PC Suite v1.0.4

WinSCP
Program umożliwiający przeglądanie plików systemowych iPhone'a przez SSH i Wi-Fi, potrafi też nadawać uprawnienia, daje dostęp do linii komend.
Więcej informacji: http://www.myapple.p...zez-winscp.html

Mac

iFuntastic
Kombajn do obsługi iPhone. Niektóre jego funkcje są płatne, jednak przeglądarka plików i kilka innych są bezpłatne.
Strona programu: iFuntastic™
Download: Downloading iFuntastic 5.0.0 r005

MegaPhone
Łatwa w użyciu aplikacja do zarządzania plikami, notatkami, SMS'ami i w zasadzie wszystkim co znajduje się na iPhone. Aplikacja jest płatna, pełna wersja kosztuje $19.95. Do pobrania dostępne demo.
Strona programu: Ecamm Network: MegaPhone
Download: MegaPhone v1.5 (demo)

------

Program mówi mi, że telefon nie jest odblokowany (not jailbroken), lub widzę tylko katalogi Media, Library itp.
Są dwie możliwości - albo rzeczywiście masz nie odblokowany telefon - wtedy skorzystaj z odpowiedniego tutoriala w tym dziale; albo też odblokowywałeś telefon przy użyciu aplikacji ZiPhone z oficjalnej strony (wersja na naszym forum nie zawiera tego błędu). Aby to poprawić, należy ze źródła i.unlock.no zainstalować poprawkę ZiPhone iBrickr Fix, kategoria Unlocking Tools.

------

To tyle na dziś. Jeśli znacie jakieś dodatkowe, lepsze programy, lub aktualizacje do istniejących - piszcie.

#2 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 19:41

dodaj to tez do kompendium - na forum takie tematy szybko uciekaja :)

a ciekawy program dla maka to iphonedrive. Ecamm Network: iPhoneDrive iPhone and iPod Touch Disk Mode - Backup to iPhone - Access Notes, SMS, Call History

#3 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lutego 2008 - 19:43

O właśnie, zapomniałem o nim napisać, dzięki :). Oczywiście wrzucę to też do kompendium.

#4 Czepot

Czepot
  • 93 postów

Napisano 18 lutego 2008 - 21:09

tu jest bardzo fajny program
http://www.myapple.p...-suite-win.html

ja mam ten i total commander

#5 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 lutego 2008 - 12:53

T-Pot to bardzo fajna sprawa, ale nie wiem jak zmieniać przez total'a CHMODy. W ogóle te programy są raczej do bardzo ogólnego zarządzania, a jak okaże się, że nie ma możliwości ustawiania CHMODów ...

#6 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 19 lutego 2008 - 13:00

@BlackBox: Nie, T-Pot nie ma możliwości ustawiania uprawnień. Do tego nadal potrzebujesz WinSCP/SSH.

#7 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 01:15

iphonedrive stal sie wlasnie megafonem ;)
Ecamm Network: MegaPhone iPhone and iPod Touch Disk Mode - Backup to iPhone - Access Notes, SMS, Call History

#8 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 20 lutego 2008 - 10:11

Wpis poprawiony, dzięki.

#9 p0li

p0li
  • 312 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 11:43

maver - dodaj dla pecetów IPHONE PC SUITE - zarówno do zarządzania wszystkim, przeglądania plików jak i BACKUPU/RESTORE

#10 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 23 lutego 2008 - 18:43

A ten program ma już jakąś normalną stronę www / miejsce do pobrania (wyłączając rapid$hare) ? Bo z tego co widziałem to po prostu ktoś go gdzieś znalazł i wrzucił.

#11 yoz

yoz
  • 76 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 lutego 2008 - 20:01

kolejny to The Missing Sync for iPhone

Migration Assistant Device Requirements
Windows Mobile 2002/2003/5/6 (if migrating from a Windows Mobile device)
BlackBerry 4.0 device or higher (if migrating from a BlackBerry device)
Palm OS 4 or Palm OS 5 (if migrating from a Palm OS device)
Native USB support

umozliwia transfer pomiedzy Win Mobile na IPhona
dla wszystkich Macuserów używających urzadzen z WM 5/6/6.1 polecam Missing Sync for Windows Mobile, v4.0.2

#12 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 23 lutego 2008 - 20:37

Myślę, że jeden płatny program wystarczy...

#13 yoz

yoz
  • 76 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 lutego 2008 - 21:08

w takim razie prosze o wybaczenie i usuniecie mojego wpisu... ps. a ktory z "darmowych" programow pozwala na bezbolesne przejscie z Palma lub Jezyny na Iphona ?

#14 p44pl

p44pl
  • 220 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 14:12

dziwna sprawa ze plik 2.5 gb tylko udalo mi sie przezucic na windowsie, programem iPhoneBrowser, troche slabo ze na maca nie ma dobrego Findera na iphona

#15 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 24 lutego 2008 - 16:03

@yoz: Nie mam pojęcia, nie posiadałem nigdy Palma tudzież Jezyny. Jeśli masz takie wymagania a program który podałeś je spełnia to kupuj. Jednak myślę że statystyczny odwiedzający ten wątek zadowoli się rozwiązaniami za które nie trzeba płacić ~100 zł.

#16 p0li

p0li
  • 312 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 lutego 2008 - 13:44

A ten program ma już jakąś normalną stronę www / miejsce do pobrania (wyłączając rapid$hare) ? Bo z tego co widziałem to po prostu ktoś go gdzieś znalazł i wrzucił.


nie znalazłem - nawet sam program w zakładce "about" ma tylko adres mejlowy do kontaktu a nie ma strony domowej

#17 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2008 - 18:16

mac- indepence, kombajn łamiący telefon 111/112 i ma w sobie intuicyjnego managera wrzucajacego tapetki, dzwonki, aplikacje, itp

#18 paciekfly-548026e9a9

paciekfly-548026e9a9
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2008 - 00:17

Nie wiem czy z pytaniem podłączam się do odpowiedniego tematu, ale w 1.1.4 iphonebrowser nie widzi niektórych folderów. Nakierowali byście mnie na rozwiązanie problemu bo szukałem i nie znalazłem :(

#19 sieja123

sieja123
  • 134 postów

Napisano 15 marca 2008 - 12:48

Mam ten sam problem ipbrowser widzi tylko DCIM, photos i iTunes control nic innego nie ma. Wcześniej na 1.1.3 wszystko było ok, teraz po upgrade tak sie stało. Ktoś wie co z tym zrobić.:mad:

#20 paciekfly-548026e9a9

paciekfly-548026e9a9
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 marca 2008 - 16:59

Mam ten sam problem ipbrowser widzi tylko DCIM, photos i iTunes control nic innego nie ma. Wcześniej na 1.1.3 wszystko było ok, teraz po upgrade tak sie stało. Ktoś wie co z tym zrobić.:mad:


Już sobie z tym poradziłem...zainstaluj sobie poprawkę AFC2 w iphonie. mnie pomogło

#21 scotti567

scotti567
  • 14 postów
  • Skądedynburg

Napisano 05 kwietnia 2008 - 19:59

"Już sobie z tym poradziłem...zainstaluj sobie poprawkę AFC2 w iphonie. mnie pomogło" Witam wszystkich. Jaestem poczatkujacy, ale udalo mi sie juz odblokowac iphona :) Przegladam forum i jakos nie moge znalezc skad i jak sie instaluje poprawke AFC2 ? Czy moglby ktos to wytlumaczyc laikowi? dzieki

#22 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2008 - 20:04

Dodaj źródło i.unlock.no i ściągnij ZiPhone iBrickr Fix - to właściwie to samo. ;)

#23 Jok3r_

Jok3r_
  • 28 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 17:34

tez mam ten problem i czy mozna prosic o link do ZiPhone bez tego bugg'u ? albo jak nie to moze jest inny sposób zeby te foldery odblokowac?? uwaga! nie mam wifi, zalezy mi na zrobieniu tego przez kabel mam IPod Touch 1.1.4

#24 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 16 kwietnia 2008 - 12:13

witam.zainstalowalem iPhone PC suite w raz z poprawka w iphonie.iphona zrestartowalem i pojawia sie mi taki komunikat; w skrocie,kaze mi zainstalowac latke w iphonie,ktora juz zainstalowalem

#25 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 16 kwietnia 2008 - 12:16

screnn;




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych