Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pęknięta matryca Macbook Pro 13'' 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj Grabski-Pawłowski

Mikołaj Grabski-Pawłowski
  • 2 postów

Napisano 07 maja 2018 - 22:25

Cześć,

Niestety udało mi się dziś przypadkowo upuścić telefon na mojego MB Pro 13 2017, co skończyło się pękniętą matrycą. Klapa jest cała, szyba również, po samej matrycy rozlał się pajączek jak na załączonym zdjęciu.

 

Chciałem się podpytać, czy możliwa jest wymiana samej matrycy zamiast całego skrzydła oraz ile szacunkowo ta przykra niespodzianka będzie mnie kosztować w autoryzowanym serwisie.



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 maja 2018 - 04:06

Autoryzowany serwis ci wymieni całą klapę, i ciesz się że tylko tyle :)



#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 maja 2018 - 08:18

Cześć,

Niestety udało mi się dziś przypadkowo upuścić telefon na mojego MB Pro 13 2017, co skończyło się pękniętą matrycą. Klapa jest cała, szyba również, po samej matrycy rozlał się pajączek jak na załączonym zdjęciu.

 

Chciałem się podpytać, czy możliwa jest wymiana samej matrycy zamiast całego skrzydła oraz ile szacunkowo ta przykra niespodzianka będzie mnie kosztować w autoryzowanym serwisie.

Dobrą ( i zalecaną przeze mnie) zasadą jest złożenie zapytania o cenę w kilku ASA. Często kilkaset kilometrów dalej jest kilkaset PLN taniej (a kurier jest na koszt serwisu).

Wymiana matrycy w MBPR13 "od zawsze" kosztowała ok. 2kPLN , chociaż zdarzają się raportowane przez forumowiczów oferty za 2300-2500 PLN, a przed laty jak było mniej ASA w Polsce (konkurencja była mniejsza) za pogwarancyjną wymiany klapy w 13-kach życzono sobie więcej niż w Europie Zachodniej.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 Mikołaj Grabski-Pawłowski

Mikołaj Grabski-Pawłowski
  • 2 postów

Napisano 28 maja 2018 - 13:59

Sporo po czasie, jednak dzięki za rady powyżej. Ostatecznie zastosowałem się i zrobiłem research w różnych ASA, z których znalazłem najtańszą wymianę za dokładnie 2 tys. Wymiana sprawna, w 2 dni robocze, portfel niestety dalej boli. ;)



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 czerwca 2018 - 19:52

Sporo po czasie, jednak dzięki za rady powyżej. Ostatecznie zastosowałem się i zrobiłem research w różnych ASA, z których znalazłem najtańszą wymianę za dokładnie 2 tys. Wymiana sprawna, w 2 dni robocze, portfel niestety dalej boli. ;)

Mniej boli jak masz świadomość zaoszczędzenia 200-300-500zł.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych